A tervek szerint az érintett dolgozók száma hasonló lehet, vagy kissé magasabb, mint a februárban elbocsátott 4 ezer alkalmazotté, és várhatóan már szerdán bejelentik, amikor a vállalat közzéteszi a negyedik negyedéves eredményeit – mondták az ügyet jól ismerő források, akik nem kaptak felhatalmazást a nyilvános nyilatkozatra — tudta meg a Reuters. A vállalat 2023 júliusában körülbelül 84 900 embert foglalkoztatott az éves jelentése szerint. Ez a szám nem tartalmazza a februári elbocsátásokat.
A Cisco, amely az internetforgalmat irányító útválasztók és kapcsolók legnagyobb gyártója, gyenge kereslettel és ellátási lánc problémákkal küzd fő üzletágában. Ez arra késztette a vállalatot, hogy diverzifikáljon, például a márciusban befejezett, 28 milliárd dolláros kiberbiztonsági cég, a Splunk felvásárlásával. Az akvizíció csökkenti a vállalat készülékértékesítésektől való függőségét azáltal, hogy növeli az előfizetéses üzletágat.
A vállalat igyekszik integrálni a mesterséges intelligenciával (MI) kapcsolatos termékeket is kínálatába, és májusban megerősítette, hogy 2025-re 1 milliárd dollár értékű MI-termékmegrendelést tűzött ki célul. Júniusban elindított egy 1 milliárd dolláros alapot, hogy befektessen MI startupokba, mint például a Cohere, a Mistral AI és a Scale AI. A vállalat akkor azt közölte, hogy az elmúlt években 20 AI-központú felvásárlást és befektetést hajtott végre.
Az egész iparág kihívásokkal néz szembe
Az elbocsátásokra a technológiai iparágban másutt is van példa, ahol idén költségcsökkentések történtek a mesterséges intelligenciába való nagyobb beruházások ellensúlyozására. Az év eleje óta több mint 126 ezer embert bocsátottak el 393 technológiai vállalatnál, a Layoffs.fyi nyomkövető oldal adatai szerint.
Augusztus elején a chipgyártó Intel több mint 15 százalékkal csökkentette munkaerejét, mintegy 17 500 emberrel, miközben veszteséges gyártási üzletágának helyreállítására törekedett.