A hét első felében gyakorlatilag nem történt semmi a devizapiacon: nem érkezett új, piacbefolyásoló makroadat, nem tudtunk meg új dolgokat az amerikai, az ázsiai vagy épp az európai gazdaság állapotáról vagy kilátásairól. Az Egyesült Államokban vállalati hírek, gyorsjelentések ugyan hoztak némi mozgást a tőzsdére, de a devizapiacra ennek nem volt hatása. A Fed egyik régiós vezetője, Charles Plosser ugyan egy keddi beszédében beszélt a gazdaság lendületéről és arról, hogy a kamatemelés a vártnál akár hamarabb is bekövetkezhet, úgy tűnik azonban, hogy a jelzés nem volt elég határozott, vagy nem jött elég magasról - érdemi piaci reakció ugyanis nem követte.
Az euró dollárárfolyama hétfő reggel óta szinte el sem mozdult az 1,37-es szint közeléből: 1,3680 és 1,3730 között ragadt be a jegyzés.
Ez egy nagyon szűk sáv... Friss árfolyamok >> |
Az ukrán-orosz konfliktusban sem volt különösebb fejlemény, ráadásul a befektetők már jóval kevésbé érzékenyek a kisebb fordulatokra. Ami az EUR/USD-nek az 1,37, az az EUR/HUF-nak a 305: a héten eddig nem sikierült érdemben elmozdulni ettől az euróárfolyamtól semelyik irányba - szerda reggel ugyanitt áll a forint.
305 forintnál ragadt az euró. Friss árfolyamok >> |
Halvány remény: egy jegyzőköny
Ma a héten először viszont érkezhet valami, ami kicsit megkavarhatja az állóvizet: szintén a Fedtől jöhet az impulzus, nyilvánosságra hozzák ugyanis a nyíltpiaci bizottság legutóbbi kamatdöntő ülésének jegyzőkönyvét - a befektetők ebből megpróbálnak újabb következtetést levonni arról, hogyan látják a Fed döntéshozói a gazdaság állapotát és kilátásait, mi alapján döntöttek a kamatokról legutóbb, és hogyan fognak dönteni legközelebb.