A cég tavaly szeretett volna tőzsdére jönni, de akkor egy hirtelen törvénymódosítás, amely 2 százalékban limitálta az ingatlanközvetítők által beszedhető jutalékot az eladott ingatlanok után, meghiúsította a kibocsátást, hisz attól a pillanattól kezdve aktualitását vesztette, ami a kibocsátási tájékoztatóban szerepelt. Közben maga a tőzsde is gazdát cserélt: az MNB lett a többségi tulajdonos.
Eljött az idő
Eltelt egy év, és a Duna House most úgy döntött, elhárult minden akadály az elől, hogy tőzsdére léphessen. Ebben több dolog szerepet játszik: egyrészt a céget nem viselte meg a jutalékplafon, miután az alaptevékenység dinamikusan bővült. Emellett a cég terjeszkedésbe kezdett, tevékenységét diverzifikálta: most már Lengyelországban is megkezdte és dinamikusan bővíti tevékenységét, emellett ingatlanalapot hozott létre, és végül saját ingatlanbefektetésekbe is belekezdett.
Növekedés és osztalék
Így, mint kiderült, egyáltalán nem csak egy jól bejáratott, érett szakaszban lévő, stabil nyereséget termelő és osztalékot fizető, a tőzsdei szakzsargonban fejőstehénként funkcionáló végről van szó, hanem egy dinamikusan növekvő, terjeszkedő cégcsoportról beszélhetünk. Ugyanakkor nem emészt fel minden forrást a növekedés, így továbbra is jelentős osztalékot szándékoznak fizetni. A cégben növekedési sztori is van, ugyanakkor az osztalékért is érdemes lehet megvenni a papírt.
Ár
A részvényértékesítés, melynek során összesen 900 ezer darab részvényt adnak el (ez 15 százalékkal megnövelhető), két részből, egy zártkörű és egy nyilvános kibocsátásból áll. A nyilvános kibocsátás során legalább 150 ezer részvényt adnak el, de ha nagy a kereslet, a zártkörűen értékesítendő csomagból legfeljebb 450 ezer részvény átcsoportosítható. A kibocsátási ár 3900 és 5250 forint között lesz, a pontos árat a zártkörű értékesítés során elért ár határozza meg.
Kedvezmény
Ami a részvényjegyzésben érdekesség és egyben külön vonzerőt jelenthet, hogy a nyilvános értékesítés során kedvezményesen is lehet részvényt jegyezni. Ilyen a tőzsde fénykorában, jó 20 évvel ezelőtt volt, és ez a magánbefektetők jegyzési kedvét erősen megnövelte, teljes joggal. A kedvezmény mértéke 10 százalék, összesen 75 ezer darab részvényre lehet igénybe venni. Egy jegyző legfeljebb 250 darab részvényt jegyezhet kedvezményes áron, a kedvezményes részvényeket egyenlően osztják el az összes jegyző között. Ha a kedvezményes papírokból marad még a jegyzőnkénti 250 darab után, azt jegyzésarányosan osztják el.
A jegyzés menete
Jegyezni a forgalmazóknál lehet, akik a következők: Concorde értékpapír Zrt, Erste Befektetési Zrt, Equilor Befektetési Zrt, MKB Bank és a Raiffeisen bank. A jegyzés során a maximális árat kell befizetni, viszont ha ennél alacsonyabb a kibocsátási ár, a különbözetet értelemszerűen visszafizetik, és természetesen a kedvezményes részvények esetében a 10 százalékot is. A jegyzési időszak lezárása után két napon belül határozzák meg a jegyzési árat, valamint azt, hogy ki mennyi részvényt kap meg az igényelt mennyiségből. A tőzsdei kereskedés várhatóan ezután 2-4 héttel indul.