Hétfőn ugyan hamar lehűtötte a reggeli lelkesedést a devizapiacon német pénzügyminiszter a hétvégi uniós csúcstalálkozó kapcsán, az azonban aggasztó, hogy a forint még akkor sem tudott tegnap erősödni, amíg a nemzetközi porondon is tartott a jó hangulat. A Buda-Cash elemzői szerint Mindezt tetézte, hogy londoni elemzők arra számítanak, hogy az S&P akár le is minősítheti a magyar adósbesorolást, amivel a bóvli kategóriába kerülne Magyarország.
Ennek köszönhetően a forint is gyengült hétfőn az euróval szemben, a 295-ös szint fölé emelkedett a közös pénz kurzusa a délutáni órákra, majd a 297-es szint közelébe estére.
Ez a trend folytatódott kedden is: a délelőtti órákban 298 forint fölé emelkedtek a jegyzések. Az eurónak és a kockázatkedvelésnek nem tett jót a német ZEW-intézet által nyilvánosságra hozott hangulatindex sem, ami 2008 novembere óta nem látott mélységbe esett.
Délután azonban óvatos fordulat kezdődött a vezető európai tőzsdéken, 3 óra után a nap folyamán először emelkedett a pozitív tartományba a frankfurti tőzsde indexe, a DAX. A hangulatváltás a forintot is megérintette, komoly erősödésről ugyan nem beszélhetünk, azonban az euró árfolyama egy időre újra 297 forint környékére esett, majd ismét 298 felé vette az irányt.
A folytatással kapcsolatban várhatóan inkább felfelé kell tekintgetnünk: negatívnak ítélik a forint technikai helyzetképét az Erste Befektetési Zrt. elemzői is. A 30 napos mozgóátlag visszatesztje után kezdett újra gyengülni a hazai fizetőeszköz, a következő szintet újra a bűvös 300 forint jelenti, amely elsősorban lélektani határ, támaszt pedig 285 forintnál látnak az Erste elemzői.
Privátbankár