A magyar piacot sem lepte meg a szerény, de az elemzők által várnak megfelelő GDP-adat, a forint viszonylagos gyengélkedése pedig akár jó is lehet egyes exportőröknek. (Például a Richternek.) A BUX index a nap közepén mínuszban, elején és végén pluszban mozgott, végül minimális, tíz pontos emelkedést ért el.
A Mol 1,2 százalékkal 18 430 forintra ment fel, vélhetően ebben volt kis szerepe a dráguló olajnak is. Az OTP tovább korrigált lefelé, 0,8 százalékkal 7990 forintra süllyedt. A Richter öt forinttal 6025-re ment fel, a Telekom egy forinttal 479-re esett.
Emlegetik az egy dolláros eurót
A forint kissé erősebb lett, bár ma is volt 310,70 forinton az euró, végül 309,95-ön látjuk este. Ez nyolcvan fillérrel alacsonyabb a hétfő estinél. A nemzetközi piacokon ismét erőre kapott a dollár, az euróval szemben 1,0725-re ment le az árfolyama, a dollár-index ismét száz felett van. Az Investing.com kommentátora szerint az elemzők egy része ismét elkezdte az 1:1-es euró/dollárt (a paritást) emlegetni. Ez az idén nem volt a látókörükben.
A kőolaj, miután pár napig nagyon csúnyán festett, most felfelé mozdult el és több mint négy százalékos emelkedéssel 45,30 (WTI), illetve 46,30 (Brent) dollárra jutott. Úgy tűnik, a piaci szereplők ismét bízni kezdtek abban, hogy az olajexportálók szervezete, az OPEC egyezségre jut valamilyen kitermelés-korlátozásról.
Kedvező amerikai adatok és dráguló olaj
Vannak, akik szerint az olaj beállhat egy sávba: ha túl alacsony lesz az ár, akkor az OPEC megpróbálja majd felbeszélni, ha pedig túl magas, akkor beléphetnek új termelők, például az USA-ban. Kérdés, hol húzódnak pontosan ennek a sávnak a határai.
Az Erste Befektetési Zrt. hírlevele szerint az USA kiskereskedelmi forgalma 0,8 százalékkal nőtt októberben a várt 0,6 helyett az előző hónaphoz képest, valamint a szeptemberi adatot is 0,6%-ról 1%-ra módosították. Mivel a kiskereskedelem az amerikai gazdaság motorja, ezek a pozitív hírek felfelé módosíthatják a negyedik negyedéves GDP előrejelzést, továbbá a harmadik negyedéves adatot. Pozitív meglepetést okozott a New York-i feldolgozóipari beszerzési menedzser index is.
Nagyot emelkedtek egyes légitársaságok
Az amerikai indexek közül az S&P 500 0,3, a Nasdaq indexe 0,8 százalékos pluszban volt este hat után nem sokkal, a Dow Jones kissé süllyedt. Nagyot emelkedett az Amazon, több mint három százalékkal, és közel kettővel ment a Facebook, drágultak az olajtársaságok. Warren Buffett cége légitársaságokat vásárolt, ennek nyomán a célpontok közül az American Airlines és az United Continental 3-4 százalékkal ment fel, a Delta alig változott.
Korábbi számításainkhoz képest picivel optimistábbak vagyunk, 510 helyett már 520 forintos fair értékkel kalkulálunk a Magyar Telekom részvényére – írta ma a KBC Equitas.
Hála a Diginek, később jön a verseny
Egyrészt mert a Digi elindulása alapvetően csúszik, az árverseny így időben csúszhat. A bérköltségeket jól kordában tartja a vállalat, ezen sokat tudnak fogni. A cégre nehezedő telefonadó valamivel kisebbnek tűnik a vártnál. A brókercég a menedzsment 2017-es előrejelzésénél valamivel optimistább. Az utóbbi napokban látott hozamemelkedés ugyanakkor negatívan befolyásolja a részvényt, a magyar 10 éves hozamok 3 százalék közeléből 3,6 százalékra emelkedtek.
Az autóiparral foglalkozott ma különböző aspektusokból az Equilor blogja az és a KBC Equitas elemzése is.