A szerda esti amerikai esést csütörtökön Európában is hasonló követte, a vezető indexek fél-egy százalék körüli süllyedést szenvedtek el. Ráadásul a német Ifo-index is gyengébb lett a vártnál. A német DAX index 0,9, a francia CAC 0,6, a brit FTSE 0,3 százalékkal került lejjebb, a legnagyobb mínuszokat az autógyárak produkálták.
A befektetők arra várnak, hogy pénteken megszólaljon a Fed elnöke a jegybankárok konferenciáján. Ismét minden szavát mérlegre fogják tenni. „Pénzpolitika, 736. felvonás” - viccelődött az egyik német tőzsdei portál.
Itthon is hasonló volt a kép, a BUX index 0,6 százalékos esése csak azért nem volt nagyobb, mert a zárószakaszban még fel tudott menni pár részvény. Az előző nap még remek formában levő OTP és Richter 1,2, illetve 1,0 százalékkal esett (7200, illetve 5611 forintra) és elvesztette az előző napi nyereség nagyját.
A Mol csak a végén tudott javítani kicsit, 0,1 százalékkal 17 285 forintra, egyébként jórészt szintén mínuszban járt. A Telekom két forinttal, fél százalékkal 435-re tudott kapaszkodni. A forint még erősebb lett, most már egyáltalán nem járt 310 felett az euró, a legalacsonyabb érték 309,10 forint volt. Este 309,35 volt az ára.
Vannak még gyorsjelentések, a Hewlett Packard (HP) nem túl jó eredményei miatt nagyot esett nyitáskor, de aztán hamar magához tért. A Micron félvezető-gyártó viszont nagyon megdrágult, hat százalékkal ment fel, miután éppen a HP sajtótájékoztatóján beszéltek arról, hogy bizonyos alkatrészekből hiány várható. Ez a Micronnak kedvező fejlemény.
A KBC Equitas úgy véli, a német autógyártók azért voltak ma alulteljesítők, mert a Redburn elemzője szerint az autóértékesítések ciklus csúcsra juthattak. Így várhatóan a nagy gyártók eredménytermelése a korábban várt 2018 helyett már 2017-ben elérheti a csúcsot. Ilyen kilátások szerint nem véletlenül árazzák alacsonyan az autógyártókat.
Az USA fő indexei még este hétkor is csak minimális, pár pontos pluszban jártak. Az olaj nap közben némileg esett, estére szerény, fél-egy százalékos emelkedésbe ment át.