A Barclays bank elemzése szerint a kőolaj hordónkénti ára 30 dollárra csökkenhet a mostani 55 dolláros sávból, mert a kínálati oldalon látható többlet még hosszabb ideig fennmarad. Hasonló véleményen van Gary Cohn, a Goldman Sachs csoport elnöke, aki szerint biztosan lesz árcsökkenés és szintén 30 dolláros árszint körül várja a mélypontot. Giovanni Staunovo, a svájci UBS bank árupiaci elemzője óvatosabban fogalmazott, szerinte még lehet csökkenés, de nem mondott konkrét árat.
Ezzel ellentétben Bill O'Grady a Confluence Investment Management vezető piaci stratégája szerint már a mélypont környékén van az ár, hosszabbtávon a 60 dolláros szint tűnik számára reálisnak.
A BP olajipari nagyvállalat vezérigazgatója, Bob Dudley szerint a kereslet és a kínálat alakulása az 1986-os évre emlékezteti őt, amikor több évig alacsony olajárak voltak. A vezérigazgató szerint a következő három évben 60 dolláros árral érdemes számolni, mert még sok idő fog eltelni, míg újra 100 dolláron lesz az olajár.
Az Astenbeck Capital Management megint másként látja a helyzetet: szerintük túl alacsony a globális kitermelés mértéke, ezért 65 dollárra emelkedhet az amerikai piacon a kőolaj ára, ami újra lendületet adhat az országban a palaolaj és palagáz üzletágnak.
A legmerészebb előrejelzéssel Abdallah el-Badri OPEC főtitkár állt elő január végén. A főtitkár szerint elmaradtak a szükséges befektetések az olajipari szektorban, és ha nem növelik az kőolaj- és földgázkitermelésre fordított beruházások összegét, akkor 200 dolláros hordónkénti olajár jöhet, bár azt nem árulta el, hogy milyen hamar.
A Bloomberg Intelligence adatszolgáltató saját felmérésében 86 befektetési szakértőt kérdezett meg a 2015-ös év átlag olajáráról. A válaszadók 35 és 80 dollár közé tették a hordónkénti átlagárat, azaz szokatlanul nagyok az eltérések a várakozásokban.
Péntek este az északi-tengeri Brent kőolaj hordónkénti ára 58,13 dollár volt, az amerikai WTI olaj hordónkénti ára 52,14 dollár.