Mindenképp védjük magunkat a széltől és az átnedvesedéstől, ha vizesek leszünk, mihamarabb kerítsünk száraz ruhát. A vacogás, vagy a végtagok, az orr és a fül fájdalma és zsibbadása már kihűléses tünet, ilyenkor mozogjunk vagy menjünk zárt térbe melegedni. Ne Ne fogjunk meg hideg tárgyakat puszta kézzel, tíz fok alatt pedig feltétlenül viseljünk kesztyűt, az ujjaink ugyanis könnyen elfagynak. Ugyanez igaz a lábujjakra is, így olyan bélelt, meleg cipőt viseljünk, amiben mozgatni tudjuk őket.
Fűtsünk, mozogjunk, igyunk
A zárt térben sem árt figyelni néhány apróságra – a belső terek hőmérsékletét igyekezzünk 15 fok felett tartani, ez alatt ugyanis bent is könnyen kihűlhetünk. Ez fokozottan veszélyes a betegekre, mozgásképtelenekre, az idősekre és a gyerekekre, utóbbiaknak nem tanácsos a nagy hidegben az utcára menni. A házban is viseljünk meleg ruhát, zoknit, papucsot. A padlóra tegyünk szőnyeget, azokat az ablakokat és ajtókat pedig, amik nem illeszkednek rendesen, szintén szigeteljük egy párnával vagy szőnyeggel.
Ilyenkor is fontos a megfelelő folyadékbevitel, legalább két liter vizet mindenképp igyunk meg egy nap, kerüljük viszont az alkoholos italokat, ezek ugyanis csak növelik a végtagok hőleadását. A hidegben a légúti fertőzések száma is megszaporodik ilyenkor, így aki köhög, tüsszög, kerülje a zsúfolt helyeket, használjon zsebkendőt. Emellett szedjünk minél több C-Vitamint, gyümölcsöt és zöldséget: a citrusfélék és a káposzta kiváló vitaminbomba a náthaidőszakban.