Megállíthatatlan az aranyáresés, a nemesfém újabb mélyponton, 1080 dolláron áll. Technikailag a folyamat logikus: nagyon hosszú ideig épült ki az 1140-1150 dollár körüli támasz, ezért annak végleges letörése nagy eséshez vezetett. Tulajdonképpen a technikai elemzés újabb mintapéldáját láthatjuk. Mindazonáltal nemcsak az arany esik, hanem az ezüst, a réz, a platina is.
Arany, egy év. 9 hónapig építette az 1140-1150-es szintet, gyönyörű letörés |
Az olaj sem tudja tartani magát, a tegnapi heves felpattanás csak egy napos korrekció volt. A WTI ennek során 47-ről 49 dollárig pattant fel, de most már újra 48 alatt tartózkodik. A Brent érdemben nem is tudott korrigálni, és máris a mélypont közelében, 52,7 dolláron van. Ezt persze nem bánjuk, az olcsóbb olaj végülis olcsóbb benzint eredményez, a felhasználó országok gazdaságának pedig kifejezetten jót tesz.
Az értéktőzsdék csendesebbek, nyári hangulat a jellemző. Az amerikai indexek tegnap érdemi mozgások nélkül zártak, viszont végül alig esett a Facebook, annak ellenére, hogy az elemzők elégedetlenek voltak az eredménnyel. Igaz, hogy nem az eredmény volt rossz, a cég egész jól muzsikál: talán az elemzők tették magasabbra a lécet a kelleténél.
Egy másik komoly közösségi oldal, a LinkeIn is kihozta negyedéves eredményét. A cég nagyjából 300 millió felhasználóval rendelkezik, nagyjából annyival, mint a Twitter. A LinkedIn felhasználói állományát azonban sokkal értékesebbnek tartja a piac, mivel túlnyomórészét magas státuszú állást betöltő, vagy azt kereső emberekről van szó. A cég árbevétele 33 százalékkal emelkedett, tehát a gyors növekedés még itt is látható, ahogy a nagyobb testvérnél, a Facebooknál. Ugyanakkor a költségek is jelentősen emelkedtek, miután komoly beruházások és akvizíciók folynak. A cég eredménye az egyszeri tételek nélkül 55 cent lett részvényenként, azokkal együtt viszont 53 centes veszteség mutatkozott. A papír 5 százalékot esett a hivatalos piac zárása utáni kereskedésben.
A kínai piacok ma ismét estek közel 2 százalékkal. A hatóságok felkérték a biztosító társaságokat, hogy portfóliójuk részvénymennyiségét ne csökkentsék. Ugyanakkor lecsökkent időközben a tőkeáttétes pozíciók mennyiséges: a kínai állam megvette a sok beszorult befektetőtől a papírokat. Ezzel a kínai állam tartalékainak igen jelentős hányadát költötte el: még amerikai államkötvény tartalékaiból is piacra kellett dobnia egy vaskos köteget.
Friss árfolyamok >>> |
Európában a hónap utolsó napján szerény emelkedés mutatkozik. A görög tőzsdét végül nem sikerült kinyitni, noha mára volt kitűzve a nagy nap. Közben az IMF, ahogy várni lehetett, megtagadta a segélycsomagban való részvételt. Sokallják a görög adósságot és keveslek a reform intézkedéseket. Ez utóbbi kissé különös annak fényében, hogy pont az európai partnerek voltak, akik a sokkal keményebb és határozottabb költségvetési intézkedések mellett álltak ki. Így viszont most minden költség Európára hárul, igaz, legalább senki nem írja elő az adósságcsökkentést.
A BÉT-en hamisítatlan nyári péntek van, a BUX meg sem mozdul. A nagypapírok nem mutatnak 0,2 százaléknál nagyobb elmozdulást, a kisebbek közül a Rába 1,1 százalékos emelkedése említésre méltó, 40 milliós forgalom mellett. A forint megpihent az eurónkénti 309-es szinten.