A kéz védelme
Ezek közül az egyik legfontosabb a védőkesztyű, amely szinte minden munkaszituációban nélkülözhetetlen. A Revoo minőségi munkaruhagyártó és forgalmazó kínálatában található darabok elsősorban alapvető és kis kockázattal járó feladatokra nyújtanak megoldásokat.
Az általános védőkesztyűk mellett mártott, tépőzáras, pöttyözött, sögőr, rakodó és cérna változatokat is találunk, melyek mind más és más szituációban hivatottak megvédeni a kéz épségét.
A különböző típusok
A védőkesztyűt az adott munkánál jellemző balesetek alapján kell kiválasztani, vannak csekély mértékű, közepes és magas kockázatok, akár visszafordíthatatlan sérülések is. Ahhoz, hogy a megfelelőt választhassuk ki, tudnunk kell, hogy milyen veszélynek van kitéve a kéz egy adott munkafolyamat közben.
Nagyon fontos, hogy ezek a termékek úgy védjenek, hogy közben nem akadályozzák a mozgást, tehát garantálniuk kell a kézügyességet, hogy a kezelő a lehető legpontosabban, legegyszerűbben és legkönnyebben tudja a tárgyakat mozgatni, kezelni, dolgozni velük. Ezt a tulajdonságot olyan jellemzők befolyásolják, mint a kesztyű anyaga, vastagsága, deformálhatósága és rugalmassága.
Az is fontos, hogy a védőkesztyű mindig ergonomikus és kényelmes viselet legyen, ezért a méretet is gondosan kell megválasztani, és figyelembe kell venni a kesztyű hosszát is, ami a csuklóig vagy az alkarig ér. A tapintási érzékenység is fontos természetesen, mint ahogy az is, hogy jó minőségű anyagból készüljön, ami alkalmas a bőrrel való érintkezésre, képes csökkenteni a bőrkiütések vagy allergiás reakciók kockázatát.
A védőkesztyűk viselése
A helyes viselés azt jelenti, hogy tudjuk, hogyan kell felvenni és levenni, az egyik klasszikus példa erre az eldobható kesztyű, amelyet gyakran használnak a biológiai kockázatok elleni védelemre. Ebben az esetben fontos, hogy mossunk kezet a felvétele előtt, és ha a kesztyű sérült vagy szennyezett, akkor ne használjuk.
A helyes levétel ebben az esetben úgy történik, hogy a külső oldalt érintve csúsztassuk le, fordítsuk ki, majd a másikat a kifordított kesztyű segítségével vegyünk le. Ezt követően ismét alaposan kezet kell mosni.
A védőkesztyű nem nagy beruházás, mégis elengedhetetlen bizonyos iparágakban. Egyes becslések szerint a világ gazdasági termelésének négy százaléka hiúsul meg munkahelyi balesetek és következményei miatt. Ezek egy részében a kézsérülések játszanak szerepet.
Ha valaki táppénzre kényszerül, a termelésben fennakadások keletkeznek, és ennek pénzügyi hatásai is vannak. Éppen ezért van nagy jelentősége a munkavállalók biztonságának, aminek része az is, hogy a megfelelő védőfelszereléseket használják az érintettek.