A japán jen gyengüléssel vette tudomásul, hogy az ázsiai szigetország a hétvégén elnyerte a 2020-as nyári olimpiai játékok rendezési jogát. A tokiói tőzsde szárnyalt, a játékoktól 3 billió jenes lökést várnak a japán gazdaság számára az építkezéseknek és az árak emelkedésének köszönhetően. Miután a jen és a japán részvények árfolyama az elmúlt hónapokban "fordítva vannak bekötve", magyarán épp ellentétesen mozognak, már a tőzsdenyitás előtt megindult a dollár és az euró jenárfolyamának emelkedése.
Az amerikai foglalkoztatási adatok csalódást keltettek, ami tovább növelte a bizonytalanságot a pénznyomda kivezetésével kapcsolatban. A Fed két tisztviselője viszont jelezte, hogy a gazdaságélénkítő program kivezetése korántsem került le a napirendről - továbbra is szabadon lehet tehát találgatni arról, hogy meddig özönlik még a pénz a piacokra az amerikai Fedtől.
Jobb dolguk nem is nagyon lesz a befektetőknek: jelentősebb makroadat ma nem érkezik a piacokra. A szíriai beavatkozással kapcsolatos hírek borzolhatják még a kedélyeket, a törvényhozástól vár felhatalmazást Barack Obama elnök. Csavart egyet a történeten Vlagyimir Putyin is; az orosz elnök jelezte, országa támogatni fogja Szíriát bármiféle katonai csapás esetén.
Az ingerszegény környezetben az euró szűk sávban mozog a dollárral szemben, a pénteki erősödés után lassan tovább araszol felfelé az euró dollárárfolyama, 1,3180-nál tart jegyzés.
EUR/HUF Friss árfolyamok >> |
Az euró forintárfolyama nem találja a helyét 300 alatt, a közös pénz jegyzése ma reggel visszakúszott a lélektani - és technikai - szint fölé.