3p
Az árbevételük és a nyereségük is nagyot ugrott tavaly.
(Fotó: Wikimedia Commons)

A Richter Gedeon Nyrt. 2019-ben 51,697 milliárd forint adózás előtti nyereséget ért el, ami 17,6 százalékkal nagyobb az előző évinél - közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde honlapján pénteken.

A társaság éves árbevétele 507,794 milliárd forint volt, ami 14 százalékkal haladta meg az előző évit a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült, konszolidált gyorsjelentés szerint.

Tavaly az utolsó negyedévben 12,074 milliárd forint adózás utáni veszteséget ért el a Richter, a bázisidőszaki 11,818 milliárd forint veszteség után, ami 2,2 százalékos növekedés. Az árbevétel az előző év azonos időszakához viszonyítva 14,1 százalékkal nőtt, 138,735 milliárd forint lett tavaly az utolsó negyedévben.

A Portfolio.hu által készített elemzői konszenzus szerint az elemzők kivétel nélkül emelkedő árbevételt vártak, 134 milliárd forint árbevételre, és 19,6 milliárd forint adózott nyereségre számítottak 2019 utolsó negyedévében.

Orbán Gábor, a társaság vezérigazgatója a jelentésben kiemelte: 2019-ben rekordévet zártak, amit elsősorban a Vraylar készítmény által biztosított jelentős árbevétel növekedésnek, valamint a kedvező devizaárfolyam környezetnek köszönhetnek. Ezt a rendkívüli eredményt úgy sikerült elérni, hogy közben jelentősen növekedtek a portfolió megújításának gyorsuló üteméhez kapcsolódó kutatás-fejlesztési kiadások - tette hozzá. Az üzletmenetet negatívan érinti a szabályozó intézkedések általános szigorodása az orosz és a kínai piacokon, ezzel együtt a legnagyobb piacokon árbevétel-növekedést értek el. A deviza árfolyam változások hatása kedvezően hatott, 14,866 milliárd forinttal növelte az árbevételt.

Az éves üzleti eredmény 39,706 milliárd forint volt tavaly, 11,8 százalékkal csökkent.

A 2019-es árbevétel Magyarországon 39,809 milliárd forint lett, ami forintban 2,8 százalékos éves növekedés - írták. Magyarországon a teljes gyógyszerpiac növekedése magas, 9,6 százalék volt, a Richter termékek kiskereskedelmi forgalma 9 százalékkal emelkedett a rendelkezésre álló adatok alapján. A Richter a magyar piaci szereplők rangsorában 5 százalékos részesedéssel az ötödik helyen áll. A vényköteles patikai piacot tekintve a Richter 7,7 százalékos piaci részesedéssel a második legnagyobb forgalmazó.

Az Európai Unióban, a magyarországi piac nélkül, az árbevétel 387,2 millió eurót tett ki, ami 5,6 százalékos növekedés.

A Richter részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. A csütörtöki kereskedésben a papírok árfolyama 55 forinttal, 0,84 százalékkal 6640 forintra emelkedett. Az elmúlt évben a legmagasabb árfolyama 6770 forint, a legalacsonyabb 4702 forint volt.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Felpezsdül a forgalom a magyar és a dél-koreai főváros között
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 14:27
A Korean Air után a Dél-Koreai Köztársaság második legjelentősebb légitársasága, az Asiana Airlines is közvetlen járatokat indít Budapest és Szöul között, heti három alkalommal – jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Vállalat Új kínai autómárka jön Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 09:10
Megérkezett a magyar piacra a BAIC autómárka, a kínai autóipar egyik meghatározó szereplőjének modelljeit áprilisban kezdik forgalmazni Magyarországon – tájékoztatta a hivatalos magyarországi importőr BAIC Magyarország az MTI-t.
Vállalat Kiderült, hogy áll a keleti nyitás: szinte biztosan nem úgy, ahogy tervezték
Imre Lőrinc | 2026. április 3. 10:24
Az export kiemelkedően fontos kulcságazatunk, Magyarország 2024-ben a 34. helyen állt a termékkivitelt mérő globális ranglistán – derült ki a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) Gazdaságelemzési Központjának konferenciáján. Az exportunk több mint 70 százalékát az Európai Unió államaival bonyolítjuk le, és bár a térségen kívüli országok szerepe is nő, a keleti nyitás politikája mintha nem a várt ütemben hozná az eredményeket.
Vállalat Kilőttek a BMW eladásai Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 10:22
BMW Group Magyarország 24,5 százalékkal növelte a BMW márka eladásait 2026 első negyedévében a tavalyi év azonos időszakához képest; január és március között 1870 új BMW talált gazdára Magyarországon, amellyel a bajor márka őrzi vezető pozícióját a hazai prémium szegmensben – tájékoztatta a társaság az MTI-t közleményben.
Vállalat Zuhannak a Tesla-eladások az amerikai adójóváírás megszűnése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 17:34
Közben meglódultak a kínai eladások. 
Vállalat Három nagy légitársaság csap össze a portugál légitársaságért
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:31
Az érdeklődők között van a Deutsche Lufthansa, az IAG és most már az Air France-KLM is. 
Vállalat Erős évet zárt az AKKO Invest, de egy tétel lenyomta a profitot
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:37
Újabb rekordévet tudhatnak maguk mögött.
Vállalat A piac negyede az MBH lízingcégéé
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:33
Jó évet zárt az Euroleasing Zrt. 2025-ben is.
Vállalat Sikert és profitot érő kérdések és válaszok kkv-knak
PR | 2026. április 2. 10:27
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Vagyonból örökséget csinálna az OTP Private Banking
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:06
Új szolgáltatást integrálnak a vagyonkezelésbe.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG