Az Opus jelenlegi igazgatósági (it) tagjainak megbízatása 2022. május 2-án telik le, ezért a Mészáros Lőrinc többségi tulajdonában lévő tőzsdei társaság mai éves rendes közgyűlés tisztújító közgyűlésként is funkcionált.
Az it-ből többek között Balog Ádám is távozott, aki korábban éveken át volt az MKB Bank elnök-vezérigazgatója, az Opus Globalnál pedig kiemelt szerepet töltött be az energetikai akvizíciók megvalósulásában - olvasható a lapunkhoz eljuttatott közleményben.
Amelyből az is kiderül, hogy az eddigi igazgatóság kialakította azt a stabil négy alappillért (energetika, turizmus, ipari termelés és élelmiszeripar divízió), amely az Opus eredménytermelő képességének alapjául szolgálni tud.
Most a konszolidáció kerül középpontba, mely már az új hét tagú igazgatóság feladata lesz. A négy divízió működtetése alapos és szerteágazó szakértelmet igényel, hiszen az egymástól lényegesen különböző iparágakban tevékenykedő leányvállalatok irányítása részben eltérő szaktudást és szakmai tapasztalatot igényel. Így kifejezetten indokolt, hogy ezt a sokszínűséget az Igazgatóság összetétele és tagjainak száma is tükrözze.
Az állandóságot biztosítja, hogy a jelenlegi Igazgatósági tagok, Vida József és Makai Szabolcs újraválasztása mellett öt új tagot választottak: Lélfai Koppány Tibort, Détári-Szabó Ádámot, Görbedi Lászlót, Németh Zoltán Pétert és Torda Balázst.
Közülük:
- Lélfai a március 31-én az MKB Bankba olvadt Budapest Bank első számú vezetője volt,
- Görbedi az Opus építőipari divízióját irányítja,
- Détári-Szabó a Hunguest Hotels Zrt. vezérigazgatója, és egyben az Opus-csoport turisztikai szegmensének vezetője,
- Tordai Balázs az Opus Tigáz Zrt. vezérigazgatója, egyúttal az Opus Global energetikai divízióvezetői pozícióját is betölti.
- Németh Zoltán Péter az Opus-csoport egyik leányvállalatát, a salgótarjáni székhelyű Wamsler SE-t irányítja és ügyvezető igazgatóként a két németországi leányvállalatot, a Wamsler Haus und Küchentechnik GmbH-t és a Bioenergy GmbH-t.
A Közgyűlés elfogadta az Opus Global Nyrt. 2021. évi IFRS szerinti egyedi és konszolidált éves jelentését is. A vállalatcsoport 2021. évben a világjárvány újabb és újabb hullámai, valamint a világgazdaságban elinduló negatív makrogazdasági folyamatainak hatása ellenére is fennállásának legsikeresebb pénzügy évét tudhatja maga mögött, konszolidált szinten 889,5 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 314,5 milliárdos saját tőkével zárta, míg a teljes átfogó eredménysoron 41,6 milliárdos nyereséget ért el.