Hírek
Cikkek Végre! Újra csökken a benzinár 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 12:49
Két forinttal csökken a benzinár ára a hazai töltőállomásokon - erősítették meg a holtankoljak.hu értesüléseit piaci forrásokból. Így a benzin átlagos országos ára nagyjából 270 forintra csökken, míg a gázolaj 253,50 forintos országos átlagos áron marad. Júniusi benzinár az APEH-től Viheti a Shell a Tesco-kutakat - ki a legolcsóbb?  A múlt héten nőtt a benzin ára: Megint drágább a benzinPrivátbankár
Cikkek Rekord csökkenés - lejtmenetben az OECD 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 12:42
A fejlett ipari országok hazai összterméke (GDP) 2,1 százalékkal csökkent az első negyedévben az előző három hónaphoz képest - közölte hétfőn a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD. A harminc országot tömörítő OECD-térség hazai összterméke 4,2 százalékkal hanyatlott éves szinten. A negyedéves szintű visszaesés a legnagyobb azóta, hogy a párizsi központú szervezet jegyzi a GDP alakulására vonatkozó adatokat. Az előző negatív rekord 2,0 százalék volt, 2008 utolsó negyedében.     Az idei első negyedévi GDP-csökkenés élén az erősen exportorientált Németország és Japán állt. Németországban a hazai össztermék 6,9 százalékkal, Japánban 9,1 százalékkal esett a tavalyi év azonos időszakához képest. Az OECD éves szintű 4,2 százalékos GDP-hanyatlását Japán 1 százalékos, az eurózóna 1,3 százalékos és az Egyesült Államok 0,9 százalékos visszaesése adta ki. Megvághatják Amerikát: lavinát indított az S&P Már látszik a fény az alagút végén?  A világ jövőre visszanyeri a veszteségét Az orosz gazdaság majdnem negyede tűnt el Bérelvonásban vezet Magyarország Kína mutatja a kiutatMTI
Cikkek Továbbra is döcög a Ford: szünetel a munka 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 12:39
A Ford Motor Co. június 5-ig leállította a gyártást a Vszevolozsszkban lévő gyárában a visszaeső keresletre való tekintettel - jelentette be a cég hétfőn. A Ford már a télen, december 24-től január 21-ig szüneteltette a gyártást a Szentpétervár közeli telepen. A gyártás leállításának ideje alatt a dolgozók rendes fizetésük egyharmadához jutnak. A júniusi újraindításkor a gyár október 5-ig négynapos munkahéttel dolgozik majd tovább. A gyártelepen a Focus és a Mondeo modelleket szerelik össze 2002 óta. Bár a Focus a legkeresettebb külföldi autótípus Oroszországban, a gyár az éves termelést a tavalyi 3,0 millióról 1,5 millióra csökkentette az idei évre. Az orosz autópiac, amely korábban a leggyorsabban bővült, erőteljesen visszaesett a válság hatására: áprilisban a forgalom 50 százalékra esett az egy évvel korábbihoz képest. Osztozkodik a Chrysleren Obama és a FIAT A Volkswagen csak azért is beveszi Oroszországot? A roncspénz tartja életben az autópiacot  Egy év alatt 70 százalékot bukott az autópiac Mi a teendő, ha összetörjük a lízingelt autót? Az autóárak elvitték az inflációt Lefulladt a roncsprémium MTI
Cikkek 50%-al is drágább lehet a Margit híd felújítása 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 12:35
Várhatóan július 20-án forgalomkorlátozás nélküli rekonstrukciós munkálatok kezdődnek a Margit hídon - közölte a Főpolgármesteri Kabinet hétfői ülésének döntését ismertetve a Városháza kommunikációs igazgatója az MTI-vel. Augusztustól az északi oldalon már forgalomlezárás mellett folytatódnak a munkálatok, amelyeknek részeként a jövő év márciusától a híd déli felének rekonstrukciója zajlik majd - tette hozzá Nyáry Krisztián. Elmondta, hogy a Margit hídon a tervek szerint 2010. augusztus végén indulhat meg újra a forgalom a közúti sávokon is. Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettesnek a kabinet elé benyújtott tájékoztatója szerint a Margit híd rekonstrukciójának teljes költsége több mint 14,8 milliárd forint lenne. Az Európai Unió (EU) ehhez hatmilliárd forintot biztosít, ugyanennyit elkülönített erre a célra a főváros is. A főpolgármester-helyettes javaslatában az 1,2 milliárd forintos tartalékkeret mellett 650 millió forint szerepel a hídon lévő szobrok helyreállítására, 675 millió a rekonstrukció alatt üzemelő villamosok ideiglenes vágányának kiépítésére, 150 millió a díszkivilágításra, 100 millió a P+R költségekre és 75 millió forint a műszaki ellenőrre. Az előterjesztő jelzi azt is, hogy az árak a Főmterv Zrt. 2007-es becslésére épülnek, és azok 30-50 százalékkal is növekedhetnek. Egyebek közt azért, mert a gazdasági válság miatt ugrásszerűen drágultak a banki finanszírozási költségek, emelkedik az áfa, az acél világpiaci ára és az infláció. Többletköltséget gerjeszt az is, hogy a tervezettnél később kezdődik a rekonstrukció, így csökken a kivitelezésre fordítható idő. Emiatt költségigényes technológiákkal télen is folytatnák a rekonstrukciós munkálatokat. Halott ötlet volt a műdugó: jönnek az új tervek Össztűz a dugótervre - már meg is bukott 10-ből 9 kamion engedély nélkül hajt be a fővárosba Hihetetlen, mennyi cégautó került elő  Káosz Budapesten: baklövés a mesterséges dugó? MTI
Cikkek Nem csak nyaralni lehet Egyiptomban 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 12:04
Elsősorban az élelmiszeripar, a mezőgazdaság, a gyógyászat, az egészségügy és a környezetvédelem területen látható üzleti lehetőség a magyar vállalkozások számára Egyiptomban
Cikkek Elözönlötték Budapestet az alagútépítők 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 11:45
Alagútépítő világkongresszus kezdődött Budapesten, a világ 53 országának szakemberei várhatóan megnézik majd a 4-es metró alagútjait és az M6-os autópálya föld alatti szakaszait is - közölte a DBR Metró Projekt Igazgatóság az MTI-vel.     A cég tájékoztatása szerint a hétfőn kezdődött négynapos rendezvényre mintegy ezer alagútépítő szakértő érkezett, hogy megismerje a magyarországi mélyépítési projekteket, és megosszák egymás között tapasztalataikat. Az eseményen egyebek mellett bemutatják a 4-es metró építése során alkalmazott technológiákat és a biztonságot elősegítő módszereket is. A szakemberek megismerhetik továbbá Bátaapáti "grandiózus" alagútrendszerét, az M6-os autópálya föld alatti szakaszait. A DBR közleményében arra mutat rá, hogy a felszíni terhelés csökkentése érdekében világszerte egyre nagyobb figyelmet fordítanak az alagutak építésére. Hétfőtől elköszönhetünk a Műegyetem rakparttól Tovább fúrják a metrót: a táv adott , a szintidő kérdéses MTI
Cikkek Halott ötlet volt a műdugó: jönnek az új tervek 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 11:35
Nem lesz nyáron forgalomcsillapítási modellkísérlet Budapesten - ismertették a Főpolgármesteri Kabinet hétfői döntését.
Cikkek A vagyonadónál sokkal rosszabb is lesz 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 11:05
A kormány által becsültnél szélesebb, országos szinten a lakásállomány 10%-át jelentő kört érinthet a múlt héten véglegesített vagyonadó 2010-es bevezetése
Cikkek Már nem félünk az internetbankoktól 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 10:57
Egy év alatt közel 5%-kal nőtt Magyarországon a netbankolók száma - az emelkedés töretlennek látszik
Cikkek Furcsa IMF-javaslat: engedjék el a gyeplőt! 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 10:42
Lengyelországnak engednie kellene, hogy az államháztartás deficitje nagyobb mértékben növekedjék, fel kellene hagynia a kiadáscsökkentési törekvésekkel - mondja az IMF
Cikkek A vártnál kevésbé, de erősödik a bizalom 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 10:31
Újabb hangulatmutató jelezte hétfőn a németek erősödő bizalmát a gazdaság javulásában. Hétezer német feldolgozóipari, építőipari, nagy- és kiskereskedelmi vállalat megkérdezése alapján az Ifo intézet átfogó bizalmi mutatója májusra 84,2 pontra nőtt az áprilisi 83,7 pontról. Az elemzők 85,0 pontot vártak májusról. Az átfogó indexen belül a fél évre előre tekintő üzleti várakozások részmutatója is tovább javult: 85,9 pontra az áprilisi 83,9 pontról. Közeleg a vége? Egyre erősebb a remény Európában Betelt a pohár a diákoknál: a bankok helyett az iskolákat pénzeljék! Fontos adat: 3 éves csúcson a hangulatmutató MTI
Cikkek Nem menekül a pénz Magyarországról 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 10:22
Még egyetlen komoly külföldi befektető sem állt el tervezett magyarországi beruházásától, s bár az idén igazán nagy projekt nem lesz, alakulnak beruházások
Cikkek Magát vette az FHB 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 09:43
Az FHB Jelzálogbank Nyrt. összesen 25 ezer darab saját részvényt vásárolt május 22-én, 749,9 forintos átlagárfolyamon - közölte a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján az FHB. Ezzel a bank saját tulajdonában lévő részvényeinek száma 1.591.641 darabra nőtt. Az összes részvény tekintetében a pénzintézet tulajdonhányada 2,411 százalékra emelkedett. 1,45 milliárdot tudott összehozni az FHBMTI
Cikkek Meglepő fordulat: Kína a magántőkéhez nyúl 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 09:39
Mostanáig állami felügyelet alatt álló területeken, köztük a távközlésben és az olajiparban is ösztönzi a magántőke-befektetéseket Kína az ország legfőbb gazdasági tervező testületének 2009-re szóló irányelvei szerint. Az Országos Fejlesztési és Reform Bizottság (NDRC) szerint "a kínai gazdaságban felgyülemlett szerkezeti problémák egyre égetőbbek, miközben a nemzetgazdaság növekedése lassul, a világgazdasági hanyatlás pedig még nem érte el a mélypontot". Az NDRC ezért ösztönözné a magántőke beáramlását az olajipar és a telekommunikáció mellett a vasúti közlekedés, az áramellátás és a városi infrastruktúra fejlesztésének területén is. A kormányzati portálon közzétett bizottsági dokumentum elemzők szerint arról tanúskodik, hogy a pekingi vezetés felismerte: a magántőke részvételére is szükség van a gazdaságélénkítésében a 4 ezer milliárd jüan (586 milliárd dollár) nagyságú állami program mellett. Elemzők ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy a bizottság évente összeállított, a főbb irányokat és célokat kijelölő tanulmánya nem tekinthető konkrét akciótervnek. Tovább terjeszkednek a kínaiak Magyarországon  Kínában kiadták az ukázt: ideje megvenni a világot! MTI
Cikkek Egyre könnyebb a kosár: fogynak a vásárlók 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 09:14
A kiskereskedelmi forgalom volumene 2009. márciusban 3,6%-kal, az első negyedévben 3,2%-kal csökkent az előző év azonos időszakihoz képest
Cikkek Budapesten is felkapták a fejüket a robbanásra 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 09:09
Nulla körüli nyitást és bizonytalan, stagnáló kereskedést várnak a hétfői kereskedési napra az MTI által megkérdezett részvénypiaci elemzők. Illés László, a QUAESTOR Zrt. elemzője elmondta: a piacot hétfőn elsősorban az észak-koreai nukleáris kísérletek miatti bizonytalanság mozgathatja. A befektetői hangulat meglehetősen hullámzó lehet a hét első kereskedési napján, amit a határidős indexek hétfő reggeli iránykeresése is alátámaszt. Kiemelte: a magyar börzén nulla körüli nyitás várható, majd egészen 10 óráig iránykeresés jellemezheti a kereskedést. Délelőtt 10 órakor jelenik meg a német IFO hangulatindex, amely meghatározhatja majd az indexek irányát. Török Bálint, a Buda-Cash Brókerház Zrt. elemzője szerint, mivel az Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában is szünetel a tőzsdei kereskedés hétfőn, nem várható jelentős elmozdulás a magyar börzén a pénteki záróárhoz képest. Az elemző szerint az IFO indexen kívül semmilyen fontosabb makroadat nem jelenik meg, ezért kevéssé mozgalmas, stagnáló kereskedés jellemezheti a Budapesti Értéktőzsdét. A BUX a várakozásokat némileg felülmúlva 74,29 pontos emelkedéssel, 15.335,54 ponton nyitott hétfőn. A legutóbbi, pénteki záró értékéhez képest 0,49 százalékkal erősödött. Megijedt a világ: Észak-Korea robbantott Friss tőzsdei árfolyamok a Privátbankáron MTI
Cikkek Blamázs Ferihegyen: nyitva maradt egy ajtó 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 09:01
Több mint egy órája nem indulnak repülőgépek a Ferihegyi repülőtér 2-es termináljáról, miután összekeveredtek a schengeni és a nem schengeni utasok egy véletlenül nyitva maradt szolgálati ajtó miatt - mondta el Hardy Mihály, a Budapest Airport (BA) kommunikációs vezetője hétfő délelőtt az MTI-nek. Hozzátette: a 2A terminálon óriási a zsúfoltság, a jegyellenőrzést átmenetileg leállították, mivel több utas nem fér be a tranzitba. A bent lévő utasok mindegyikének újra ellenőrzik a dokumentumait. Budapest Airport: az egyik szemük sír, a másik nevet MTI
Cikkek Erősödéssel kezdte a hetet a forint 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 08:02
Erősödött a forint az euróhoz képest, amely 279 forint alatt állt hétfőn reggel. Röviddel 8 óra előtt az euró 278,46 forintot ért a péntek késő esti 279,50 forint után (-0,37 százalék). A dollár 198,33 forintról 198,54 forintra erősödött (+0,11 százalék). Ugyanekkor az euró 0,07 százalékkal 26,627 cseh koronára gyengült.  Árfolyam a lengyel zlotyval szemben 0,10 százalékkal 4,4075-re emelkedett. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron MTI
Cikkek Távol a húsosfazéktól: becsődölhetnek a kicsik 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 07:57
A húsiparban a kisebb és importalapanyagokat nagyobb arányban feldolgozó vállalkozásokat rázza meg jobban a válság - írta a Napi Gazdaság. A lap hétfői számában megjelent cikk szerint egyre inkább úgy tűnik, hogy a hazai húsipari cégek közül a saját alapanyag-termeléssel, jelentős belföldi értékesítési lehetőségekkel és biztos exportpiacokkal rendelkezők - amelyek a régóta hangoztatott vertikális integrációt valósítják meg - maradnak talpon. A kisebb cégek viszont tömegével dőlhetnek be. A lap idézte Fazekas Józsefet, a Kelet-magyarországi Húsosok Kereskedelmi Kft. vezetőjét, aki szerint a 120 kisebb húsüzemből, ha  az állam nem segít, akár száz is tönkremehet. A magyar húsipar tőke és piac nélkül tengődik? A gazdasági tárca megmentheti a gyulai kolbászt 4 napos munkahét a kapuvári húsgyárban Már csak a kolbász és a májas gyulai Leépítésbe kezdett a Sága is MTI, Napi Gazdaság
Cikkek Mennyire betegek a magyarok? 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 07:45
Minden eddiginél kevesebb pénzből, 20 millió forintból, minden eddiginél nagyobb országos egészségfelmérés készül el szeptemberre - értesült a Népszava. A lap hétfői számában azt írta: az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) Országos Szakfelügyeleti Módszertani Központjának (OSZMK) most induló lakossági egészségfelmérésében a szokásos néhány ezer helyett 196 ezer embert kérdeznek majd meg. A felmérés célja, hogy képet adjon a lakosság egészségi állapotáról, és segítse a kistérségeket annak meghatározásában, milyen egészségügyi fejlesztésekre pályázzanak. Kövérség: ne küzdjön, tüntessen ellene! Csak azt hisszük, hogy normálisan étkezünk A dohányosok fizessenek többet! Szlovák betegek kellenek a likviditáshoz? MTI, Népszava
Cikkek Az olajpiacon is érezték az atomrobbantás erejét 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 07:42
A nyersolaj hordónkénti ára az 61 dollár körül mozgott, csökkent hétfőn reggel főleg az észak-koreai kísérleti atomrobbantás miatti óvatosság hatására. Az észak-koreai akció visszafogta az olajpiacon a kockázatvállalási hajlandóságot, mert az eset hatására bizonytalanná vált, hogy miként folytatódik tovább a nukleáris fegyverek kérdésének kezelése, mondta Michelle Kwek, az Informa Global Markets elemzője.  Az "atomaggodalom" ellenére az olajárak továbbra is hat havi csúcs közelében tartózkodnak. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj hétfő reggel 60,49 dollár volt júliusi szállításra, 29 centtel olcsóbb a pénteki zárónál. A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta ára hétfő reggel 61,32 dollár volt júliusi jegyzésre, 35 centtel olcsóbb a pénteki zárónál. A kereskedés hétfő reggel lanyha volt és várhatóan később sem lesz nagy aktivitás, mert az Egyesült Államokban zárva tartanak a tőzsdék.  Ezen a héten a leginkább várt esemény az OPEC csütörtöki, bécsi ülése lesz. Elemzők szerint az olajkartell várhatóan nem változtat a kitermelés szintjén. A szervezet vezetői idén 70 dollárra kívánják feltornászni az olaj árát, és a március óta végbement - 35 dollár körüliről a 60 dolláros szintig tartó - emelkedést egyelőre kielégítőnek fogják tartani, így elállnak a további termeléscsökkentéstől.  Az OPEC ülésén kívül a kereskedők erősen figyelik majd az amerikai gazdaság állapotát tükröző új adatokat; a májusi fogyasztói bizalmi indexet és az új, illetve használt ingatlanok májusi forgalmára vonatkozó számokat is. Megint megijedt a világ: Észak-Korea robbantott MTI
Cikkek Megijedt a világ: Észak-Korea robbantott 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 07:23
Észak-Korea bejelentette, hogy hétfő reggel sikeresen végrehajtotta második földalatti kísérleti atomrobbantását. Phenjan szerint mindenkinek szóltak előre
Cikkek Összeül a Monetáris Tanács: a tartásra fogadnak 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 07:10
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa ma ülést tart, az elemzők szerint nem változik a jelenlegi 9,5 százalékos alapkamat. Az év végére az elemzői konszenzus 8,5 százalékos alapkamatot mutat. Az inflációs előrejelzések a múlt hónaphoz képest felfelé mozdultak: az elemzők szerint az idei átlagos infláció 4,6 százalék, a decemberi éves összehasonlításban 6,9 százalék lehet. Jövőre az átlagos infláció 4,4 százalék a konszenzus szerint, 2011-ben azonban visszatérhet a három százalékos középtávú cél alá, 2,9 százalékra. Áprilisban a fogyasztói árak 3,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. A monetáris tanács tavaly októberben 8,5 százalékról 11,5 százalékra emelte az alapkamatot, majd november 24-én, december 8-án és december 22-én 0,5-0,5 százalékponttal csökkentette. A január 20-i kamatdöntő ülésen újabb 0,5 százalékponttal mérsékelték az alapkamatot, így alakult ki a jelenleg érvényes 9,5 százalékos kamat. Az olcsó forinthitel menthetne meg minket EKB: az egynél is van lejjebb Király: kamatlábbal a valutaválság ellen! MTI
KKV A Microsoft újra megpróbálja a lehetetlent 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 07:04
Új internetes keresőmotorral rukkol ki az amerikai Microsoft cég; Steve Ballmer utoléri a Google-t?
Cikkek Becsődölt plázák: eltűntek a tömegek 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 06:57
Kong az ürességtől, halódik a recesszió miatt sok amerikai pláza, valóságos szellemplázák alakultak ki - írta a The Wall Street Journal.
Pénzügyi szektor Az olcsó forinthitel menthetne meg minket 
Privátbankár.hu | 2009. május 25. 06:46
Gyökeresen eltérő jegybanki politikára, alacsony kamatozású beruházásösztönző hitelek nyújtására lenne szükség - mondta Surányi György, a jegybank egykori elnöke az MTV A szólás szabadsága című műsorában vasárnap este. A bankár szerint ehhez nem kell újabb hiteleket felvenni, a jegybank megteheti azt, hogy forrást, pénzt teremt, aminek a fedezete az IMF-hitel
Cikkek EP-választások: unalmasak a pártok! 
Privátbankár.hu | 2009. május 24. 13:43
A szakember szerint az EP-választásra készült kampányok unalmasak és néhány értelmezhetetlen is - csak az SZDSZ plakátjai képesek a mozgósításra
Cikkek 30%-os adókulcs a magyar off-shore cégeknek 
Privátbankár.hu | 2009. május 24. 13:18
A kormány tervei szerint az adóparadicsomban alapított - magyar vállalkozás által tulajdonolt - cég jövedelmét fel kell majd tüntetni a hazai vállalkozás adóbevallásában is, és meg kell fizetni utána az adót. Viszont 2010-ig még fennáll az amnesztia, aki addig "hazahozza" a pénzét, csak 10%-ot fizet
Cikkek James Bond buktatta le a képviselőket 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 18:15
A brit hadsereg legkeményebb elitalakulatának egyik volt terrorelhárító tisztje leplezte le a londoni parlament képviselőinek sokak szerint csalással felérő költség-visszatérítési ügyeit, amelyeknek nyilvánosságra kerülése az utóbbi évtizedek legnagyobb belpolitikai botrányát robbantotta ki Nagy-Britanniában
Makro / Külgazdaság Fodor: liberálisok nélkül nincs EU 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 13:56
Az európai parlamenti (EP) választások egyik legfontosabb tétje, hogy Magyarország képviselete teljes lesz-e az Európát meghatározó politikai tömörülésekben - jelentette ki Fodor Gábor
Makro / Külgazdaság Orbán: keresztény demokráciát Európába! 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 13:47
Az európai parlamenti (EP) választáson eldől, hogy a Kárpát-medencei magyarságot hányan képviselhetik Brüsszelben, a szavazófülkében minden magyarra egy másik magyar vár a határon túlról - jelentette ki szombaton Orbán Viktor Esztergomban, a Fidesz és a szlovákiai Magyar Koalíció Pártjának közös kampányrendezvényén.
Cikkek Hazudtak reggel, délben és este? 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 13:08
A nagy cigarettagyártók évtizedeken át becsapták a közvéleményt a dohányzás egészségre káros hatásaival kapcsolatban - a gyárak hazudtak, de mi lesz végül a büntetésük?
Cikkek Ma elnököt választ Németország 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 12:49
Euforikus hangulatban kezdődött a német elnökválasztás, hiszen a szövetségi köztársaság 60. születésnapját ünnepli. Izgalmas nap a mai a németeknek
Adó Hirtelen tele leszünk 29,5 milliós ingatlanokkal! 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 12:25
Bokros Lajos szerint az adóreform ott kezdődik, hogy többen de kevesebbet fizetnek. Az ingatlanadó szerinte jó ötlet, de már most mindenki azon dolgozik, hogy kibújjon a kötelezettségek alól
Cikkek 625 milliót költünk Afganisztánra 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 12:13
A kormány által előzőleg megállapított 500 millió forinton felül még 125 millió forintot szán saját forrásból - a védelmi költségvetésből - az afganisztáni helyreállításra a Honvédelmi  Minisztérium - jelentette be Szekeres Imre honvédelmi miniszter szombaton az Afganisztán Baglán tartományában lévő Puli-Humriban. A honvédelmi tárca vezetője erről újságírók előtt beszélt a Puli-Humriban lévő magyar katonai bázison. Mint elmondta: a pénzre azért van szükség, mert az ázsiai országban komoly áradások voltak és a katasztrófában számos épület, közút és híd semmisült meg.  A helyi vezetők segítséget kértek és jelezték: elsősorban munkagépekre van szükségük, hogy megkezdhessék a helyreállítást - tette hozzá. A magyar miniszter beszélt arról is, hogy felülvizsgálják a helyreállítási programot, amelyet eddig több tárca közösen felügyelt, és el szeretnék érni, hogy a Magyar Honvédség Tartományi Újjáépítési Csoportjának (PRT) vezetője, a Camp Pannonia elnevezésű tábor parancsnoka szélesebb jogkörrel rendelkezhessen az anyagi forrásokról. Obama Afganisztánban háborúzik A NATO újra szóba áll Oroszországgal Obama táviratot írt Bajnainak MTI
Cikkek Orbán: gondoljunk a határontúliakra is a szavazófülkében! 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 12:00
Az európai parlamenti (EP) választáson eldől, hogy a Kárpát-medencei magyarságot hányan képviselhetik Brüsszelben - jelentette ki szombaton Orbán Viktor Esztergomban, a Fidesz és a szlovákiai Magyar Koalíció Pártjának közös kampányrendezvényén.     Már nincs 15 millió magyar A Fidesz elnöke utalt a közelmúltban határon túli területeken tett látogatásaira és elmondta, a döntés öt évre határozza meg a magyarok súlyát az Európai Parlamentben. A kampányrendezvényen, amelyen mintegy ötszázan vettek részt, beszédét azzal a felhívással zárta: " ne feledjék, a szavazófülkében minden magyart várni fog egy másik magyar, a határon túlról". Az EP-ben pont a képviselőkből van a legkevesebb A Fidesz megmenti a cigányokat Bokros: hiába minden, ha nem nő az adózók száma EP-választás: az MSZP 25%-ra számít  Dávid Ibolya meg a "nemzeti huszonkettő" SZDSZ: a liberálisok nélkül Európa döntésképtelen Bruttó 15 ezerért lehet szavazatot számlálni MTI
Cikkek Az EP-ben pont a képviselőkből van a legkevesebb 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 11:56
EP-képviselőket választunk június 7-én, de vajon mindent tudunk az Európai Parlamentről? Az EU intézmény, ahol kétszer annyi asszisztens van, mint képviselő, csak idén 1,53 milliárd euróból gazdálkodik. Mit csinálnak képviselőink Brüsszelben? - a számok elárulják
Cikkek A Fidesz megmenti a cigányokat 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 11:42
A Fidesz Erős Magyarországért programjának fontos részét alkotják a cigányság felzárkóztatására meghatározott tennivalók, amelyek meghozhatják e népréteg számára a remélt változást - jelentette ki Farkas Flórián szombaton Albertirsán, az európai parlamenti (EP) képviselő- választás kampányrendezvényén. A Lungo Drom elnöke kifejtette, hogy a program tartalmazza a cigányság számára a munkalehetőségek megteremtését, a tanulást segítő ösztöndíjrendszer újbóli bevezetését és a lakhatás feltételeinek javítását. "A jelenlegi kormány mindezeket a tennivalókat elhanyagolta, lényegében cigányság elleni politikát folytat" - közölte Farkas Flórián. Ennek következménye - mutatott rá -, hogy a cigányság körében 90 százalék körüli a munkanélküliség, a vidékfejlesztés csak szavakban valósul meg. Pedig a hazai cigányok döntő többsége éppen vidéken él, ahol sorra zárták be az óvodákat, kisiskolákat, növelve ezzel a hátrányos helyzetű népréteg leszakadását - tette hozzá. "Érdemes volt vállalni a válságkezelés felelősségét" "Összemosták a cigányságot a bűnözéssel" Az MSZP a reformokat, a Fidesz a válságot tagadja Az új hiánycél nem szól bele az adócsökkentésbe Panelprogram: halvány remény az építőiparnak? Orbán: csak a Fideszben van erő!  MTI
Cikkek Kövérség: ne küzdjön, tüntessen ellene! 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 11:37
A kövérség fél egészség - vagy csak akkor, ha az érintettek maguk is elfogadják? Egyre népesebb a fogyókúra-ellenesek tábora, akik nem a kövérek, hanem a kövérség ellen harcolnak
Makro / Külgazdaság Botránya miatt öngyilkos lett a dél-koreai ex-elnök 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 11:24
Öngyilkos lett Roh Mu Hjon volt dél-koreai elnök; a korrupciós botrányba keveredett politikus szombaton levetette magát egy szikláról. A dél-koreai rendőrség szombaton jelentette, hogy a politikus tisztázatlan körülmények között, hegymászás közben leesett egy szikláról, s a hatóságok vizsgálják, hogy a öngyilkosságot követett-e el, vagy baleset okozta a halálát. Később a politikus családjának ügyvédje megerősítette, hogy Roh búcsúlevelet hagyott a családjának, és volt kabinetfőnöke is azt mondta, hogy a korábbi államfő levetette magát egy szikláról. A 62 éves Roh Mu Hjon segítőtársával indult a túrára kora reggel az otthonához közeli hegyekbe. Amikor az esés után megtalálták, súlyos fejsérülései voltak, eltörött medencecsontja és több bordája. Kórházba szállításkor belehalt sérüléseibe. Roh 2003 és 2008 között volt Dél-Korea elnöke. A volt államfő nemrégiben korrupciós botrányba keveredett. A hatóságok vizsgálatot indítottak tisztázandó azokat az állításokat, hogy a politikus és családja csúszópénzt fogadott el egy dúsgazdag üzletembertől. Az ügyészség szerint Roh államfőként több mint hatmillió dollárt kapott az illetőtől, aki a politikus feleségének, fiának, illetve testvére vejének utalta át a pénzt. A dél-koreai államügyész április 30-án 13 órán át hallgatta ki a politikust a vádakkal összefüggésben, s ezt megelőzően Roh nyilvánosan bocsánatot kért a történtekért. "Szégyellek emberek közé menni. Sajnálom, hogy csalódást okoztam" - mondta akkoriban a volt elnök. Dél-Korea 10 milliárdot dobott az IMF-nek Rakétája miatt fenyegetőzik Észak-KoreaMTI
Cikkek Bokros: hiába minden, ha nem nő az adózók száma 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 11:18
Adóreformra, azaz a közteherviselés reformjára minden körülmények között szükség van - jelentette ki Bokros Lajos, az MDF európai parlamenti listavezetője szombaton Budapesten. Az adóreform integráns része a reformok "kritikus tömegének" - közölte sajtótájékoztatóján a képviselőjelölt. A volt pénzügyminiszter az egyik legfontosabb feladatnak nevezte az adóék, azaz a bruttó és a nettó bér közötti különbség csökkentését. Ez ma Magyarországon jóval ötven százalék felett van, a magasabb jövedelműeknél pedig a 67 százalékig is felmehet - tette hozzá. Bokros Lajos problémának nevezte, hogy a kormány által bevezetendő új adórendszer következtében nem nő az adózók száma. Véleménye szerint az adóreform ott kezdődik, hogy többen fizetnek kevesebb adót, aminek legfontosabb követelménye a minimálbér adómentességének megszüntetése lenne. Szólt a tervezett vagyonadóról is, mely szerinte elhibázott, és nem szolgálja azt a célt, hogy kiváltson más adókat, mint például az Szavazzon és mondja el véleményét! Ön milyen értékhatártól tartaná elfogadhatónak az ingatlanadó bevezetését? iparűzési adót. Medgyessy: már az első fillértől kellene a vagyonadó! Radikális reform vagy radikális adóátrendezés? Az új adócsomag kivégzi az öngondoskodást? Még van muníció Bajnaiék tarsolyában Utolsó fillérig: adócsökkentés lesz a vagyonadóból Oszkó kegyetlenül lesújt az adócsalókra Fidesz: nem 30 millió lesz az ingatlanadó határa? Ház és autó: kiszivárgott részletek a vagyonadóról Pénteken dőlhet el a cafeteria sorsa Brutális adóteher a cafeterián Ingatlanadó: tiszta vicc? Vagyonadó: 30 millió alatt nem kell fizetni  MTI
Cikkek Medgyessy: már az első fillértől kellene a vagyonadó! 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 11:10
Medgyessy Péter volt miniszterelnök szerint már az első fillértől kellene vagyonadót fizettetni - olvasható a szombati Népszavában. A politikus a tervezett szabályokról azt mondta: "így annyi kivétel lesz, hogy megjósolom, mindenki ki fog alóla bújni, nagyon kevesen fogják azt megfizetni". Medgyessy Péter a személyi jövedelemadóból levonhatóvá tenné a vagyonadót. Véleménye szerint így tényleg érvényesülne, hogy az alacsony jövedelmű, kis értékű ingatlannal rendelkezők keveset vagy alig fizetnének, viszont nem tudnának kibújni a fizetés alól a nagy jövedelmű, vagyonos emberek. "Ez nem lesz hatékony. Ezzel a javaslatcsomaggal meg lehet nyerni az adószépségversenyt" - idézte a lap Medgyessy Pétert. Demszky: ez az ingatlanadó nem kell! Radikális reform vagy radikális adóátrendezés? Utolsó fillérig: adócsökkentés lesz a vagyonadóból Oszkó kegyetlenül lesújt az adócsalókra "Érdemes volt vállalni a válságkezelés felelősségét" Járai: 5 év is beletelhet, mire lesz eurónk! Vagyonadó: önbevallás és APEH ellenőrzés Oszkó: az adótörvény 15 ezerrel növeli a bérünket Brutális: tizedére esett össze a lakásértékesítés  MTI
Cikkek Megnyugodott a forint: megállt a lejtőn 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 11:03
A forint gyengült, de a napi mélypont fölött volt az euróhoz képest pénteken késő este a londoni bankközi devizapiacon. A térségbeli devizák is gyengültek az euróhoz viszonyítva, de a forintnál kisebb mértékben.       Röviddel tegnap 22 óra előtt az euró 278,60 forintra erősödött a csütörtök késő esti 277,75 forintról (+0,31 százalék). Pénteken estig 280,72 és 277,27 forint között mozgott az euró. Idén eddig 5,71 százalékkal erősödött a forinthoz viszonyítva. Második napja korrigál a forint - átlépte a 280-at is Ugyanekkor a dollár 198,78 forintra gyengült az előző napi 199,15 forintról (-0,19 százalék). A dollár 200,72 és 198,29 forint között ingadozott eddig péntek folyamán. Idén eddig 5,57 százalékkal drágult a forinthoz képest. Az euró 0,13 százalékkal 26,643 cseh koronára erősödött, és 0,21 százalékkal 4,4003 zlotyra emelkedett. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Makro / Külgazdaság Már nincs 15 millió magyar 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 11:01
A 15 milliós magyarság napjainkra puszta fikcióvá vált: a legutóbbi években az összes szomszédos országban gyorsuló ütemben csökkent a magyar kisebbségek lélekszáma
Cikkek Költségtérítés: 165,7 milliárdot kap a MÁV 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 10:55
A MÁV-START Zrt. 165,177 milliárd forint költségtérítést igényelhet 2009-ben a személyszállítási közszolgálat elvégzése után
Makro / Külgazdaság Balaton: szinte minden drágább lesz idén 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 10:49
A balatoni strandok egy része idén újdonságokkal - többi között sportpályával, új játszótérrel - fogadja a vendégeket - de drágábban. Az áfa a nyaralásra is rányomja a bélyegét
Cikkek Ön egy év alatt 6700 forintot költött könyvre 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 10:10
A tavalyi könyvforgalom alapján minden magyar átlag 6700 forintot költött könyvre - egész évben. A közoktatási tan - és a nyelvkönyvek vezetnek, 1% nőtt az értékesítés
Cikkek Már idén visszaadják a mentőövet a bankok? 
Privátbankár.hu | 2009. május 23. 09:36
A legtöbb amerikai nagybank már idén visszafizetheti az államtól kapott hitelt a Morgan Stanley szerint. A New York-i bankház pénteken megjelent elemzése szerint a tavalyi bankmentő csomag (TARP) keretében megsegített pénzintézetek többsége az idei harmadik negyedévben törlesztheti tartozását. Egy kisebb csoport, köztük a Bank of America és a Citigroup a negyedik negyedben fizetheti vissza a segélyt, amely azt a célt szolgálta, hogy a válságos gazdasági helyzetben legyen elegendő tőketartalékuk a hitelezés folytatásához. A TARP révén kilenc nagybank összesen 125 milliárd dollár forráshoz jutott. Az elemzést készítő Morgan Stanley 10 milliárd dolláros tőkeinjekciót kapott, és a bank ügyeit ismerő források szerint már meg is kezdte a törlesztést. A nagybankok sietnek visszafizetni a kormányzati hitelt, hogy szabaduljanak a vele járó kötöttségektől. A visszafizetett részletekből a kormány az 500 millió dollárnál kisebb vagyonú pénzintézeteknek nyújt segítséget. Megvághatják Amerikát: lavinát indított az S&P Az S&P azt kifogásolja, ami még életben tartja a világot? Negatív kilátások Londonban: elszalad a brit hiány London: a 3,5%-os recesszió már csak vágyálom Adóemeléssel kompenzálják a sokkoló brit hiánytMTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG