Elszámolás: a brüsszeli javaslat rajtunk nem segít
A lengyelek elutasítják a magán-nyugdíjpénztári befizetések elszámolásával kapcsolatos EB-javaslatot - az csak a túlzottdeficit-eljárásnál venné figyelembe a nyugdíjreform költségeit
A lengyelek elutasítják a magán-nyugdíjpénztári befizetések elszámolásával kapcsolatos európai bizottsági javaslatot, amely csak a túlzottdeficit-eljárásnál venné figyelembe a nyugdíjreform költségeit - írja keddi számában a Magyar Nemzet.
A Magyar Nemzet idézi Jacek Rostowski, lengyel pénzügyminisztert, aki egy lapinterjúban kifejtette: elégedetlen a brüsszeli megoldás tervezettel. A brüsszeli javaslat szerint az adósságból finanszírozott nyugdíjreform költségeit figyelembe vennék a túlzottdeficit-eljárás indítása esetén (azaz akkor, ha egy ország a GDP 3 százalékánál nagyobb államháztartási hiánnyal zárja az évet), de csak akkor, ha az említett reform miatt haladja meg egy országban a hiány a GDP 3 százalékát.
A lengyel-magyar javaslat, amelyhez hét további EU-s ország is csatlakozott, azt kívánta volna elérni, hogy a hivatalos statisztikákban is csökkentsék a hiányt és az államadósságot a magán-nyugdíjpénztárakba befizetett összegek után. (Magyarország például ebben az évben a költségvetési bevételből 350 milliárd forintot utal át a magán-nyugdíjpénztárakba.)
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Egy új, országos felmérés szerint a magyar felnőttek túlnyomó többsége az időskori anyagi biztonságát fenyegető tévedésben van, ugyanis a valóságoshoz képest sokkal rosszabbnak gondolják az önkéntes nyugdíjpénztárak által elért hozamokat. Ez a tévhit azt is gátolhatja, hogy időben elkezdjék a rendszeres nyugdíjcélú takarékoskodást.
Ha kölcsönre van szükségük, a magyarok továbbra is elsősorban a családtagjaikhoz fordulnak anyagi segítségért, ám az előző évhez képest változás, hogy a barátoktól, kollégáktól is szívesebben kérnek, mint a pénzintézetektől, pénzügyi szolgáltatóktól – derül ki a Provident Pénzügyi Zrt. anyavállalatának (International Personal Finance – IPF) megbízásából készült, 9 országra kiterjedő 1000 fős reprezentatív kutatásából.
Dollárt vagy eurót? Most vagy később? Készpénz vagy bankkártya? – a külföldi nyaralást tervezők örök kérdéseire válaszol a Trend FM hétfői adásában főmunkatársunk, Herman Bernadett.
Ha szeretne apró összegeket, zsebpénznek valót, vagy akár egy komolyabb műszaki cikk vagy sportszer összegét megtakarítani a gyermekének, arra sokkal jobb, ha a mindennapokban használt gyerek bankszámlán teszi ezt. Ma már ugyanis kifejezetten e célra tervezett szolgáltatásokat is kínálnak a bankok.
A többség úgy értelmezi, hogy a lakásvásárláshoz elegendő lesz majd a vételár 10 százaléka, míg a fennmaradó részt lehet majd a 3 százalékos kamatú hitellel finanszírozni. A helyzet azonban nem ilyen egyszerű, és bizony előfordulhat majd, a vételár nem 10, hanem akár 20-30 százalékát is saját forrásból kell előteremteni. Mutatjuk, miért van ez, és miért nem mond ellent a 10 százalékos elvárásnak.
Az elmúlt évben is dinamikusan bővült az elektronikus fizetési forgalom: több mint 200 millióval emelkedett az elektronikus tranzakciók száma egy év alatt, így a teljes gazdaságban összesen több mint 2,5 milliárd elektronikus fizetés történt, a fizetési műveletekben a bankkártyás tranzakciók domináltak.
A társadalmi vita a jövő héten kezdődik, a korábbi hírek szerint nem lesz időkorlátja az Otthon Start hitel felvételének. A 10 százalékos önerőt a 40 év fölötti hitelfevevőkre is kiterjesztenék.
Az Erste Bank szerződései is érvényesek, a bank eleget tett az árfolyamkockázattal kapcsolatos ügyféltájékoztatásra vonatkozó követelményeknek. Az OTP már tegnap reagált a határozatra, rájuk sem terjed ki a Kúria döntése
Alig találni olyan egyetemistát, aki ne akarna dolgozni a nyáron. A fizetési igények sokszor meghaladják a 300 ezer forintot is, és meglepően népszerű a készpénz.