Szemüvegtisztítás tudatosan
Egy szemüveggel körültekintően kell bánni, hiszen gyakran vagyonokat fizetünk érte, és senki sem szeretné rövid időn belül cserélgetni. Arról nem is beszélve, hogy a szennyezett vagy sérült lencse kényelmetlenséget okoz, és még a látásunk is kárát szenvedheti, ha nem lépünk időben.
Érdemes tehát odafigyelni rá, hogy minél tovább megőrizze eredeti állapotát, amivel még a pénztárcánkat is kíméljük. Mindössze napi néhány perc gondoskodást igényel, amihez olyan egyszerű kellékeket tudunk használni, mint például a szemüvegtörlő kendő vagy speciális tisztítóspray.
A lencse felületkezelésében kárt tehet a por és a zsíros szennyeződés. Ezt kiküszöbölendő, használni kell napi szinten törlőkendőt, mégpedig nagyon fontos, hogy ezt helyesen tegyük. Most pedig nézzünk meg három igencsak egyszerű eszközt, amelyeket annak érdekében vethetünk be, hogy hosszú élettartamú legyen a szemüvegünk!
Íme, a 3 legegyszerűbb eszköz, ami megóvja a szemüveget a károsodástól!
A mikroszálas törlőkendő kimondottan finom lencsefelszínhez lett kialakítva, amit a legtöbb új szemüveghez adnak is az optikákban. Ezek minősége azonban nem mindig a legjobb, és a tartósságuk is kétséges. A jó minőségű mikroszálas szemüvegtörlő nem bolyhosodik, nem hagy a lencsén szálakat, és megőrzi a tisztítóképességét hosszú időn keresztül. Azonban lényeges, hogy rendszeresen legyen megtisztítva a kendő is, ne csak a szemüveg.
Enyhén mosószeres kézmeleg vízben lehet a kendőt kimosni, majd csak hagyni kell a napon megszáradni. Az öblítő kerülendő, mert csökkenti a hatékonyságát. Ha túl sok szennyeződés halmozódik fel rajta, akkor már ne használjuk, hanem az itt leírt módon mossuk ki, csak azután tisztítsuk vele a lencsét, mert ellenkező esetben karcolást is okozhat rajta.
Az All In Optika kínálatában is kapható speciális tisztító folyadékkal is nyugodtan meg lehet pucolni a lencsét, mert nem fogja károsítani. A mechanikai sérülés pedig elkerülhető, ha használaton kívül egy tokban tároljuk a szemüveget.
Néhány tipp a szemüveg hosszú élettartama érdekében
A tűző napsugarak deformitást okozhatnak a szemüvegkereten és a lencsék bevonatát is roncsolhatják. Ezért nagyon fontos – főleg nyáron –, hogy ne hagyjuk a napon vagy akár az autóban.
Ha egy kézzel vesszük le, azzal azt idézhetjük elő, hogy a szára kilazul, ezért mindig két kézzel kel fel- és levenni. A tokban tárolásról már volt szó, ezzel is elősegíthetjük az élettartamának meghosszabbítását.
Ezekkel a szokásokkal elérhetjük, hogy a szemüvegünk megőrizze az állapotát, és sokáig a hasznunkra váljon. Így anyagilag is jobban járunk, hiszen nem kell túl gyakran cserélni, és a komfortérzetünket is növeli, ha tiszta és karcmentes lencsén át tekintünk a világra.