Ehhez elsősorban arra lenne szükség, hogy jogszabályi úton maximalizálják a könyvkereskedelemben megszabható árrést, erre egyébként számos európai országban látni példát, fűzte hozzá az író. Egy pénzügyi alap megteremtése szintén segítené a szereplőket, hiszen ebből egy hasonló esetben kártalanítani lehetne a kiadókat. Jelenleg azonban könnyen lehet, hogy az Alexandra-csoport megszűnése magával rántja a többi kiadót is, mivel bár minőségi könyvkiadással foglalkoznak, nincs akkora árbevételük, hogy átvészeljék a válságot.
Fel kell számolni a monopolhelyzetet
L. Simon László hozzátette: az Alexandra-hálózat megszűnésével könyvesboltjai a másik két nagy könyvcsoport kezébe kerülnek. A magyar könyvkiadásnak és a magyar irodalmi életnek azonban az az érdeke, hogy ne két-, hanem legalább hárompólusú legyen a magyar könyvkereskedelem a jövőben is. Meglátása szerint így a politikának és a kormánynak most a könyvkiadók mellé, nem a bedőlő könyvkereskedők mellé kell állnia, a szellemi sokszínűség ugyanis ezt kívánná meg.
Arról, hogy kit illet meg a könyváruház vagyona, valamint a botrány részleteiről korábban már rengeteget írtunk, cikkeinket itt olvashatod a Privátbankár.hu-n. >>> |