Amikor leemelünk a polcról egy terméket, kifizetjük, majd hazavisszük, ritkán gondolunk bele, hogy az az árucikk milyen utat járt be, és milyen sok háttérfolyamat zajlott le, mire az eladótérbe kerülhetett. Ezek közé tartozik többek között a leltározás is, amit több alkalommal is el kell végezniük a dolgozóknak.
Ahhoz pedig, hogy ez a művelet gyorsan és fennakadások nélkül, gördülékenyen menjen elengedhetetlen a leltárcímke használata. Ha valakinek szüksége van rá, és a kívánt mennyiségben le szeretné gyártatni, akkor az Öntapadó Címke Nyomtatás szakembereivel érdemes felvennie a kapcsolatot.
Hogyan épül fel egy ilyen címke, és milyen anyagokból lehet elkészíteni? Mai írásunkban többek között ezekre a kérdésekre is válaszolunk.
Az etikettcímkék felépítése
Az etikettcímkék felépítéséről mindenekelőtt azt kell tudni, hogy alapvetően három rétegben tevődik össze: van a hordozóanyag, a ragasztó, illetve maga a címke. Az első réteg a hordozó, ami tulajdonképpen egy szilikonbevonattal rendelkező, sárgás szalag.
Ehhez nagyon gyengéden tapad a ragasztó, aminek köszönhetően a címke hozzátapad a szalaghoz. A széleknél kézzel könnyen szét tudjuk választani őket, és a címkét le tudjuk húzni a szalag felületéről, hogy a rendeltetési helyére tegyük.
Milyen anyagokból készülhetnek?
Maga a címke többféle anyagból készülhet, ezek közül a leggyakoribb a papír, a műanyag, illetve a thermo alapanyag. Mivel mindegyik más-más tulajdonságokkal bír, így ennek megfelelően a címkének is eltérő sajátosságai lesznek, amik nagymértékben meghatározzák, hogy hol, illetve hogyan használhatóak.
Milyen típusú lehet a ragasztó?
Végül fontos beszélni a ragasztóról is, ugyanis az sem csak egyféle lehet. Van általános, visszaszedhető, lemosható, erős, részben ragadó, részben visszaszedhető, illetve kifejezetten hűtőházi körülmények között használható típus is.
Ami a leltárcímkéket illeti, általában műanyagból készítik erős ragasztóval, amivel megakadályozható a címke átragasztása, elkeverése.
Látható tehát, hogy a leltározáshoz is használható etikettcímkék több rétegből épülnek fel. Emellett többféle anyagból is elő lehet állítani őket attól függően, hogy milyen igényeknek, elvárásoknak, illetve környezeti tényezőknek kell megfelelniük.
Fontos tisztában lenni azzal, hogy nemcsak a címke anyaga, hanem a ragasztó típusa is többféle lehet. Így természetesen ezt is figyelembe kell venni, amikor a címkerendelés kerül napirendre.
Ha bővebb információra van szükségünk, vagy már konkrét elképzeléssel rendelkezünk és árajánlatot szeretnénk kérni, akkor az Öntapadó Címke Nyomtatás szakembereivel érdemes felvennünk a kapcsolatot.