A családi élet központja: a nappali
- Ne tolj minden bútort a falhoz, mert így egy nagy üres tér keletkezik a szoba közepén, próbáld a lehetőségNem is gondolnánk, de könnyen elronthatjuk a nappali összképét egy rosszul megválasztott szőnyeggel. A nagyobb nem feltétlenül jobb, ebben az esetben azonban - ha tehetjük -, inkább nagyobb méretűt válasszunk.
- Ne tolj minden bútort a falhoz, mert így egy nagy üres tér keletkezik a szoba közepén, próbáld a lehetőségekhez mérten kihasználni a rendelkezésre álló teret.
A nappali része vagy elzárt gasztro birodalom?
Egyre nagyobb hangsúlyt kap a lakberendezésben a konyha, azzal, hogy sok lakásban a nappali részévé válik, mások azonban ragaszkodnak az elkülönült, zárható konyhához. Akárhogyan is, van néhány alapszabály, melyet érdemes követni:
- Jobbkezes lakók számára az alábbi sorrend betartásával minden munkafolyamat gördülékeny lesz: balról jobbra haladva a javasolt sorrend csepegtető vagy pakoló felület az edényeknek, mosogató, munkalap, tűzhely és egy újabb rakodó felület (ezek összesen 3 m hosszú pultot igényelnek, amennyiben ez nem megoldható, valamilyen sarokmegoldást célszerű alkalmazni).
- A gyakran használt konyhai gépek számára célszerű helyet biztosítani a pulton (például: kávéfőző, kenyérpirító), illetve ezekhez megfelelő mennyiségű csatlakozó is szükséges, ezzel elkerülhető a rendezetlen és balesetveszélyes konyhai környezet.
A nap kezdetének és végének helyszíne: a fürdőszoba
Manapság a fürdőszoba a házi wellness helyszíne lett, ehhez azonban nem szükséges óriási méret, megoldható kis térben is, néhány alapvető tudnivaló azonban itt is van:
- Amennyiben megoldható, a WC legyen elkülönített helyen, ha nem megoldható, praktikus szagelszívóval ellátott WC-ket is lehet kapni.
- Zuhanykabinos fürdőbe bátran választhatsz élénk színű csempét vagy egyéb burkolatot, kádas fürdőszobába viszont maradj a finom pasztell színeknél!
A nyugalom szigete: a hálószoba
A hálószoba a pihenés tere, így minden, ami ezt akadályozza, attól szabadulj meg!
- Válassz körültekintően ágyat és matracot, hiszen ez a nyugodt alvás záloga!
- A színválasztásnál a lágy színeket helyezd előtérbe, a vibráló színek nem segítik a pihenésed.
Végül ne feledkezzünk meg a fényekről, melynek alapszabálya: 10 négyzetméterre 100 wattnyi fénnyel számolj. Ez alapján tehát semmiképpen sem elegendő egyetlen fényforrás egy szobában, helyette inkább oszd el a fenti wattszámot több fényforrás között (például: asztali lámpa, állólámpa vagy hangulatlámpa).
A fenti praktikus tanácsok mentén könnyen és bosszantó hibáktól mentsen rendezheted be lakásod.