EUR/HUF (296,50 – 299,50): Eddig tartott a jó hangulat, pontosabban tegnap délig, hétfő délelőtt még 292 alatti EUR/HUF árfolyamokkal találkozhattunk, de aztán nyilatkozott a német kormányszóvivő, Steffen Siebert, hogy ne várjuk áttörő sikert a vasárnapi EU-csúcstól, mert a tervek nincsenek olyan állapotban, hogy megszülethessen egy teljes körű megoldást hozó konszenzus. Így rövid idő alatt két forinttal feljebb jegyezték az EUR/HUF árfolyamát, napon belül pedig egy százalék feletti árfolyamgyengülést produkált a forint. A tegnapi megingó optimizmust a gyenge kínai GDP adatok is tetézték, az árfolyam immár 297 fölé szökkent. A harmadik negyedévre a kínai bruttó nemzeti össztermék 9,3 helyett 9,1 százalékkal növekedett csupán. A ma publikált többi kínai adat egyébként szép számokat mutat, de a gyengébb GDP erre sötét árnyékot vet, így mára a domináns irány ismét a forintgyengülés lehet.
EUR/USD (1,3600 – 1,3750): A Moody’s hitelminősítő intézet figyelmeztette Franciaországot, hogy elvesztheti a legjobb adósnak járó AAA besorolását, ha nem kezd bele átfogó reformintézkedések végrehajtásába. A hír hatására a 10 éves német illetve a hasonló futamidejű francia kötvények hozamkülönbözete rekordszintre 100 bázispontra nőtt, úgy, hogy a német, illetve a francia besorolás megegyezik. A negatív hírek 1,37 alá vitték az EUR/USD árfolyamát, és 218 fölé repítették az USD/HUF kurzust. Ma 11-kor közlik a német ZEWindex aktuális értékét, a várakozások eleve romlást várnak az előző hónaphoz képest, de ha az intézet által publikált számok a becsléseket is alulmúlják, akkor a dollár további erősödést könyvelhet el a közös devizával szemben.
CHF/HUF (240,00 – 243,00): A tegnapi nappal ellentétben az EUR/USD árfolyama esést mutat, ennek ellenére az EUR/CHF kurzusa oldalazik 1,24-nél. A forint gyengülése az euróhoz képest viszont jelentős, és ez meglátszik a CHF/HUF árfolyamában, 241,50-nél jár az árfolyam, ami a tegnapi 235-ös mélyponthoz képest 3 százalékos forintgyengülést jelent.
Privátbankár