Négy hete nem látott csúcsra értek ma az amerikai indexek, a Bank of Amerika és a Goldman Sachs jelentésének köszönhetően. Az utóbbi hét százalékos pluszban van, az S&P 500 index 0,4, a Nasdaq indexe 0,3 százalékkal emelkedik.
Úgy tűnik, a Brexit körüli káoszon is túltették magukat az európai tőzsdék, bár a brit index fél százalékkal esett, a többi, német, francia mutató például, hasonló mértékben emelkedni tudott. Vélhetően az amerikai bankok hatására a német nagybankok, a Deutsche és a Commerzbank is 7-8 százalékkal száguld ma.
Itthon a BUX index 0,8 százalékkal emelkedett, az OTP 0,8, a Mol 0,9 százalékkal ment fel (11 690 és 3208 forintra). A Richter negyed százalékkal, a Telekom másfél százalékkal emelkedett. A Plotinus megint 20, a Appeninn 10 százalékkal ugrott meg.
További árfolyamok itt láthatók
Nagy Márton, az MNB alelnöke a bécsi Euromoney konferencián azt mondta: ha az éves maginfláció eléri, illetve meghaladja a három százalékot, az a jegybank számára elegendő bizonyíték lesz arra, hogy meg kell kezdeni a monetáris politika szigorítását. Ez minden várakozás szerint hamarosan bekövetkezik.
Ennek hatására a forint jócskán megerősödött, 321,50 az euró, 1,3 forinttal olcsóbb, mint kedden este.
Az olaj enyhe mínuszban van, az arany csekély pluszban. Az árupiacokon kevés a mozgás, talán azért, mert a dollár sem változott érdemben. A réz és a kávé indult meg valamivel jobban, egy százalék körüli mértékben.
Medvepiaci felpattanás, vagy új emelkedő trend kezdete? – kérdezik sokan, és ahogy lenni szokott, megoszlanak az érvek. A pesszimisták szerint a tőzsdék eső trendje nem tört meg, az emelkedés várhatóan átmeneti lesz. A kamatemelési hullám nem ért véget, a vállalatok eladósodottak, sebezhetőek – írja például a SeekingAlpha.