A szakemberek laboratóriumban mérték a minták fehérje és zsírtartalmát, továbbá vizsgálták a termékekkel közvetlen kapcsolatba kerülő csomagolóanyagból, azaz a PET palackból és kupakból történő káros anyag kioldódást is. Ezeknek a szempontnak maradéktalanul megfeleltek a vizsgált kaukázusi kefirek. Ugyan konkrét szabályozás nincs a kefir alkoholtartalmára, a 18 kaukázusi kefirből 7-ben magasabb volt az etil-alkohol tartalom. Ettől berúgni még nem fogunk, de ha sokat iszunk belőle, érdemes számolni vele.
Az a fránya élőkultúra
Nagyon szigorú szabályozás írja elő azt is, hogy a savanyú tejtermékekben, így a kefirben is milyen speciális mikrobatenyészetet tartalmazhat, illetve, hogy élőflórás termék esetében mennyi a minimális, kultúrából származó élő tejsavbaktériumok és élesztők száma. Ebben a tekintetben vegyes lett az eredmény, maradéktalanul csak 2 termék felelt meg a teszten, a maradék 16-ban a tejsavbaktériumok száma alacsonyabb volt az előírtnál. A kötelező, minimális mennyiségű élelmiszerbaktérium azonban mindenhol megvolt.
A terméktesztnek megfelelően ezúttal is sor került a kedveltségi vizsgálatra, ahol laikus és profi kóstolók értékelték a termékeket. A külső megjelenés, szín, illat, íz, állomány pontozása alapján alakult ki a Szupermenta rangsora, amelynek nyertese a Danone kaukázusi kefir lett. Másodikként végzett a Milli, míg harmadikként a Sissy márkajelzésű termék.