Casual
A „casual” dresszkód túlmutat az irodai közegen, hiszen ebbe a kategóriába belefér a farmer, a póló, a nyitott orrú cipő vagy az utcai sportcipő és minden egyéb olyan (ápolt megjelenést kölcsönző!) ruha kombináció, ami az élet bármely más területén is hordunk. Casual dresszkód az olyan irodákban számít elfogadhatónak, ahol a munkatársak informális környezetben dolgoznak.
Smart casual
A casual dresszkódhoz igen hasonló, azonban egy stílusos csavarral megfűszerezett megjelenés a smart casual. Ez a dresszkód valamivel több trendi kiegészítőnek enged teret: a merészebb szemüvegkeretek, ékszerek vagy cipők is beleférnek, azonban fontos, hogy ezek ne menjenek a tiszta, ápolt, professzionális benyomás rovására.
Business casual
A business casual a legközismertebb irodai viselet, amely a hétköznapi és a formális öltözet között nagyjából félúton helyezkedik el. Ennek köszönhetően egy igazi Jolly Joker, amit bátran előránthatunk, ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban. Ebbe a kategóriába a blúzok és galléros ingek mellé beleférnek a pulóverek, a bőrből vagy vászonból készült utcai cipők, a sikkes női és a karakteres férfi szemüvegkeretek, mint például egy Tommy Hilfiger szemüvegkeret.
Business professional
A business professional megjelenés egyértelműen a konzervatív, kevésbé megengedő dresszkódok közé tartozik. A férfiaknak öltöny, a nőknek pedig kosztüm vagy térdig érő szoknya és blúz, blézer az előírás. Bár a kiegészítők megengedettek, szerencsésebb, ha az ékszerek és a szemüvegkeretek női és férfi fazonjai a visszafogott, elegáns stílust képviselik. Ezeknek a jellemzően sötét és visszafogott színekkel operáló ruháknak a viselését olyan szakmai területeken várják el, mint a közgazdaság, a politika vagy a jog.
Business formal
A business formal ruhák csak a legkülönlegesebb alkalmakkor kerülnek elő, ugyanis ez a dresszkód a formális vacsorák, a díjátadók és más kiemelt események sajátja. A business formal hasonló, mint a black tie, azonban előbbi esetében a professzionális megjelenés a hangsúlyosabb.