Az OTP Bank adott négy tippet a szülőknek, hogyan csökkenthetik kiadásaikat és mit tehetnek, ha így is kifutnak a tervezett költségvetésből.
1. Gondolkodjunk előre!
Nem szabad elkapkodni a tanszervásárlást, és rögtön az első boltban megvenni valamennyi szükséges eszközt. Érdemes akár több áruház árait összehasonlítva alaposan körülnézni, valamint arról sem szabad megfeledkezni, hogy sok üzletben szeptember elseje után is tartanak az akciók. A vásárlást és az ár-összehasonlítást akár az interneten is megtehetjük. A pontos költségtervezés érdekében pedig hasznos lehet előre meghatározni, hogy melyik tanszerre mekkora összeget szánunk, így elkerülhetjük a kellemetlen meglepetéseket.
Az internetes tájékozódás nagy előnye, hogy sok áruházból akár online is megvásárolhatjuk a kiszemelt akciós árut, így a kiadások mellett nem csak időt, hanem a kényelmetlenségeket is megspórolhatjuk.
2. Nem kell mindent lecserélni!
Amit lehet, érdemes használtan venni. Ha már legalább a második évét kezdi a gyermek az iskolájában, akkor érdemes leltárt készíteni az előző évből maradt tanszerekről, hogy mi az, ami az idei éven is használható. Gyakran derül ki, hogy maradtak még üres füzetek, használatlan tollak, ceruzák. Ha kistestvér is van a családban, kérjük meg gyermekünket, próbálja meg használható állapotban tartani a tanszereket.
3. Ne halmozzunk fel felesleges készleteket!
Azokból a dolgokból – például ragasztó vagy filctoll –, amelyeket nem használnak minden nap a gyerekek az iskolában, ne vegyünk a szükségesnél nagyobb mennyiséget, amennyiben valamelyik elfogy, év közben gond nélkül pótolhatjuk.
4. Kérdezzük meg ismerőseinket
Zeneeszközök, sportfelszerelések, kötelező olvasmányok. Ezek olyan eszközök, amelyekre szinte minden gyereknek szüksége volt az iskolában, így előfordulhat, hogy ismerőseink polcain is ott porosodik néhány számunkra hasznos könyv, vagy egy használaton kívüli tornazsák. Amit lehet, próbáljunk meg kölcsönözni, szomszédoktól, ismerősöktől kölcsönkérni, közösségi cserebere-programot szervezni.