9p

A japán tőzsde most épp esett, az európaiak követték. Az amerikai nyitás sem tűnik rózsásnak, de némi reményt ad, hogy a forint még nem ostromolja a 400-as szintet.

Úgy tűnik, hogy a japán jegybank váratlan kamatemelése, amely egy lazítási korszak végét jelzi, jelentős nemzetközi mozgásokat indított be a tőzsdéken. A BUX-ban is trendforduló látszik, és az OTP papírjaival szemben sem szép a technikai kép.

  • A csütörtök reggel közölt júliusi éves fogyasztói árindex 4,1 százalék volt, ami éppenhogy meghaladja a Bloomberg konszenzus 4 százalékos várakozását - írja  a K&H Értékpapír. Havi alapon ez 0,7 százalékos áremelkedést jelentett, ami jelentős ugrás az előző havi stagnáláshoz képest. A legnagyobb ütemben a szolgáltatások ára emelkedett, itt évi 9,1 százalékos áremelkedés figyelhető meg, míg a szeszesitalok, dohányáruk és a ruházkodási cikkek esetében is 4,2 százalékos infláció volt tapasztalható.

  • Az  Európai Központi Bank tovább csökkentheti a kamatokat Olli Rehn szerint, ha az infláció csökkenő trendje továbbra is fennmarad. A finn jegybankár ezzel megerősítette a piaci várakozásokat, melyek szeptemberre árazzák a következő 25 bázispontos kamatcsökkentést - írja az Erste Market.
  • Jamie Dimon, a JP Morgan vezérigazgatója egy interjúban arról beszélt, hogy szerinte az amerikai gazdaság jelenleg nincs recesszióban, azonban a következő negyedévekben a visszaesés esélye nagyobb, mint a puha landolásé. Dimon szerint a recesszió elkerülésére mindössze 35-40 százalék körüli esély van, ám még recesszió esetén sem számít komoly gazdasági visszaesésre - teszi hozzá az Erste Market.

A medve benézett Frankfurtba is
A medve benézett Frankfurtba is
Fotó: Pixabay.com

A BUX az európai tőzsdékkel együtt esik

A BUX dél előtt 0,974 százalék mínuszban áll. Az esést az OTP vezeti - a bankpapír 1,09 százalékot esett. A nagypapírok között a Richter követi 0,79 százalékos mínusszal. A Mol tudja tartani árfolyamát és 0 százalékon áll, míg a pozitív meglepetést okozó Magyar Telekom emelkedni is tudott, mégpedig 0,56 százalékkal.

  • A Telekom szerdai negyedéves jelentése jelentős pozitív meglepetést okozott, mivel messze felülmúlta az elemzői várakozásokat. Az összbevétel meghaladta a 240 milliárd forintot, és az adózott eredmény 43 milliárd forint felett alakult, ami éves szinten 95 százalékos növekedést jelent. A vezetőség is emelte az idei várakozásait, ami akár újabb löketet adhat az árfolyamnak.

A MOL és az OTP is péntek hajnalban teszi közzé második negyedéves jelentését.

A forint nem támadja a 400-as szintet

Az inflációs adat megjelenése után a forint kissé erősödött az euróval szemben, de ezt nem bírta sokáig. Dél előtt 0,16 százalékos esésben volt és 397,1 forinton állt. Jelenleg inkább oldalazó a mozgása. A forint hasonló viselkedés után a dollárral szemben 363,17 forintnál áll, a svájci frank 423,33 forintba kerül.

Továbbra sem viszi át a 400-as lélektani szintet a forint euróval szembeni árfolyama. Szerdán napközben a devizapár a 399-es szintet is megközelítette, de estére 397-398 környékén ragadt. Ellenben forinterősödésről csütörtökön sem beszélhetünk, inkább oldalazás jellemzi a forint mozgását, egyelőre tehát a piaci hangulat javulása ellenére sem sikerült jelentősebb erősödésbe kezdenie a hazai devizának. A csütörtök reggeli inflációs adat sem váltott ki jelentős elmozdulást a forint árfolyamában - írja a K&H Értékpapír.

A nemzetközi devizapiacon minimális mértékű dollárerősödést láttunk a szerdai nap folyamán. Az euró dollárral szembeni kurzusa 1,092-n zárt. A kedélyek megnyugvása a részvénypiacon elősegítette, hogy a fő devizapár volatilitása is érdemben csökkenjen. A pénteki nyitásban minimális euróerősödés látszik. Az USA-ban a nap során a heti munkanélküliségi statiszták lesznek fókuszban: amennyiben kellemetlen meglepetés érkezik, az ismét negatív lehet a dollárra nézve - összegzi az Erste Market.

Árfolyam

A külföldiek kiszórják japán részvényeiket

A csütörtök reggel elsőként kinyitott ázsiai tőzsdék a visszapattanást követően inkább esésbe váltottak. Jól látszik, hogy főleg a japán és a koreai tőzsde reagál inkább a meglepő japán kamatemelésre, mint kínai társaik. A Nikkei 0,47 százalékkal esett, a koreai Kospi 0,45 százalékkal, míg a shanghai tőzsde 0 százalékon áll, a Hong Kong-i pedig 0,08  százalékkal emelkedik.

Külföldiek japán részvényeket adnak el a jen erősödése és a japán jegybank kamatemelése miatt. A külföldi befektetők ebben az évben nettó 1,14 billió jent vontak ki a japán részvényekből, szemben a tavalyi 7,91 billió jenes nettó vásárlással. A külföldi befektetők már a harmadik egymást követő héten adtak el nettó 515,41 milliárd jen értékben származtatott ügyleteket - írja a Reuters.

  • A Sony nyeresége 279 milliárd jen volt, szemben az LSEG által megkérdezett hét elemző 275 milliárd jenes átlagos becslésével.  A zenét, filmeket, játékokat és chipeket is magában foglaló Sony 3 százalékkal megemelte egész éves profitprognózisát, amit a devizaárfolyamok is segítettek.

Európa lohasztóan kezd

Az európai indexek a gyengélkedő ázsiai indexeket követik. A FTSE 0,91 százalékkal csökkent, a CAC 0,91 százalékkal, míg a német DAX kissé kevesebbel, 0,47 százalékkal esik.

  • A Puma a magas fuvarköltségek miatt rontotta profitkilátásait. A Puma most arra számít, hogy az üzemi eredmény pénzügyi évében 620 és 670 millió euró között lesz, szemben a korábbi 620 és 700 millió euró közötti értékkel - számolt be róla a Reuters.
  • Javult a Deutsche Telekom nyereségessége az amerikai növekedésnek köszönhetően. A második negyedévben a kamatok, adózás, értékcsökkenés és amortizáció előtti, bérbeadás utáni tisztított eredmény 7,8 százalékkal, 10,8 milliárd euróra emelkedett az egy évvel korábbihoz képest, míg elemzők 10,7 milliárd eurót prognosztizáltak a Bloomberg által összeállított becslések átlaga szerint - írja az Equilor hírlevelében.
  • A Siemens csütörtökön a harmadik pénzügyi negyedévre vonatkozóan 11 százalékos, 3,0 milliárd euróra emelkedő, bizonyos tételek előtti üzemi eredményről számolt be, ami felülmúlta a konszenzusos, 2,84 milliárd eurós átlagos elemzői előrejelzést.
  • Az Allianz német biztosító 2,51 milliárd eurós nettó nyereségről számolt be a június 30-án zárult három hónapra vonatkozóan, szemben a tavalyi év azonos időszakának 2,34 milliárd eurós eredményével, ami felülmúlta a vállalat által összeállított konszenzusból származó 2,32 milliárd eurós becslést. A júliusban lezárult 1 milliárd eurós program mellett a csoport augusztus közepén újabb, legfeljebb 500 millió eurós részvény-visszavásárlást indít, amelyet december végéig véglegesít.

Amerikában további esést várnak

Szerdán az S&P 500 0,8 százalékos mínuszban zárt, míg a Nasdaq 100 1 százalék felett esett. A szektorok közül az energia és közműcégek csoportja volt képes kisebb emelkedésre, az emelkedő energiaárak segítségével.

A csütörtöki határidős indikátorok a Nasdaq 1,05 százalékos esését, az S&P 500 0,77 százalékos gyengülését és a DJIA 0,6 százalékos értékvesztését jelzik.

  • A Disney eredménye és bevétele is meghaladta a várakozásokat a második negyedévben. A részvényenkénti nyereség 1,39 dollárra nőtt 1,03 dollárról, és nagyobb volt az 1,19 dolláros előrejelzésnél. A bevételek 3,7 százalékkal 23,16 milliárd dollárra nőttek az elemzők 23,08 milliárd dolláros várakozásai felett. A mindezidáig veszteséges streaming üzletág már nyereséget termelt, de az élményparkokat üzemeltető és hajóutakat értékesítő Experience üzletág csak 2,3 százalékkal növelte bevételeit az előző évhez képest, így alulmúlta a várakozásokat - írja az Erste Market.

Az ukrán támadás felnyomta a gáz árát

Az árupiacokon az olaj és a gáz ára ellentétesen mozgott. Az északi-tengeri Brent  0,11 százalékkal 78,22 dollárra esett, az észak-amerikai könnyűolaj, a WTI 0,08 százalékkal 75,06 dollárra ment le. Ezzel szemben a rotterdami árutőzsdén szereplő gáz, a TTF-típusú 0,19 százalékkal erősödött.

  • December óta nem látott szintre, megawattóránként 38,52 euróra ugrott a holland tőzsdei gázár, miután az ukrán csapatok az orosz-ukrán gázvezeték egyik orosz betáplálási pontja mellett hatoltak be Oroszországba. A beszámolók szerint a vezeték nem sérült meg, és a továbbított gázmennyiség a normál tartományban van, de az akció hatására ismét reflektorfénybe kerültek az orosz ellátási kockázatok. Az európai gáztárolók töltöttsége 86,4 százalékon áll, ami bőven meghaladja az ilyenkor jellemző 73 százalékot és közel van a 10 éves csúcshoz - írja az Erste Market.
  • A kőolaj ára enyhén emelkedett a világpiacon, miután megfigyelők szerint küszöbön áll Irán válaszlépése a Hámász és a Hezbollah vezetőjének meggyilkolása után. Izrael várja az iráni támadást, ugyanakkor vannak arra utaló jelek, hogy talán csökken a bosszúlépés valószínűsége, miután a francia diplomácia próbál közvetíteni az ügyben. Az USA nyersolajtartaléka 3,7 millió hordóval esett, és február óta a legalacsonyabb szinten van. A líbiai el-Sharara mező továbbra sem termel, mivel a helyi és a központi kormány nem tud megegyezni a mező irányításáról - teszi hozzá az Erste Market.

A nemesfémek árai nem találják az irányt. Az arany unciája (1 uncia 31,1035 grammnak felel meg) 0,03 százalékkal, 2433 dollárra emelkedett, míg az ezüsté 0,07 százalékkal, 26,93 dollárra esett.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A bitcoin árfolyama visszakapaszkodott és megnyugodni látszik

A kriptoeszközök közül a két legmarkánsabb a korábbi ijedség után masszívan emelkedik, a Bitcoin árfolyama 4,16 százalékkal, 57 282 dollárra, az Etheré 3,05 százalékkal, 2421 dollárra kúszott fel.

A Bitcoin ára végül megnyugodott körülbelül 57 000 dollár körül a múlt péntek óta tapasztalt hatalmas volatilitás után. Ez azt jelenti, hogy piaci kapitalizációja közel 1,130 billió dollárra nőtt, míg az altcoinokkal szembeni dominanciája elérte az 54 százalékot – ami több mint egy éve a legmagasabb szint - írja a Crypto Potato.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 25000 25000 25760 -3,74% 0 0 27 974 842 990 HUF 2025-03-31 17:05:06
MOL 2930 2922 2956 -1,01% 0 0 2 763 227 692 HUF 2025-03-31 17:14:48
MTELEKOM 1626 1592 1744 -7,40% 0 0 4 531 921 140 HUF 2025-03-31 17:13:43
RICHTER 10260 10230 10480 -1,35% 0 0 3 816 053 260 HUF 2025-03-31 17:05:03
OPUS 549 541 562 -1,79% 0 0 145 452 288 HUF 2025-03-31 17:05:14
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Európa felé fordulnak a befektetők, hála Trump intézkedéseinek
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 13:04
Csökken az amerikai és német államkötvények hozama közötti különbség.
Részvény / Deviza / Áru Meglepően jól áll a forint, de ez semmi az aranyhoz képest
Csabai Károly | 2025. március 31. 12:26
A hazai fizetőeszköz múlt hét második felében kezdődött zuhanása megállt, egy euró a 402-es szint környékén cserél gazdát. A geopolitikai feszültségek és a globálissá terebélyesedő vámháború miatt zuhannak a tőzsdék, Budapesten csak a 4iG nem ingott meg a blue chipek közül. A kriptók is szabadesésben, úgy tűnik, a befektetők aranyba menekülnek – a sárga nemesfém árfolyama újabb történelmi rekordot döntött. Az energiaárak is nőnek, az olajé jobban, a gázé szolidabban.
Részvény / Deviza / Áru Keresi az erőt a forint, mint vándor az ösvényt – de nem találja
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 08:01
Nem túl acélosan indítja a hetet a magyar fizetőeszköz.
Részvény / Deviza / Áru Az aranyba menekülnek a befektetők, itt a rekord
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 07:44
Ha nagy a bizonytalanság, nagyobb a kereslet az aranyra.
Részvény / Deviza / Áru Ismét pocsék napja volt a forintnak, nézze csak, mennyibe kerül az euró!
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 18:51
Vegyesen alakult a hazai fizetőeszköz árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Fekete péntek volt Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 18:18
Nagyot esett a pesti tőzsde indexe, szomorkodhatnak az OTP-sek is.
Részvény / Deviza / Áru Sajnos odasóztak a forintnak, közben megjött az újabb fenyegetés Trumptól, aki elszámíthatta magát
Csernátony Csaba | 2025. március 28. 12:18
Donald Trumpnak sikerült elterelni a befektetők figyelmét a jemeni katonai akció kiszivárgott terveiről azzal, hogy bejelentette az Egyesült Államokba importált autók vámjának megemelését.
Részvény / Deviza / Áru Jó hétvégét szeretne? Akkor ne is nézze meg, mennyit érnek a forintjai péntek reggel
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 08:04
Kevesebbet, mint amikor elment aludni.
Részvény / Deviza / Áru Fájdalmas napja volt a forintnak, nézze, mi történt!
Privátbankár.hu | 2025. március 27. 18:51
A forint gyengült a főbb devizákkal szemben csütörtök kora estére a bankközi devizapiacon a reggeli árfolyamokhoz képest.
Részvény / Deviza / Áru Trump rontotta el a budapesti hangulatot is
Privátbankár.hu | 2025. március 27. 18:31
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 498,62 pontos, 0,54 százalékos emelkedéssel, 92 720,24 ponton, történelmi csúcson zárt csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG