Egyedülálló fitneszterem: 15 ezer euró
A pályázatokat elbíráló zsűri döntése alapján 15 000 eurót fordíthat egy Magyarországon eddig egyedülálló, látás- és mozgássérültek számára akadálymentesített fitneszterem kialakítására a SUHANJ! Alapítvány. Az integratív, piaci alapokon működő létesítményt az alapítvány szemléletformáló célkitűzéseinek megfelelően mindenki igénybe veheti.
Hátrányos helyzetűek gazdálkodása: 15 ezer euró
Az Igazgyöngy Alapítvány programját, amely hátrányos helyzetű csoportokat von be a termelőmunka világába, ugyancsak 15 000 euróval jutalmazta a zsűri. A program nemcsak lehetőséget ad a jövedelemszerzésre, de fejleszti is a résztvevők munkavállalói készségeit: alapvető mezőgazdasági, kertművelési ismereteket kapnak, a közösségi munka élményével pedig együttműködési képességük is erősödik - írja a bank.
Bódvalenkei freskófalu: 12 500 euró
A Magyar Református Szeretetszolgálat 12 500 eurót nyert el a bódvalenkei Freskófalu program továbbfejlesztéséhez. A falu házait díszítő, magyar és más európai roma művészek által festett 33 secco egyedülálló turisztikai attrakciót és vonzó célpontot jelenthet, hozzájárulva az előítéletek csökkenéséhez, a társadalmi elfogadás erősödéséhez. Az elnyert összeg lehetőséget ad többek között a turizmus felfuttatásához szükséges marketing eszköztár bővítésére a településen.
Nem Adom Fel kávézó: 12 500 euró
Szintén 12 500 eurós támogatást nyert az idén januárban megnyíló, fogyatékkal élők által működtetett Nem Adom Fel Café & Bar szolgáltatásainak bővítésére a Nem Adjuk Fel Szociális Szövetkezet. Az integrációs célokat szolgáló, közösségi térként is funkcionáló kávézó egyedülállónak számít hazánkban. A támogatás révén a kávézó a jövőben meleg ételt is tud majd biztosítani a betérőknek, de catering szolgáltatást is vállalhat, ami tovább növeli a vendéglátóegység hosszú távon fenntartható, gazdaságilag is stabil működését.
Ezért nincs fogyatékkal élő kollégádMég mindig nagyon elmarad Magyarországon a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatottsági szintje a nem fogyatékkal élőkétől. Hiába vannak állami ösztönzők, a munkáltatók félnek a lehetőségtől. Pedig a tapasztalatok jók: a munkaerő megbízhatóbb, lojális, szemléletében pedig szinte mindig újszerű, ami hatalmas piaci előnyt jelenthet. Nemrég Pulay-Virág Borbála, a Salva Vita Alapítvány programvezetője beszélt a hazai tapasztalatokról a Privátbankár.hu-nak, a beszélgetést itt nézheti meg >> |
Nem csak pénzt adnak
A négy nyertes mellett a zsűri anyagi támogatással nem járó, kapacitásfejlesztést jelentő különdíjat szavazott meg a Technológiai Oktatásért Alapítványnak. A szervezet az elmúlt két év alatt 550 fiatal lányt oktatott és inspirált technológiai területen, ám ezt a számot a többszörösére szeretnék emelni.
A nyertes pályázók a pénzbeli támogatáson túl a szükségleteikhez illeszkedő, féléves mentorálási programban is részt vesznek annak érdekében, hogy a megvalósítandó projektek, vállalkozások hosszú távon is fenntarthatóak legyenek.
A nyertesek között további 5 ezer eurót kioszt az UniCredit, ennek sorsáról később a bank munkatársai szavaznak majd.