Milyen követelményeknek kell megfelelnie a ruházatnak?
Ez egy fontos kérdés, amelyre mindenképpen válaszolnunk kell a vásárlás előtt, hiszen míg egy vegyipari dolgozónak lángálló és antisztatikus védőruházatra van szüksége, addig egy autószerelőnek megfelelő lehet egy vékonyabb anyagú, nagy mozgásszabadságot biztosító, általánosabb fazonú munkaruha is.
Általános célra a legtöbb munkaruha megfelel, viszont nagyobb fizikai igénybevétel esetén vastagabb és erősebb anyagból készített ruházatra van szükség. Ha a mozgékonyság biztosítása a cél, válasszunk inkább vékonyabb, rugalmasabb darabot.
Milyen szabása legyen a munkaruhának?
Ha megnézzük az Mrmunkaruha kínálatát, akkor láthatjuk, hogy a munkaruhák szabása, illetve kialakítása többféle lehet. Kaphatók derék- és kertésznadrágok különálló kabáttal, de overálok is.
Ami pedig a kabátokat illeti, leginkább gumis és “rendes” derékkal rendelkező változatokkal találkozhatunk. Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya: előbbi hajlongás közben könnyen felcsúszhat, de jó stabilitást biztosít, míg az utóbbi ennek pont az ellentéte.
Milyen anyagból készüljön a munkaruha?
Egyes munkakörök esetében a ruha anyaga is kiemelt jelentőséggel bírhat. Amennyiben fizikai munkáról van szó, akkor egyértelműen az erősebb pamutból készült darabok jelentik a legideálisabb választást. Mozgékonyabb munkavégzés esetén pedig érdemes a kevertszálas változatokat preferálni, mivel ezek sokkal rugalmasabbak.
Abban az esetben pedig, ha speciálisabb tényezők is közrejátszanak, mint például az elektromos berendezéseken vagy hálózaton, illetve éles tárgyakkal való munkavégzés, akkor pedig antisztatikus és vágásbiztos anyagból készült ruhadarabok szükségesek.
Mi a helyzet a cipőt illetően?
A biztonságos és a lábunk formájához tökéletesen illő munkavédelmi bakancs vagy cipő nélkül nagymértékben ki vagyunk téve a legkülönfélébb baleseteknek, ezért semmiképpen sem maradhat le a munkavédelmi lábbeli a bevásárlólistánkról.
Hogy a bakancs vagy a cipő az ideálisabb számunkra, az az egyéni preferenciákon és a megszokáson múlik. Így a döntéshez csak annyit tudunk javasolni, hogy ha sok időt töltünk a lábbelinkben zárt térben, akkor válasszunk egy jobban szellőző félcipőt!
Kültérre pedig maradjunk inkább a bakancsnál, mivel stabilabb tartást biztosít, és nem megy bele a sóder, a kavics vagy a homok!
Egy extra tanács a végére
Az új munkaruha megrendelését követően érdemes a kézhez kapott terméket egy tiszta területen felpróbálni, hogy ha esetleg cserére lesz szükség, akkor ne legyen gond.
Továbbá ne ijedjünk meg, hogy ha a ruhadarabok zöme még kemény és durva, a használat során ugyanis betörnek és kényelmesebbé válnak majd!