Az öngondoskodásról nem esett szó - folytatta az elnök. A pénztárak akkor látnák korrektnek a magánnyugdíjpénztárak megszüntetését, ha a helyükbe lépő önkéntes pénztárak a munkavállalók befizetései mellett megkapnák a munkaadók 24 százalékos befizetését is - tette hozzá.
A szövetség kimerít minden magyar és uniós jogorvoslati lehetőséget, de előbb meg kell várniuk, hogy a javaslatból törvény legyen. Erre kéri a pénztártagokat is. Az elnök jelezte: ő maga bízik a parlamenti többség bölcs belátásában.
Arra a felvetésre, hogy a pénztárak külföldi tulajdonban vannak, az elnök azt válaszolta, hogy a 3 ezer milliárd forintnyi vagyon 3 millió magyar pénztártag tulajdona. Ennek az államosítása túl megy a jogállami kereteken. Már nem a pénztárakról van szó, hanem arról, hogy a kormány ne tehessen meg mindent, amit akar - fejezte be a sajtónak adott nyilatkozatát Bába Julianna.
A pénztárszövetség később azt közölte, hogy petícióval fordul az Európai Parlamenthez, és kéri, hogy 3 millió magyar pénztártag alkotmányos jogainak megsértése miatt jelöljenek ki uniós ombudsmant a magyar kormány nyugdíjintézkedéseinek kivizsgálására.
A Stabilitás közölte: amennyiben a hazai jogorvoslati lehetőségek kimerülnek, a strasbourgi Emberi Jogi Bírósághoz fordulnak a hátrányos megkülönböztetés és a joggal való visszaélés tilalmának megsértése miatt.
MTI