Többnyire a forint újabb mélypontja a vezető hír a Magyarországgal foglalkozó külföldi cikkek között. Az olyan gyorshírekre szakosodott portálok, mint az amerikai MarketWatch, viszonylag röviden elintézték a hírt, klasszikus néhány soros összefoglaló cikkben egy forint napi charttal színezve a magyar deviza újabb mélyrepülését.
A Wall Street Journal részletes összefoglalót ír a magyar helyzetről, kifejtve az elmúlt hónapok történéseit, főleg a kormány kuruckodását a nemzetközi szervezetekkel. A lapnak interjút adott Pleschinger Gyula az NGM államtitkára, aki olyan magabiztossággal beszélt az IMF-megállapodásról, mintha mi segítenénk ki a Nemzetközi Valutaalapot. Olyan megállapodásról beszélt, ami „mindkét félnek jó”, de azt is mondta, hogy „nem tragédia”, ha nem születik megállapodás, ugyanis Magyarországnak „több mint elég forrása van” ahhoz, hogy kötelezettségeit kifizesse.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung reggel címoldalon foglalkozott a magyarországi helyzettel megemlítve a keddi, operaház előtti tüntetést, és szintén részletes összefoglalót közölve az Orbán-kormány törvényalkotási gyakorlatáról, elsősorban a jegybanktörvényről. A lap egyenesen azt írja, hogy Magyarország nem kap hitelt az uniótól. Brüsszelnek ugyanis elege van a folyamatos ellenkezésből.
A Bloombergen több cikk is foglalkozik a magyar helyzettel. A világ talán legelismertebb hírügynökségének internetes oldala is vezető hírei között közli a forint körüli aggodalmakat. A többi részletes cikkhez hasonlóan ez a portál is részletes összefoglalót közöl az előzményekről. A Bloomberg kommentárja is megjegyzi, hogy ha nem lesz megállapodás, akkor beláthatatlan következmények lesznek a magyar piacon, ahol a CDS felár és a forint is új csúcson van.
A brit Reuters hírügynökség a feltörekvő piaci hírei között számol be a Magyarországi helyzetről, egy összefoglalóban említve a forint gyengülését a kazah kötvénykibocsátással és az izraeli sékel újabb gyengülésével.