Ma sem történt említésre méltó esemény a világ pénz és tőkepiacain. Az euró/dollár napok óta nem mutat érdemi mozgást és nem nevezhetjük kirívónak a forint ugrálását sem az euróval szembeni 293 – 296 – os sávban. A forintot egyáltalán nem érintette az államfő távozása. Egyre élesebbek ugyanakkor azok a hangok, amelyek az IMF- tárgyalások csúszását kifogásolják, és egyre többen vannak azok is, akik már arra voksolnak, hogy nem lesz megállapodás, vagy csak nagyon későn és annak nagyon nagy ára lesz. Az elmúlt napokban több nagy elemzőház is (JP. Morgan, Nomura) azt jósolta, hogy a forint árfolyama megint könnyen a 300-as euró fölött lehet a tárgyalások elhúzódása miatt.
A befektetők a mai európai kereskedésben elsősorban a spanyol fejleményekre figyeltek. Keményen fogalmazott országa helyzetéről a spanyol pénzügyminiszter. Luis de Guindos egy interjúban azt mondta: „nincs tér hibázni a múlt héten bejelentett 2012-es költségvetéssel”. Guindos a The Wall Street Journalnak azt mondta, hogy a piac azt is bünteti, ha túl keveset és azt is ha túl sokat szorítanak a költségvetésen.
A spanyol kormány 27 milliárd eurós megszorítást jelentett be az idei évre, viszont piaci szereplők többsége aggódik amiatt, hogy ez nem lesz elég ahhoz, hogy Madrid fizetni tudja a lejáró adósságát. A piaci közvéleményt aggasztja a spanyol önkormányzatoknál felgyülemlett nagy adósság, aminek lefaragása nélkül az egész ország költségvetése borulhat. Hetekkel ezelőtt az EU engedélyezte a spanyol költségvetés hiányának átmeneti kilépését az uniós korlátokon túl, ugyanakkor a kormánynak olyan érzékeny területeken kell tartós lefaragást végrehajtania mint az egészségügy és az oktatás. Múlt héten hosszú idő után először volt általános sztrájk Spanyolországban, a megmozdulások több városban is erőszakba torkolltak.
Az európai tőzsdék kisebb eladói hullámmal reagáltak arra a hírre, hogy az amerikai gyárak tartós javakra leadott megrendelései a vártnál kisebb mértékben, 1,3 százalékkal nőttek februárban, az elemzők ennél kicsivel többet, 1,5 százalékot vártak. Közben sorra teszik közzé a legnagyobb autógyárak az első negyedéves eladási számaikat. Eddig a Chrysler és a Ford elég impozáns eredményeket tett közzé, a General Motors felemás számokat közölt.
A legtöbb tőzsde veszteségen áll, ugyanakkor a nyersanyagpiacokon és a devizáknál sem látszik nagy elmozdulás. A befektetők az amerikai Fed esti közleményére várnak, amiből újabb várakozást akarnak építeni a további lazítási tervekkel kapcsolatban. A hangulatot lefojtják a spanyol aggodalmak és az, hogy a görög kötvénycsere-program óta gyakorlatilag nincs egy határozott iránymutatás a folytatással kapcsolatban. Az európai kötvénypiacokat megnyugtatta az EKB kötvényvásárlási programja, de a piaci szereplők nem biztosak abban, hogy egy nagyobb turbulenciát meg tudna – e nyugtatni az EKB.