Az eurózóna pénzügyminiszterei vizsgálják a lehetőségeket, hogyan tőkésítsék fel koordináltan az európai bankokat. Egyúttal a politikusok abban is egyetértésre jutottak, hogy további intézkedésekre van szükség a piacok bizalmának visszaszerzésére. A nagy reveláció mellett kézzelfoghatót szokás szerint nem sikerült szállítani a rendkívüli ülésen - írják helyzetértékelésükben a Raiffeisen elemzői.
Az Egyesült Államokban a gyenge munkaerőpiac, alacsony általános bizalom és a pénzügyi rendszerben még mindig jelen lévő erős kockázatok miatt Bernanke azt tanácsolta a törvényhozásnak, rövid távon ne vonja ki a stimulust a gazdaságból, miközben hosszú távon mindenképpen le kell faragni a hiányt. Bernanke beszédében egyúttal Kínára is terelt a felelősségből, az elnök szerint az ázsiai ország rögzített árfolyamrendszere rontja a kilábalási esélyeket.
A piac figyelme most már fokozatosan az EKB csütörtöki ülése felé fordulhat. A Raiffeisen elemzőinek várakozásai szerint a tanács nem fog változtatni az alapkamaton, ugyanakkor szignifikáns új rendkívüli eszközök bevezetését valószínűsítik. Egyrészről a likviditási ablakok sorába egy hosszú távú (legalább 12 hónapos) eszköz is újra bekerülhet, másrészről elképzelhető, hogy további piacokon való stabilizáló interveniálást fog bejelenteni Trichet (akinek ez az utolsó ülése).
Az EUR/USD-re az elemzők szerint pozitívan fog hatni a döntés, az euró esését megállítja majd. A piaci árazások szerint a befektetők számolnak ugyanis azzal a lehetőséggel, hogy csütörtökön az EKB 25 bázispontos kamatvágással jelentkezik, és ennek elmaradása a kamatspekulációt visszavághatja.
Privátbankár