A Privátbankár elemzése szerint jövőre körülbelül 15 százalékkal, csaknem 180 milliárddal jut több pénz az egészségügyre. Ennek jelentős részét a működési kiadások emésztik majd fel. A tervek szerint azonban nem csak az egészségügy jár jobban. A szegényeknek viszont kevesebb jut. Részletek >> |
Szócska Miklós elmondta: 10 milliárd forintból az onkológiai ellátórendszer fejlesztését folytatják. A fővárosi Uzsoki kórházban, Miskolcon és Veszprémben már zajlik a regionális onkológiai központok fejlesztése.
Most Szombathely, Kaposvár, Gyula, Kecskemét, Nyíregyháza, Győr, Szolnok, Pécs, Szeged és Debrecen onkológiai intézményeiben is megindulnak a munkálatok - mondta az államtitkár, kiemelve: "nem lesz 26 helyen onkológiai cetrumocska", hanem minden régióban ott lesz a betegség azonosításához szükséges diagnosztika, a gyógyításhoz szükséges eszköztár.
Legalább 60 intézménynek jut pénz
Mindenki egyértelműen tudni fogja feladatát, "a betegnek nem szabad támogatás nélkül bolyongani a rendszerben" - szögezte le az államtitkár. Szócska Miklós szerint az egészségügyi rendszer tavalyi újraszervezése után az látható, hogy a régiók között csökkent a betegvándorlás, de az is, hogy a betegek rövidebb ideig fekszenek kórházban. Eltolódott az ellátások hangsúlya az egynapos ellátások irányába - tette hozzá.
A most bejelentett mintegy 60 milliárd forintos uniós fejlesztési forrásból csaknem 50 milliárd forintot arra fordítanak, hogy a rendszer tavalyi újraosztása után az egészségügyi intézmények képesek legyenek új feladataikat is hatékonyan ellátni. Ebben legalább 60 intézmény érintett. Szócska Miklós azt mondta, összeadva a már folyamatban lévő és az induló projekteket 300 milliárd forintos fejlesztés zajlik az egészségügyi rendszerben. "Emberemlékezet óta nem volt ilyen fejlesztés a magyar egészségügyben" - fogalmazott.
Megnézheti, hol lesz fejlesztés
Az államtitkár térképen is bemutatta az induló fejlesztéseket, valamint az országszerte jelenleg is folyamatban lévő kórházfelújításokat, amelyet az interneten a egeszseg.hu oldalon bárki megnézhet.
Jelezte, hogy az oldalt folyamatosan fejlesztik, és 1-1,5 év múlva elektronikusan időpontot is lehet majd foglalni a kórházakba.