Kihozta negyedéves eredményét a Richter, melyben a nettó profit duplája lett a várakozásoknak, 22,5 milliárd forint. A cégnek az orosz és ukrán nehézségek ellenére jól megy, ezt a piac ma 3,5 százalékos emelkedéssel jutalmazza, 4540 forinton forog a papír. Emellett a Mol emelkedik még 1 százalékot, a kettő eredőjeként a BUX is 1 százalék pluszban van, az OTP és a Telekom negyed százalékos mínuszt mutatnak.
A forint újra nekilendült: 308-at kell belőle adni egy euróért, ezzel megindult a múlt héten elért csúcs irányába. Ez kifejezetten jó jel, ha sikerülne meghaladni a 306-307-es szinteket, képbe kerülhetne ismét a 2-essel kezdődő tartomány és ebben az esetben már meg is törhetne a forint évek óta tartó enyhe eső trendje.
Friss árfolyamok >>> |
Amerikában tegnap második napja tartott az emelkedés, ami a kritikus szintekről való felpattanás után el is várható. Nagyot esett azonban a vártnál kedvezőtlenebb negyedévet záró Baidu: 15 százalékot veszített a papír egy nap alatt. A Facebook a zárás utáni kereskedésben kissé gyengült a negyedéves jelentés publikálása után, miután az eredmény noha jó lett, kissé alulmúlta az elemzői várakozásokat.
A sanghaji indexek ma újra estek bő 2 százalékot. Látszik, hogy az állam folytatja a beavatkozást, amivel az árak fennmaradását tartósan nem érheti el, de az esés ütemét mérsékelheti. Mindazonáltal már őrületes összeget költöttek el az irreálisan drága papírok megvásárlásra, egyes források szerint az összeg már az ezermilliárd dollárt közelíti. Szinte már egy kínai QE program, azzal a különbséggel, hogy a FED és az EKB által megvásárolt kötvények értékesek, legfeljebb kis bukó lesz rajtuk, ha majd kiszórják a jegybankok, a drágán vett kínai részvények viszont csak a töredékükért lesznek eladhatóak a piacon.
Friss árfolyamok >>> |
Európában a piacok szinte mozdulatlanok, és egyelőre nem látni, ki tud-e nyitni a görög tőzsde holnap, az illetékesek még gondolkoznak, van-e egyáltalán értelme a dolognak a súlyos tőkekorlátozások közepette.
Az olaj ára hosszú idő után először korrigálni tudott a nagy zakózás után: a WTI 47 –ről 49 dollárig ugrott, igaz, közben a Brent csak mérsékelten tudott emelkedni. Az arany ismét gyengélkedik: 1085 dollárt adnak érte.