Mindezt tehette azután a cég, hogy a kormánypártok által hozott szabályok értelmében a közszolgáltatók kénytelenek voltak a Hunguardot megbízni számlázási rendszerük auditálásával - írja a Magyar Nemzet.
A számok azután derültek ki, hogy az érintett több mint ötven közműszolgáltatónak Tóth Bertalannak, az MSZP frakcióvezetőjének közérdekűadat-igénylésére válaszolva ki kellett adnia szerződését.
A napilap cikke emlékeztet: a Hunguard tulajdonosa 2016 előtt még négy magánszemély volt, tavaly azonban ciprusi és máltai szereplők is beléptek a körbe. A társaság végső tulajdonosai azonban nem ismerhetők, de nem kizárt, hogy a cég valódi haszonélvezői kormányközeli körökben keresendők. A Hunguardot ugyanis a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter köréhez köthető ügyvédi iroda képviseli, ráadásul Rogán Antal közös informatikai szabadalmat jegyez a vállalat két kisebbségi tulajdonosával, Csík Balázzsal és Lengyel Csabával - írja a napilap.
Tóth Bertalan idén januárban kérte ki a szektor vállalatainak szerződéseit: 40 víziközmű- és csatornaszolgáltató cégtől, az MVM-csoport 10 tagjától és más energetikai, illetve hírközlési társaságoktól. Az értékelési és tanúsítási díjak szerződés szerinti összege meghaladta az 538 millió forintot.