Dávid Ilona, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója és Feldmann Márton, a Budapesti Helyiérdekű Vasút (BHÉV) Zrt. vezérigazgatója. (MTI Fotó: Máthé Zoltán) |
Zökkenőmentesen vette át a HÉV-et a MÁV-csoport a fővárostól – nyilatkozta a MÁV zrt. elnök-vezérigazgatója. Csépke András szerint a vasúttársaság már rendelkezik a tulajdonosi jogok gyakorlását biztosító szerződésekkel, a BKV Zrt. és a HÉV-ágazat szétválásából pedig az utasok semmit nem vettek észre az utóbbi hetekben.
A részvények átruházása hosszabb időt vesz igénybe, de néhány hónap múlva a MÁV-csoport teljes jogú tagjává válik a Budapesti Helyiérdekű Vasút Zrt. (BHÉV) – tette hozzá.
Hogyan tovább?
A tulajdonosváltás fejlődési lehetőségeket teremt a BHÉV számára, ugyanakkor a vasúttársaságnak is kedvező, hogy jövőre a budapesti elővárosi térségben bejáratott, utasbarát szolgáltatást nyújtó leányvállalattal egészül ki.
A BHÉV évente mintegy 74 millió utast szállít, ezért is szükséges a megkopott pályák és járművek fejlesztése. Feldmann Márton, a BHÉV Zrt. vezérigazgatója hozzátette: a következő években egyelőre az értékcsökkenésnek megfelelő beruházási forrásból gazdálkodik a cég, a pénzből elsősorban a pályasebességet tartják fenn és a menetrendszerű közlekedést.
Ennyi pénzt ad a kormány a belgrádi vasútra A pénzt a Budapest–Belgrád vasútvonal magyarországi szakasza újjáépítésének lebonyolításáért felelős kínai-magyar vegyesvállalat működtetéséhez adja a kormány - az erről szóló kormányhatározat a legfrissebb Magyar Közlönyben jelent meg. További részletek itt>>>> |