Éppen ezért javasolt mindenkinek páramentesítő készüléket használni. Már csak az a kérdés, hogy milyen típust érdemes beszerezni? Ebben a cikkben választ adunk erre a kérdésre.
Tényleg szükség van párátlanítóra?
Az onlineMárkaboltok prémiumminőségű páramentesítő készülékei igen népszerűen a vásárlók körében, ami nem véletlen. A magas páratartalom penészesedést okozhat, károsíthatja az otthonunkban fellelhető bútorokat, fából készült tárgyakat, de akár az egészségünket is. A páratartalom befolyásolhatja továbbá a levegőben élősködő atkák és penészgombák mennyiségét, valamint felel a fő allergének megjelenéséért és elszaporodásáért.
Több jel is utalhat rá, hogy az adott helyiségben, területen páramentesítésre van szükség. Amennyiben párásak az ablakok, nyugodtan intézkedhetünk. A nedvesség a hidegpontokon csapódik ki, ezek szinte minden esetben az ablakok. Ha itt cseppeket, párát látunk, akkor azonnal szerezzünk be egy ilyen gépet.
Figyelmeztető jel lehet még a dohos szag, ami már-már az utolsó csepp a pohárban. Az egészséges emberek számára a legjobb a 40-60 százalékos páratartalom, ha ennél magasabb, akkor az már a hőérzetünkre is hatással lehet.
Hogyan válasszunk?
A páramentesítő készülék vásárlása előtt több tényezőt is érdemes figyelembe venni. Az egyik a párátlanítani kívánt terület nagysága, hiszen ez befolyásolhatja a berendezés teljesítményét és hatékonyságát.
A másik szempont a víztartály nagysága, hiszen minél nagyobb, annál ritkábban van szükség annak ürítésére. Senki sem szeretne pár óránként rohanni, hogy kiürítse az edény tartalmát. Végül, de nem utolsósorban nézzük meg az energiateljesítményt, valamint a zajszintet. Utóbbi akkor lehet fontos, ha éjszaka vagy kisgyermek mellett is szeretnénk használni.
A páramentesítő kapacitása
Ami pedig a berendezés kapacitását illeti, ez az érték azt jelöli, hogy az eszköz hány liter vizet képes kivonni az adott helyiségből 24 óra leforgása alatt. Ezt minden készülék leírásában megtalálhatjuk.
Amennyiben nagyobb teljesítményűt választunk, akkor azzal együtt arányosan több vízmennyiséget tudunk eltávolítani a levegőből. Figyeljünk rá, hogy a lakásban lévő levegő hőmérséklete befolyásolhatja a párátlanító működését. A gyártók általában 30 fokos hőmérséklet mellett számolják ki a maximálisan kivonható vízmennyiséget.
A kapacitás 0,2 és 50 liter között mozog, így nagy az eltérés az egyes gépek között. A kisebb teljesítményűeket csak a tárolókba, kisebb WC-be, esetleg fürdőszobába javasolják. Lassan dolgoznak és kevés vízzel bírnak el egyszerre.
Láthatjuk, több mindent is figyelembe kell venni, ám az onlineMárkaboltok kínálatában biztosan meg fogjuk találni a számunkra ideális darabot!