EUR/HUF (295,00 – 298,00): Ma délután kamatdöntő ülést tart az MNB, a várakozások egybehangzóak, nem számíthatunk változtatásra, az alapkamat nagy valószínűséggel hat százalékon marad. Nemcsak az EUR/HUF árfolyamára, hanem a kamatpályára is komoly hatással lehet a holnapi, (kvázi) mindent eldöntő EU csúcs. Ha ugyanis nem sikerül dűlőre jutni az EU-17-eknek a fontos kérdésekben már az önmagában egy jelentős forintgyengítő esemény lenne. A lehetséges szcenáriókat vizsgálva pedig még komolyabb mozgáshoz vezetne, ha ez párosulna egy leminősítéssel is, ebben az esetben akár rendkívüli kamatemeléshez is nyúlhat a jegybank. De ne menjünk ennyire elébe a dolgoknak, induljunk ki abból, hogy megállapodás lesz, a piacok valamelyest megnyugszanak, a forint távolodhat a 300-as veszélyzónától. A mai reggel kísértetiesen hasonlít a tegnapira, az EUR/HUF árfolyama próbálta áttörni a 295-ös szintet lefelé, de ez ma sem sikerült, sőt a 295 helyett 296 fölé korrigált az árfolyam.
EUR/USD (1,3850 – 1,3975): Az EUR/USD árfolyamának emelkedése (euroerősödés, dollárgyengülés) kevésbé lehet annak a következménye, hogy a kereskedők többsége arra spekulál, hogy érkezik a megnyugvás ideje az EU találkozó után. Az 1,3940 egyébként technikailag is fontos ellenállás, mellyel egyelőre birkózik a devizapár. A dollár gyengülés sokkal inkább azért következhetett be, mert egyre erősebben hallatják hangjukat a FED galamb beállítottságú vezetői, akik a QE3 nevezetű likviditásbővítő program szükségessége mellett érvelnek. Ma adat szempontból nem lesz eseménydús napunk, talán az amerikai fogyasztói bizalmi index számai generálhatnak némi mozgást egy nappal az EU csúcs előtt. Holnapig a kivárás, stagnálás, oldalazás lehet a legvalószínűbb forgatókönyv.
CHF/HUF (240,50 – 244,00): Philip Hildebrand, az SNB elnöke a lengyel Rzeczpospolita újságnak nyilatkozott, amiben kifejtette, hogy a a Svájci Nemzeti Bank tartja magát a korábbi ígéretéhez, az EUR/CHF árfolyamának 1,20-as szintjét korlátlan mennyiségű deivzavásárlással fogja védeni, és ha ennek ellenére deflációs veszélyeket látnának, akkor készek újabb lépéseket tenni. A Svájci Jegybank vezetője szerint a frankot nem kell mesterségesen gyengíteni, „a CHF fokozatosan, magától fog gyengülni.” A kérdés csupán az, hogy mikor és mennyire. A forinthoz képest a frank nem gyengült, sőt 240,50-ről, a 242-es szint felé vette az irányt az árfolyam.
Privátbankár