Ennek hatása nemcsak esztétikai problémát okoz, hanem súlyos lelki válságot is. A véglegesen elvesztett hajszálak pótlására többféle megoldás létezik. Egy modern és egyben igen kíméletes eljárás a Hair Up Clinic FUE technológiája. Napjainkban már ennek az eljárásnak a pénzügyi vonatkozásai sem akkorák, hogy csak kevesen engedhessék meg maguknak. Nézzük kinek javasolt ezt a fajta hajpótlást választania.
Végleges hajhullás okai
A végleges hajhullásnak számos oka lehet, de elsősorban az örökletes típus miatt fordulnak a hajbeültetés irányába a páciensek. A férfias típusú kopaszodás, vagyis az androgén alopécia a leggyakoribb ok, mely férfiakat és nőket egyaránt érinthet. Kialakulásáért elsősorban a genetikai hajlam és a hormonális hatások felelősek, különösen a dihidrotesztoszteron nevű hormon, amely a hajhagymák fokozatos zsugorodását idézi elő.
Ennek következtében a hajszálak elvékonyodnak, majd végül teljesen megszűnik a növekedésük. Férfiaknál általában a halántéknál és a fejtetőn kezdődik a hajritkulás, míg nőknél diffúz módon, a fejbőr egész területén ritkul meg a haj.
Kinek nem ajánlott
A nagyobb hajvesztést tapasztalva minél előbb érdemes felkeresni a szakembereket, mert a hajhullás pontos okának kiderítésével és annak kezelésével sok esetben csak átmeneti kopaszodásról van szó. Kevés olyan eset van, amikor nem érdemes belekezdeni a hajbeültetés folyamatába. A túl fiatal életkor vagy épp a donor területen lévő hajszálak száma nem elegendő, akkor inkább más megoldást javasolnak a szakorvosok.
De a női páciensek esetében is vannak olyan körülmények, melyek miatt nem javasolt a hajbeültetésbe belevágni. Éppen ezért még a műtét előtt teljes körű állapotfelmérés és műtéti terv kerül kidolgozásra, mely tartalmazza a pácienssel közösen meghatározott hajbeültetés tervezett helyét és a teljes protokollt, ami hosszú távon természetes hatást kínál.
Hogyan történik a modern hajbeültetés?
Bár műtéti beavatkozás, kevés fájdalommal jár a modern FUE eljárás. A hajtüsző mikrokamerás vizsgálata alapján a páciens adottságaihoz igazítva tervezik meg a műtét menetét. Az eljárás során saját hajszálakat ültetnek be, melyet a donor területről, általában a tarkón lévő hajból vesznek. Ezek a graftok, melyek hajtüszőket és kötőszöveteket tartalmaznak. A kezelni kívánt fejbőrt a beavatkozás során előkészítik, méghozzá úgy, hogy mikrosérüléseket ejtenek a felületen, majd a graftokat ide ültetik be.
Egy graft több hajszálat tartalmaz, átlagosan egy páciens donor területéről akár 10-18.000 hajszál nyerhető ki. A cél általában az, hogy minél természetesebb hatású legyen a beültetés, és vizuálisan a legjobb hatást érjék el.