Először is lássuk, hogy milyen babakocsitípusok léteznek!
A legnépszerűbbek egyértelműen az olyan többfunkciós babakocsik, mint a Kunert Molto a Babakocsi Mánia oldaláról – ezek alumíniumvázzal és praktikus kiegészítőkkel készült 2in1 és 3in1 szettek.
Az utóbbiak egy mózeskosárból, egy sportrészből és egy autóshordozóból állnak, és mind egy vázra illeszthetők fel, annak megfelelően, hogy éppen melyikre van szükség. Míg az előbbiek szintén több funkciót látnak el, tehát mind a mózeskosár, illetve a sportrész a vázra szerelhető, az autóshordozót azonban nem tartalmazzák.
De miért is lehet ez előnyös?
Ezeknek a babakocsiknak az egyik legnagyobb előnye, hogy újszülött kortól egészen 3-4 éves korig használhatók.
Az autóshordozó segítségével hazahozhatjátok a kórházból a kicsit, míg a nyugodt alvásához szükséges sík felületet, illetve a hideg elleni védelmet a mózeskosárral biztosíthatjátok számára. Amikor pedig már elérte a 6 hónapos kort a baba, akkor átválthattok sportrészre, amely szintén a kombinált babakocsik részét képezi.
Hátránya viszont, hogy a többfunkciós masszív váz jóval nehezebb és több helyet is foglal el, mint az egy funkciót ellátó sportbabakocsi esetében. Meggyűlhet tehát a bajod az emelgetésével és a tárolásával.
Sportbabakocsi
Már az előző pontban is említettünk, hogy sportrész lesz az az elem a babakocsinál, amelyet a legtovább, a gyermek 3-4 éves koráig lehet hasznosítani. Az újszülöttek számára azért nem javasolják, mert ritkán dönthető teljesen síkba a háttámlája, és ekkor sem egy teljesen sík felületről van szó, ahol akár hason is kényelmesen tudna aludni a baba.
Futóbabakocsi
Ki mondta, hogy a gyermek mellett le kell mondani a rendszeres testmozgásról? A gyártók erre a célra alkották meg a különleges kerekekkel és masszívabb vázzal rendelkező futóbabakocsit, amelyet tologatva könnyedén róhatod a kilométereket.
Ebbe azonban csak akkor rakhatod a picit, ha már megtanult magától ülni. Ráadásul jóval drágább is, mint a hagyományos babakocsi.
Az elektromos babakocsi
Ez a típus egy igazi újdonságnak számít a piacon. Lényegében úgy kell elképzelni, hogy a babakocsi az elektronikus támogatási rendszerrel “besegít” az irányításba. Segít, hogy könnyebben lehessen felfelé tolni az emelkedőn, a lejtőn pedig befékez, hogy könnyebb meg tudd tartani.
A neve tehát eléggé csalóka, sokkal helytállóbb az a megnevezés, hogy elektromos rásegítésű babakocsi.
Válaszd ki te is az igényeidnek megfelelő típust a fent említett webáruház kínálatából!