1. DVD/CD
A hagyományos lemezek ideje lassan lejár: már itthon is terjednek az olyan zenei szolgáltatások, mint a Spotify, amely pár ezer forintért méretes zenei könyvtárhoz enged hozzáférést. Ez jelentősen olcsóbb, mint előadónként megvenni az albumokat.
A filmekről szólva pedig szakmai körökben évek óta terjed a pletyka, hogy hamarosan érkezhet Magyarországra a Netflix, körülbelül háromezer forintos havidíjjal, sok elérhető tartalommal. De ha közelebbi példára vágynak, az HBO GO régóta elérhető, többek közt a Trónok harca részek is egy nappal a premier után felkerülnek.
2. USB-s adathordozók
Bár az újabb darabokra már lehet jelszót rakni, még így sem különösebben nehéz hozzájutni a bedugós tárolókon raktározott adatokhoz. A legtöbb nagy techcég (pl. Google, Apple) kínál felhőalapú rendszereket, itt egy jó erős jelszó mögött adataink nagyjából biztonságban lehetnek, és elkeveredni sem fognak, nem úgy, mint egy pendriveon tennék.
3. Mini tabletek
Ez elsősorban az Apple rajongóit érinti, mert a leghíresebb kis táblagép egyértelműen az iPad Mini. Ez elsőre praktikusnak tűnhet, mert elfér a zsebünkben, mindent tud, amit a nagyobb tabletek. Csakhogy az ágazati trendek egyre inkább a nagy okostelefonok felé tolódnak, márpedig miután ezekről telefonálni is lehet, az aprócska tabletek gyorsan kiszorulnak majd.
4. Fizetős társkereső-szolgáltatások
Magyarországon talán még annyira nem elterjedtek, de ha más ne, a magát „Igényes Társkereső”-ként promotáló honlap mindenkinek beugrik. Bár végsőkig hiszünk benne, hogy a szerelmet bárhol meg lehet találni, de gyakorlatilag minden független felmérés azt mutatja, hogy ezeken az oldalakon egyáltalán nem extrább a tagok összetétele.
Amerikában ennek az ágazatnak egyébként sokkal nagyobb a keletje, mint nálunk, a hasonló oldalak teljes várható bevételét 2,2 milliárd dollárra becsülik. Az meg már csak külön extra, hogy létezik bohóc-társkereső is. Ennek bemutatkozó videójával szeretnénk boldog újévet kívánni:
5. Víztisztítók, légtisztítók és az egyéb telemarketinges fogások
Bár víztisztítóra néha ténylegesen szükség van, az ezzel telefonálgató cégek darabjai legtöbbször túlárazottak, némi odafigyeléssel szinte féláron találhatunk jobb minőségű, olcsóbb eszközöket is.
Azt talán nem is kell mondanunk, hogy a rezonanciás mágnesmatracokat, hihetetlen fogyitablettákat, és a termékbemutatós utazásokat jövőre is kerüljék el olyan messziről, amennyire csak bírják. Az ezzel foglalkozó cégek legtöbbje jó ismerőse a Gazdasági Versenyhivatalnak, és több méretes bírságot is kapott már.
5+1. Hamisítványok
Ha a fővárosban bármerre elindulunk, az első aluljáróban az orrunk alá dugnak egy 90 százalékos engedménnyel ellátott Dior parfümöt, vagy egy Louis Vuitton táskát kéz alatt öt ezerért. Na, ezek azok a tárgyak, amik a megvétel után darabjaikra esnek, esetleg pillanat alatt elillan hatásuk a parfümök esetében.
Itt a minőségi panaszainkkal a Fogyasztóvédelem sem tud mit kezdeni, az árusok nagyobbik részét lehetetlen megtalálni újra. Ha jövőre dizájner darabokra vágynak, inkább fogadják meg befektetési tippjeinket, és gyűjtsék össze a szükséges pénzt, ne érjék be a koppintásokkal!