Befektetések: tőkevédett alappal is indulhatunk a piaci hullámvasúton
A lakossági megtakarítók biztonság és hozam iránti igényét egyszerre igyekszik kielégíteni az 5 éves lejáratra vonatkozóan 100 százalékos tőkevédelmet biztosító Trendváltó Plusz Alap. Befektetési stratégiája illeszkedik az erősen hullámzó hangulatú globális pénzügyi környezethez. Az innovatív vagyonkezelési megoldásával idén debütált Trendváltó Alap folytatásaként megjelenő befektetési lehetőség újdonságként fix 8 százalékot fizet az első év végén, a befektetési jegyek névértékére vetítve.
A gyakorlott befektetők szerint a legjobb vételi lehetőségek a tőzsdéken éppen a nagy árfolyamkilengések idején kínálkoznak, míg a természetesen sokkal alacsonyabb kockázatvállalási hajlandóságú lakossági megtakarítók azonban elbizonytalanodnak ebben a piaci környezetben. Sőt, ilyenkor hajlamosak a tőzsdéktől teljesen elfordulni annak ellenére, hogy a mostani helyzetben egyes államok kötvényei sokszor jelentősebb kockázatot rejtenek, mint a tőzsdéken forgó részvények. Vízkeleti Sándor, a Pioneer Alapkezelő vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a vállalatértékelési módszereken alapuló modellek egyre adják a vételi jelzéseket, a világ tőzsdéin forgó meghatározó vállalatok sora jó egészségnek örvend, kedvező jelentéseket és mutatókat produkál, ugyanakkor pillanatnyi értékelésüket számos más tényező is befolyásolhatja. Így aztán, bár sokak számára kínál valóban kecsegtető lehetőségeket a tőzsde, azonban azt, hogy mikor és mit érdemes vásárolni, nagyon nehéz eltalálni.
Az UniCredit Bank, mint forgalmazó és a Pioneer Alapkezelő új ajánlata, a Trendváltó Plusz segítségével úgy szállhatnak be a befektetők a globális tőzsdék világába, hogy a befektetett tőkét nem kockáztatják. A befektetési politika a befektetett tőke névértékére vonatkozó védelmét az alap 5 éves lejáratára biztosítja. Kárpáti Gábor, az UniCredit Bank Premium Banking szegmensének vezetője kiemelte, hogy ezen felül a befektetők biztos, bruttó 8 százalékos kifizetéshez jutnak a befektetési jegyek névértékére vetítve az első év végén, ezt követően az alap a lejáratáig nem fizet hozamot.
A Trendváltó Plusz lényege, hogy az alapot kezelő szakemberek naponta döntenek arról - a tőzsdék aktuális teljesítményének függvényében –, hogy az alap vagyonának mekkora része kerüljön kockázatos (részvény- illetve árupiaci) befektetésekbe. Ez azt jelenti, hogy pozitív piaci hangulat esetén viszonylag magas súlyt kaphatnak a kockázatosabb befektetések, ugyanakkor pesszimista hangulatú időszakban ezek súlya nulla, sőt negatív is lehet. Utóbbi azt jelenti, hogy trendszerű árfolyam-csökkenés esetén az alap határidős eladási pozíciót is felvehet a részvénypiacokon, ami a trend tartóssága (azaz további árfolyamesés) esetén biztosíthat nyereséget a befektetők számára. Az alap befektetéseinek biztonságát igyekszik erősíteni a kockázatmegosztás a különböző eszközosztályok, régiók, országok és szektorok között.
Az alapmodellhez biztonságot növelő kiegészítő elemek kapcsolódnak, mint például a fedezeti időszakban a részvényfeltöltés fokozatosságát biztosító szabályok, valamint a lehetséges eredmény-megóvási, továbbá veszteség-minimalizálási algoritmusok. Annak ellenére, hogy a Trendváltó Plusz Alap ötéves futamidejű, mégis rugalmas hozzáférést biztosít a befektetéshez: a befektetési jegyek az éppen aktuális árfolyamon – díj ellenében - bármikor visszaválthatók a futamidő lejárta előtt.
Privátbankár