A mai napon a Vodafone bejelentette, hogy polgári peres eljárást is indít a Magyar Telekom és a Közbeszerzési Ellátási Főigazgatóság (KEF) ellen a Budai Központi Kerületi Bíróságon, mivel álláspontja szerint a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság döntésének hiányában az állami mobilszolgáltatási tenderben a KEF eljárása nem zárult le jogerősen, így érvénytelennek tekintik a Telekom és a KEF között megkötött szerződést, tehát a Telekom nem lehetne az állami szervek mobilszolgáltatója a cég szerint.
A Magyar Telekom viszont közölte: szintén pert indít a Vodafone ellen.
Az államnak 2014 eleje óta szolgáltat a Vodafone Magyarország, a cég szerint ők tették a "Mobil szolgáltatások beszerzése 2016" közbeszerzési eljáráson a legjobb ajánlatot. A KEF kizárta a céget az eljárásból arra hivatkozva, hogy a Vodafone túl alacsony összegű ajánlatot tett és kétséges, hogy teljesíteni tudja-e a vállalását - tájékoztatott a Vodafone. A KEF kizáró döntését a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) jóváhagyta, ezután fordult a társaság az illetékes Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz, és kérte, hogy a bíróság a saját döntéséig függessze fel a KDB döntésének végrehajtását. |
A Vodafone lapunkkal közölte, hogy a bíróság február 9-én felfüggesztette a KDB határozatának végrehajtását. A Vodafone szerint érvénytelen a Telekom és a KEF által február 6-án aláírt szerződés, amely alapján a Telekom nyújthat mobilszolgáltatást az állami intézmények számára a következő mintegy 3 évben.
Király István, a Vodafone Magyarország vezérigazgató-helyettese szerint "a Telekom nem köthet további szerződéseket az állami vállalatokkal és ha mégis kötne ilyet, akkor az érvénytelen lenne, hiszen jelenleg a Vodafone az állami intézmények szolgáltatója a hatályos szerződések szerint".
A Telekom is begurult
A Telekom az MTI-vel azt közölte, hogy "a Vodafone sajtóközleménye rosszhiszemű és valótlan állításokat tartalmaz", ezért a Telekom pert indít a Vodafone ellen. A KEF és a Telekom között "egy jogszerű és eredményes közbeszerzési eljárás eredményeként" jött létre a február 6-án aláírt szerződés, amelyet "a felek valamennyi irányadó jogszabály betűjét és szellemét maradéktalanul betartva kötötték meg. A szerződés jogszerű és érvényes" - szögezte le a Telekom. A Telekom álláspontja szerint a szerződést utólag nem teszi érvénytelenné a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság döntése, és szerintük valótlan a Vodafone azon állítása is, hogy a Telekom ne köthetne további szerződéseket az állami vállalatokkal.