5p
Magyarországon folyamatosan nő a nyilvános wifi hálózatok száma. Igényünkké vált, hogy mindig online legyünk, nem védett kapcsolódással ugyanakkor kockáztatjuk adataink biztonságát. A védett hálózatok között pedig hatalmas a káosz, képtelenség megjegyezni minden helyhez a megfelelő hálózati azonosítót és jelszót. Az ACE Telecom új szolgáltatása rendet teremt a wifi hálózatok között! Egyre több vendéglátóhelyen és közterületen érhető el a WifiZone hálózat, amely egységes és biztonságos. A felhasználóknak kényelmes hozzáférést és kiemelt böngészési élményt biztosít, az üzemeltetők számára pedig egy új izgalmas eszközt vendégeik és látogatóik megismerésére és elérésére. Farmosi Attilával, az ACE Telecom ügyvezetőjével beszélgettünk.

Privátbankár: Egy friss tanulmány szerint alig van az életünknek olyan része, amelyet offline töltenénk, köszönhetően az okoskészülékeknek és a lassan mindenhol elérhető wifi hálózatoknak. Milyen veszélyeket rejt magában az a rengeteg hálózat, amelyre napról napra kénytelenek vagyunk rákapcsolódni?

Farmosi Attila: Amikor egy hálózathoz kapcsolódunk, lényegében egy ajtót nyitunk az eszközünkön. Ideális esetben ez a hálózat megfelelő biztonsági beállításokkal rendelkezik, és így ellenőrzött az a forgalom, ami ki-be halad ezen az ajtón. Ha viszont nem védett a hálózat, könnyedén előfordulhat, hogy valaki más is használja ezt a bejáratot eszközünkhöz. Sosem lehetünk például teljesen biztosak abban, hogy a szomszéd asztalnál ülő vendég egy kávézóban valóban csupán a híreket olvassa a laptopján, és nem éppen utat keres a telefonunkhoz, hogy belelásson az adatforgalmunkba.

Farmosi Attila

Pb: Egyre fontosabb dolgokat tudunk elintézni a mobilunk segítségével, elég csak a mobil bankolásra gondolni. Azonban a tolvajok kedvelt célpontja a személyes és banki adat. Van olyan hálózati megoldás, amelyen keresztül nyugodt szívvel intézhetjük a pénzügyeinket?

F.A.: A legfontosabb, hogy soha ne kapcsolódjunk olyan hálózathoz, ami nem védett. Ezzel már sokat tudunk tenni adataink biztonságáért. A biztonságos hálózat egyik feltétele a megfelelő kialakításon túl a kapcsolódás szabályozása. A captive portál a WifiZone esetében pontosan ezt a feladatot látja el: azonosítja és belépteti a felhasználókat egy email címes regisztráción vagy Facebook-fiókos bejelentkezésen keresztül.

A hálózatra lépők azonosítása az üzemeltető számára is legalább ennyire lényeges, mert ő is kockázatot vállal egy nem biztonságos eléréssel. Sok esetben a helyszín saját hálózatát osztja meg a vendégekkel, amely nem ilyen felhasználásra készült. Ekkor egyrészt előfordulhat, hogy a vendégek egymás eszközén kívül a helyszín belső hálózatát is elérik, ami nyilvánvaló veszélyeket rejt magában. Másrészt pedig, ha az anonim felhasználás során az egyik vendég bűncselekményt követ el a hálózaton, a hatóságok a valódi elkövetőig nem jutnak el, így az üzemeltetőt kérik számon. Mindezek miatt elengedhetetlen egy olyan hálózat, amely minden szereplőnek biztonságos.

Pb: Ma már szinte mindenhol vannak wifi hálózatok: ez már nem plusz, hanem elvárt dolog. Mivel tud a WifiZone kiemelni egy hálózatot a sok közül?

F.A.: A rengeteg meglévő hálózat káoszt teremt, a WifiZone pedig ebben a fejetlenségben teremt rendet. Lehetővé teszi a vendéglátóhelyek számára, hogy egy olyan professzionális színvonalú és kényelmes vezeték nélküli kapcsolatot nyújtsanak vendégeiknek, amelyen keresztül biztonságban és jó minőségben böngészhetnek. Ráadásul az egységes azonosítónak köszönhetően, ha a felhasználó egyszer már belépett a rendszerbe, a továbbiakban telefonja, vagy más okoskészüléke már automatikusan csatlakozik városszerte minden WifiZone hotspot helyszínén.

Pb: A WifiZone által is használt captive portál nem csak átjáró, hanem médium is. Egy ilyen kapu milyen extra értéket adhat még hozzá a böngészéshez? Hogyan tudnak ezen keresztül az üzemeltetők és partnereik a fogyasztókkal kommunikálni?

F.A.: A captive portál elsődleges feladata az elérés szabályozása, azonban további izgalmas funkciókat is biztosít az üzemeltetőknek. A partnerek számára elérhető direkt marketing modul lehetővé teszi a vendégek megismerését és a velük való kommunikálást. Az admin felületen felhasználói statisztikák és információk hívhatóak le, és a portál rövid videókat, bannereket, vagy kérdőíveket jelenít meg a vendégeinek, mielőtt ők megkezdenék a böngészést.

Pb: Technikai adatok: hány eszközt tud egy ilyen hálózat kiszolgálni, és mekkora sebességet nyújt a felhasználóknak?

F.A.: A WifiZone hálózat többféle kiépítéssel vehető igénybe: az ideiglenes vagy stabil, kültéri vagy beltéri kialakításon túl a tervezett felhasználószámnak megfelelően standard vagy prémium kiépítéssel is megvalósítható. A standard eszközök egyenként 170 – 200, a prémium eszközök pedig 400-nál is több felhasználót tudnak ellátni. Ezek az adatok természetesen egyetlen hozzáférési pontra vonatkoznak, a felmerülő igényeknek megfelelően akár többezres látogatószámot is könnyedén ki tud szolgálni a hálózat egyetlen helyszínen. Ha a vendég a díjmentes standard kapcsolatot választja, a mobilinternetnél magasabb, 2 Mbps sebességgel netezhet, az előfizetéssel használható prémium elérés pedig 5 Mbps sávszélességű, kiemelt böngészési élményt biztosít.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Milliókat kapott egy magyar zenekar a honvédség népszerűsítéséért
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 24. 12:59
De százmilliós megbízást kapott Rogán Antal kedvenc plakátos vállalkozója is. 
Vállalat Meglepő dolgok történnek a Unicredit körül
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 23. 17:25
A Unicredit hetek óta arra készül, hogyan többséget szerezzen a Commerzbankban. Hétvégén azonban Berlin közbeszólt, úgy tűnt, a német kormány keresztbe tehet a bankfúziónak. Hétfőn aztán jött az újabb huszáros vágás az Unicredittől.
Vállalat A bankokon is múlik a gazdaság stabilitása
Natív tartalom | 2024. szeptember 23. 14:31
A hazai bankszektor teljesítménye a gazdaság állapotát tükrözi – mondta Jelasity Radován a Cégkassza Podcast adásában. A Magyar Bankszövetség elnöke és az Erste Bank Hungary elnök-vezérigazgatója Magyarország gazdasági teljesítményéről, illetve a hazai bank- és hitelpiac jelenlegi helyzetéről is nyilatkozott.
Vállalat Nem áll le a francia-holland légiipari óriás
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 23. 12:11
Újabb 1,5 millió tonna fenntartható kerozint vásárol az Air France-KLM.
Vállalat Jól fog az állami média ceruzája: milliókat markolnak fel az ismert emberek
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 23. 09:47
Százmilliókat kapott egy olyan cég, amelynek ügyvezetője Kálomista Gábor propagandafilmes fia. 
Vállalat Október 1-jén kerülje el Brüsszelt!
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 21. 10:13
A Brussels Airlines ugyanis aznap törli járatai többségét.
Vállalat Újabb fontos bizniszt kötött a Mol Azerbajdzsánban
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 20. 19:41
A Mol-csoport azerbajdzsáni földgázkészletek kitermelésére vonatkozó kereskedelmi megállapodásokat kötött vegyesvállalati partnereivel.
Vállalat Vége a porhintésnek: a főnökök visszaszerzik a lehetőséget a basáskodásra
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 20. 15:01
A legnagyobb multinacionális vállalatok élen járnak abban, hogy heti öt nap irodai munkára kényszerítsék alkalmazottaikat kiiktatva a távmunkát, ám a home office hívei sem adják fel.
Vállalat Rogán Cecília és Sarka Kata szépségeket zsűriztek, kiderültek a számok
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 19. 10:58
Az MTVA megrendelésére készült Magyarország szépe című műsorban segédkeztek.
Vállalat Fél év alatt 222 milliárd forint nyereséget hozott össze az MVM
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 17. 15:33
Az MVM csoport konszolidált értékesítési árbevétele 2156 milliárd forint volt az idei első hat hónapban a tavalyi első fél évben elért 2769 milliárd forint után, adózott eredménye 222 milliárd forintra nőtt a tavaly ugyanebben az időszakban elért 209 milliárd forintos nyereségről - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG