Hírek
Cikkek 25 százalékos áfa: most, vagy soha? 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 10:06
Amennyiben a társasági adótörvényből, kigyomlálásra kerülnek a kedvezmények, amelyeken keresztül a 2008-as effektív társasági adóterhelés 12% körüli volt, a cégek jelentős adóemelkedést fognak tapasztalni
Cikkek Újdonságok a Horvátországba utazóknak 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 09:36
A tavalyi rekordforgalmú év után a vendégek számában mintegy 3-5 százalékos visszaesésre számít Horvátország - mondta a zágrábi Horvát Idegenforgalmi Közösség igazgatója
Makro / Külgazdaság Bajnai megnevezte az államtitkárokat 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 09:19
Bajnai Gordon miniszterelnök a mai napon megküldi javaslatát a köztársasági elnöknek a minisztériumok államtitkárainak kinevezésére. A kormányfő a Miniszterelnöki Hivatal még ki nem nevezett államtitkárainak személyére is javaslatot tesz
Cikkek Mínusszal kezdte a hetet a BUX 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 09:03
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 61,33 pontos csökkenéssel, 12.641,17 ponton nyitott hétfőn. Pénteki záró értékéhez képest a mutató így 0,48 százalékkal gyengült. Friss tőzsdei árfolyamokMTI
Cikkek Négy nap alatt ötöt dolgoznak a Magyar Közútnál 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 08:57
Új, a korábbinál hatékonyabb munkarendet alkalmaz a nyári útüzemeltetés során mától a Magyar Közút Nonprofit Zrt - olvasható a cég szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében. A közlemény szerint a társaság a munkaórák számának változtatása nélkül négynapos munkahétre áll át, mert így gépeinek kevesebbszer kell felvonulniuk a munkaterületre. "A géppark üzemidejének meghatározó része mindig a munkaterület elérésére fordított idő, ezt tudjuk a hosszabb, 10 órás munkanapokkal érdemben csökkenteni" – nyilatkozta Duma Viktor, a társaság üzemeltetési igazgatója, aki szerint az éves megtakarítás elérheti a 200 millió forintot. Duma hangsúlyozta, hogy az új munkarendben sem a dolgozók száma, sem azok fizetése nem csökken, hiszen végső soron mindenki ugyannyit dolgozik, mint ezt megelőzően. A társaság a 30 ezer kilométeres országos közúthálózaton továbbra is haladéktalanul elhárítja a balesetveszélyes úthibákat, nagyobb probléma - például fákat kicsavaró vihar - esetén pedig riasztják az ügyeletes dolgozókat is - áll a közleményben. Az intézkedés nem csökkenti, hanem növeli a téli időszakot követő melegkátyúzás tempóját– véli Duma Viktor. Még több fővárosi utat feltúrnak Botrányosak a magyar közutak Az útépítés kihúz a gödörből?Privátbankár
Cikkek A nagy cégek közül is többen buknak 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 08:28
Közel 15 százalékkal emelkedett az év első negyedévében a felszámolt építőipari vállalkozások száma
Cikkek Bankcsődök: pörög az amerikai számláló 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 08:18
Két újabb regionális pénzintézet hétvégi csődjével az idén már 25 amerikai bank jelentett csődöt, annyi, mint tavaly egész évben
Cikkek Metróépítés: még nincs veszve minden? 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 08:02
A Népszabadság szerint még hetven százalék esély van arra, hogy a 4-es metró alagútját fúró konzorcium a BKV-val megegyezik, és a Bamco cégcsoport összesen 35 milliárd forintos többletkövetelésének egy részét mégis kifizetik. A Bamco egy hete kedden állította le a munkát. A lap szerint kisebb esélye van, hogy a cégcsoporttal szerződést bontanak, ahogy azt a BKV projektcége nemrég kilátásba helyezte. A Bamco március közepén tájékoztatta a főváros és a BKV vezetőit, hogy 35 milliárd forint pluszmunka kifizetésének szakmai felülvizsgálatát kéri egy hónapon belül, ellenkező esetben akár kilép a szerződésből. A Metró Projekt Igazgatóság szerint ha nem lesz megegyezés, és a Bamco nem veszi fel a munkát, a cég akkor sem vitethetné el az általa bérelt fúrópajzsokat, azokkal pedig akár a BKV is fúrhatna tovább. Ezt a Bamco a fúrópajzsok egyfajta "államosításának" tekintené, és a bíróságon keresné igazát. 4-es metró: kéthetes ultimátumot kapott a Bamco Leállt a 4-es metró építése Főváros: meglepődtek, hogy "késik a metró"MTI, Népszabadság
Cikkek A lakosság még nem spórol az energián 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 07:56
Március közepéig az előző év hasonló időszakához képest 4,5 százalékkal kevesebb villamosenergia-fogyasztást mért a rendszerirányító Mavir - írja a Napi Gazdaság. A szolgáltatók tapasztalatai szerint a csökkenés egyértelműen az ipari fogyasztókhoz köthető, a vállalkozások energiafelhasználása több helyen is közel tíz százalékkal csökkent - írja a lap.     A cikk szerint a lakossági fogyasztás egyelőre nem mérséklődött, a szakértők azonban úgy látják: a válság elhúzódásával itt is megjelenhet a takarékoskodás. Startolhat az áramtőzsde Osztalékok: megtette tétjeit az Elmű és az Émász 5 milliárdot kapnak vissza az áramfogyasztókMTI, Napi Gazdaság
Cikkek Töredékére csökkent a bankok lakáshitelezési kedve 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 07:50
Egyre nagyobb saját erőt kell előteremteniük az ügyfeleknek, ha lakáshitelt szeretnének kapni - írja a Világgazdaság. A cikk szerint a legmerészebb hitelintézet még a menekülési érték 85 százalékáig finanszírozza ugyan a lakásokat, a legóvatosabb azonban devizahitelnél már csak a hitelbiztosíték 55 százalékáig ad kölcsönt.     Az elvárt minimális önrész a fedezetül felajánlott ingatlan forgalomképességétől is függ, vidéken például nagyobb önerőt kérnek a bankok. A feltételek szigorítása miatt egyre többen próbálnak pótfedezet bevonásával lakáshitelhez jutni - írja a lap.     Újabban már csak néhány milliárd forintnyi lakáshitelt helyeznek ki havonta a bankok a korábban megszokott 60-80 milliárd helyett - olvasható az újság mai számában. Ingatlaneladás: milliókban mérhető évek Nem merünk lakáshitelt felvenni Szocpol: még nem vesszük komolyan Bajnait?MTI, Világgazdaság
Cikkek Bajnai nyugtatója jót tesz a forintnak? 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 07:16
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa ma kamatdöntő ülést tart, az elemzők szerint ugyanakkor nem változik a jelenlegi 9,5 százalékos alapkamat
Cikkek Bajnai mindenkitől, a KDNP Bajnaitól vár lemondást 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 07:14
Bajnai Gordon szerint válságkezelő programja a cselekvés, a kilábalás és a növekedés programja, amely lemondással jár majd, a KDNP szerint Magyarország is lemondást kér a miniszterelnöktől
Cikkek Az áfaemelés felturbózza az inflációt 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 06:56
Nincs gyökeres újdonság a Bajnai Gordon által ismertetett válságkezelő csomagban, a program tartalma megfelel az előzetes várakozásoknak
Cikkek Bajnai még mindig keresi gazdasági miniszterét 
Privátbankár.hu | 2009. április 20. 06:36
Bajnai Gordon az Európai Uniónál akarja meggyorsítani annak az intézkedésnek a jóváhagyását, amely kétéves türelmi időszakot adna a válság miatt munkanélkülivé váló hiteltartozással rendelkező embereknek, hogy ne veszíthessék el a lakásukat
Makro / Külgazdaság Az internet megöli bennünk az embert 
Privátbankár.hu | 2009. április 19. 13:25
A média felgyorsult világa közömbössé tehet bennünket az emberi szenvedéssel szemben; az olyan közösségi oldalak, mint a Facebook és a Twitter nem hagynak elegendő időt az agynak az olyan érzelmek felfogásához, mint az együttérzés és a csodálat, melyek az ember morális érzékének irányításáért felelősek - vélik amerikai kutatók. A Dél-Kaliforniai Egyetem Agy- és Kreativitáskutató Intézetének szakemberei önként jelentkezők reakcióit vizsgálták az olyan valós életből vett történetekre, melyek az emberi erény és a tudás csodálatát váltották ki, illetve együttérzést a fizikai vagy társadalmi helyzet okozta fájdalommal. A résztvevők agyi működéseinek vizsgálatából kiderült, hogy az emberek rendkívül gyorsan tudnak válogatni az információk között. A másodperc töredéke alatt képesek reagálni mások fizikai fájdalmára, ám az együttérzés és a csodálat - a két legfontosabb szociális érzelem, amely emberré tesz bennünket - kialakulásához sokkal több időre van szükség. A résztvevőknek 6-8 másodperc kellett az erényeket és fájdalmakat felvonultató történetek teljes feldolgozásához, ám ha egyszer feltámadt bennük az érzelem ezek irányába, akkor az sokkal tovább tartott, mint a mások fizikai fájdalmára adott reakció - derült ki a tanulmányból, mely a jövő héten jelenik meg az Amerikai Tudományos Akadémia lapjának (PNAS) online változatában. A digitális média eltérítheti az embereket az olyan hagyományos tevékenységektől, mint a könyvolvasás, vagy a barátokkal való találkozás, melyek egykor a morális értékek elsajátításáért voltak "felelősek", és amelyek helyébe mára beléptek a hírfolyamok és a sebesen működő internetes közösségi oldalak. Mire az agyunk teljesen felfogna és reagálna egy szenvedésről szóló történetre, addigra már fel is bukkant egy újabb hír, vagy egy frissítés a Twitteren. - "Meg kell értenünk, hogy a társadalmi érintkezés miként formálja a test és az agy közötti interakciókat, hogy erős morális iránytűvel rendelkező állampolgárokat nevelhessünk" - idézte a kutatócsoport egyik tagját, Mary Helen Immordino-Yangot a The Daily Telegraph brit napilap honlapja. A gyermekek sérülékenyebbek ilyen szempontból, hiszen az agyuk még fejlődik. "Mikor a dolgok túl gyorsan történnek, megeshet, hogy egyáltalán nem tapasztaljuk meg azt az érzelmet, melyet mások lélektani helyzete válthat ki, és ez komoly hatással lehet az erkölcseinkre. A mások szociális- és lelkiállapotára vonatkozó morális döntéshozatalunkhoz megfelelő időre és mérlegelésre van szükségünk" - magyarázta Immordino-Yang. Kegyetlen játékok: betiltanák a gyilkolászást A média kiirtja belőlünk az empátiátMTI
Cikkek Tornacipő helyett a pirulákért nyúlunk 
Privátbankár.hu | 2009. április 19. 12:42
Az európai szívbetegek infarktus után sem hajlandó életmódbeli változtatásokra
Cikkek Egyre több a hitetlen férfi 
Privátbankár.hu | 2009. április 19. 12:20
A vallásosság ma kevésbé életkorfüggő a rendszerváltás időszakához képest; akkor a fiatalok voltak a legvallástalanabbak, ez a mai ifjúságra már nem feltétlenül igaz - állapította meg kutatása nyomán a TÁRKI. Az intézet elemzése szerint 1991-ben a "sosem hívők" aránya a fiatalabb generációk körében 36 százalékot tett ki, a középkorúaknál ennél magasabb volt. A "mindig is hívők" aránya viszont a fiatalabb generációk felé haladva megfeleződött. Tavaly a 38 év alatti generáció körében az előbbiek aránya 31 százalék, az utóbbiaké 34 százalék volt. Mint írták, a sosem hívők aránya a férfiak körében mindig is magasabb volt, és a rendszerváltás óta növekedett is 26-ról 33 százalékra. A nők körében a szekularizáció kevésbé és a férfiakhoz képest megkésve éreztette a hatását, a sosem hívők aránya mindvégig 15 százalék körül alakult, a mindig is hívőké pedig 60-ról 45 százalékra csökkent. Az iskolázatlanok és a diplomások körében változatlanul kisebb a sosem hívők, és magasabb a mindig is hívők aránya, mint a szakmunkás végzettségűek és az érettségivel rendelkezők között - jegyezték meg. Az összegzés készítői a rendszerváltás előtti "szekularizációs nyomás státuszfüggőségére" vezetik vissza, hogy 2008-ban csak az 55 év felettiek körében volt megfigyelhető: a magasabb végzettségűek felé haladva trendszerűen csökken a vallásosak részaránya. 1991-ben még azt állapították meg, hogy a hitüket elhagyók aránya az általános iskolai végzettséggel sem rendelkezőktől a diplomásokig haladva 4-ről 18 százalékra nőtt, 2008-ban ilyen összefüggés már nem volt tapasztalható. A felmérést a TÁRKI a Nemzetközi Társadalmi Felmérés Program (International Social Survey Programme, ISSP) vallásosság modulja 1991-es és 2008-as programjának keretében végezte. A Vatikán nem kér a vallási végződésű internetcímekből Hivatali visszaéléssel vádolják a pápát MTI
Cikkek Vágyálom lett az utazás 
Privátbankár.hu | 2009. április 19. 12:20
Egyelőre nem érzik túlzottan a kiutaztatással foglalkozó utazási irodák a válság negatív hatásait, bár az utasok az előfoglalásokkal az utolsó pillanatig kivárnak
Cikkek Még mindig az euró a hamisítók kedvence 
Privátbankár.hu | 2009. április 19. 10:17
Az első negyedévben - az előző három hónaphoz képest - enyhén emelkedett a forinthamisítások mértéke. A Magyar Nemzeti Bank szakértői 2009 első negyedévében 1.584 darab forgalomból lefoglalt forintbankjegy-hamisítványt vizsgáltak, amelyek 1.370 esetből származtak - derül ki a jegybank negyedéves jelentéséből -, míg a tavalyi negyedik negyedévben 1.021 esetből származó 1.088 darab hamisítványt. Nyomdai eljárással a forintbankjegyeket továbbra sem hamisítják, az összes vizsgált hamisítványt valamilyen irodai sokszorosító eszközzel (színes fénymásolóval, nyomtatóval) állították elő. A hamisítás minőségi és mennyiségi jellemzői a készpénzforgalom biztonságát nem zavarják. A valutahamisítási esetek száma és a lefoglalt mennyiség továbbra sem jelentős az MNB jelentése szerint. A szakértők 498 (az előző negyedévben 445) darab különböző valutahamisítványt vizsgáltak. Ezekből 369 darab euróbankjegy volt, amelyek a forgalomból lefoglalt valuták 75 százalékát tették ki. A hamis valuták 21 százaléka dollár, 4 százaléka egyéb valuta volt. MNB: áprilistól minden papírpénz megújul Hamis pénznek nincs helye az ATM-ben  MTI
Cikkek Ne nyomja a gázt, mert elkapják! 
Privátbankár.hu | 2009. április 19. 09:20
Háromnapos, országos közlekedésbiztonsági akciót tartanak hétfőtől szerdáig, hogy kiszűrjék a gyorshajtókat - közölte a rendőrség. A fokozott ellenőrzést egy európai szintű akciósorozat, a TISPOL - az európai közlekedésrendészeti szervek hálózata - szervezésében hajtják végre. Az akció indoka, hogy a sebességtúllépés Magyarországon a legelterjedtebb szabálysértés és a legfőbb baleseti ok, amelynek a halállal vagy súlyos sérüléssel járó balesetek bekövetkezésében elsődleges szerepe van. Az ellenőrzés során a rendőrség valamennyi üzemképes hagyományos és fix (automata) sebességmérő műszerét működteti. Az akcióban a rendőrség a Nemzeti Közlekedési Hatósággal együttműködve ellenőrzi a gépjárművek műszaki állapotát is. Zéró tolerancia: hőbörögtünk, pedig nagyon is jó Akció: a teherautókat ellenőrzik a rendőrök  Öveket becsatolni: kirajzanak a rendőrök MTI
Cikkek Esőért rimánkodnak a gazdák 
Privátbankár.hu | 2009. április 19. 09:17
A gazdálkodók hűvösebb, csapadékosabb időjárásban reménykednek, ez kedvezne most leginkább a szántóföldi növények és a gyümölcsösök további fejlődésének egyaránt - mondta Tóth István, a  Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének (MOSZ) titkára. A szakember közölte: az elmúlt napokban tapasztalható meleg időjárás sok helyen kiszárította a talaj felső rétegét, ugyanakkor  meggyorsította a növények fejlődését, ez utóbbi pedig egy  ponton túl már nem egészséges. A meleg időjárás következtében megindult gyors fejlődés ugyanis veszélyezteti a gabonafélék jó terméshozamát, és a gyümölcsfákra is káros. Az utóbbiaknál ugyanis egy esetlegesen később érkező fagy jelentős károkat okozhat - vélte a szakember. Jelenleg az volna a legfontosabb - mutatott rá Tóth István -, hogy tartós csapadék jöjjön, és lehűlés kezdődjön. Ez pótolná a vízhiányt a talaj felső rétegeiben, a vegetáció pedig visszazökkenne a normális tavaszi életritmusba. Alig vesszük a magyar bort: sok gazda feladja? A szokásosnál is nagyobb a belvíz  MTI
Cikkek Futók és biciklisek bénítják ma Budapestet 
Privátbankár.hu | 2009. április 19. 09:09
Forgalmi korlátozásokra és útlezárásokra kell számítani ma Budapesten több nagyobb rendezvény miatt. A változások számos autó- és trolibusz menetrendjét és útvonalát is érintik. Délelőtt a Margitszigetről futóverseny indul; a résztvevők az Árpád hídon át a pesti alsó rakparton a Roosevelt térig, majd innen a Széchenyi felső rakparton és a Kossuth Lajos téren át a Margit hídon érnek vissza a szigetre. A verseny miatt a 16-os, a 26-os, a 105-ös és a 115-ös autóbuszok menetrendje erre az időre megváltozik. Délután a kerékpárosok foglalják el a város több főútvonalát. A Critical Mass felvonulásán várhatóan sok tízezer biciklis a Döbrentei térről az Erzsébet hídon át a Ferenciek terére, majd vissza a hídon Budára kerekezik. Útjukat az Alagút - Clark Ádám tér - Lánchíd - Roosevelt tér - Akadémia utca - Kossuth Lajos tér - Alkotmány utca - Bajcsy-Zsilinszky út - Andrássy út - Hősök tere - Olof Palme sétányon folytatják a Városligetig. A programhoz kapcsolódó útlezárások érintik a buszok közül az 5-ös járatot, a 7-es buszcsaládot, a 8-ast, a 16-ost, a 178-ast, a 86-ost, a kiskörúti villamospótlókat, a 112-est, a 105-öst és a 115-öst, valamint a 75-ös és 79-es, a 70-es, a 78-as trolikat. Késő délután rendezik meg a fővárosban - a holokauszt áldozataira emlékezve - az Élet Menetét. A felvonulók a Bethlen Gábor téren tartanak rövid megemlékezést, majd az István utca - Rottenbiller utca - Baross téri felüljáró - Fiumei út - Józsefvárosi pályaudvar útvonalat járják be. A lezárások idejére megváltozik a 73-as, a 74-es, 76-os illetve a 78-as trolibuszok útvonala és menetrendje. A metróvonalakon és a legtöbb villamosjáraton azonban várhatólag zavartalanul lehet majd utazni. Még több fővárosi utat feltúrnak Épül az új főutca, parkolni tilos Lezárták a Gyurcsány-villa környékétMTI
Cikkek Befektető nélkül csak vegetál a Zsolnay 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 19:16
Nincs csődhelyzetben és nem is megy csődbe a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt., de nagy szüksége lenne egy kisebbségi tulajdonosra Péterné Marosy Katalin vezérigazgató szerint. A cég vezetője az MTI-nek azt mondta, belátható időn belül nem kerülnek olyan helyzetbe, amely a gyár működését veszélyeztetné. - A külső tőkebevonás elmaradása esetén az a veszély állhat fenn, hogy nem tudunk új lendületet venni, és csak a jelenlegi szinten, rendkívül visszafogott módon dolgozhatunk tovább - fogalmazott. Péterné Marosy Katalin hangsúlyozta: a vállalat stabilan áll. Tavaly 1 milliárd 54 millió forint árbevétel mellett üzemi szinten 10 millió forintos nyereséggel zárt, ami több veszteséges év után nagy eredménynek értékelhető. Elárulta ugyanakkor, hogy a gazdasági válság hatásaként az idén már ismét veszteséggel számolnak, amely elérheti a 2007. évi 140 millió forintot is. A pécsi közgyűlés idén márciusban döntött az városi tulajdonú vállalat kisebbségi, 49 százalékos részének eladásáról és a menedzsmentjogok átadásáról. Szégyen lesz a kulturális főváros? Pénzembert keres a Zsolnay Ikeás megbízással hízik a ZsolnayMTI
Cikkek 70 dolláros olajról álmodik az OPEC 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 19:08
A Kőolajexportáló Országok Szervezete (OPEC) azzal számol, hogy hordónként 60 dollárra nő a kőolaj ára az év végére - jelentette ki a venezuelai olajügyi miniszter. Rafael Ramirez szerint hosszabb távon az OPEC 70 dolláros olajárat szeretne elérni. (Pénteken 50,30 dollár körül zárt a WTI amerikai könnyűolajfajta.) A miniszter sürgette, hogy a kőolaj árának a stabilizálódása után 70 és 90 dollár között ársávot állapítsanak meg az energiahordozóra. Az ársáv ötlete nem újdonság. Az OPEC azt 2000 és 2005 között már alkalmazta. Az OPEC emelte, vagy éppen csökkentette az olajtermelését, amikor a kőolaj ára a sávon kívül tartózkodott egy előre meghatározott ideig. Tovább csillapodik a világ olajéhsége Egy dollárral drágult az olaj MTI
Cikkek Az euró mentette meg Európát 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 18:31
A közös fizetőeszköz és az Európai Központi Bank nélkül "a padlón lenne" az európai monetáris rendszer a jelenlegi pénzügyi válság következtében
Cikkek Nem fognak örülni a cégautósok hétfőn 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 18:13
Április 20-ig kell befizetni és bevallani a február 1-jén hatályba lépett új, vagyoni típusú cégautóadót
Cikkek SZDSZ: politikai terrorizmus van az országban 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 18:08
Ma Magyarországon létező jelenség a politikai terrorizmus, amely egyértelmű eszmei, személyi és szervezeti összefüggésbe hozható a magyar szélsőjobboldallal és pártjával, a Jobbikkal - közölte Gusztos Péter, az SZDSZ ügyvivője budapesti sajtótájékoztatóján. A liberális politikus kifejtette: ma még "csak" az van veszélynek kitéve, akinek politikai szerepvállalása nem tetszik a támadások mögött álló erőknek, illetve az, akinek bőrszíne eltér másokétól. Ha azonban így mennek tovább a dolgok Magyarországon, akkor elég lesz mást mondani, vagy mást gondolni ahhoz, hogy valaki veszélybe kerülhessen - fűzte hozzá. Hangsúlyozta, abnormális, hogy a közszereplők, illetve rokonaik a megveretés, a fizikai erőszak veszélyének, olykor pedig halálos fenyegetéseknek vannak kitéve. A Jobbikkal kapcsolatban azt mondta a liberális politikus, hogy a párt európai parlamenti (EP) listavezetője minden utcai demonstráció alkalmával - jogvédelem címszó alatt - a hatóságok elleni erőszakra biztatja a tüntetőket. Úgy vélekedett, hogy a szélsőjobboldali politikusok nem egy megszólalásukban nyilvános politikai megrendelést fogalmaznak meg erőszakos cselekmények végrehajtására. "Nem lehet tudni, hogy ezekre a terrorcselekményekre a konkrét utasítást ki adja, de hogy a megrendelések kiknek a szájából hangzanak el nyilvánosan is, azt valamennyien látjuk" - fogalmazott. Ön szerint meddig lesz miniszterelnök Bajnai Gordon? Szavazzon! "Nem mindegy, hogy meddig fog fájni" Szakszervezetek: nem sztrájkolni, tárgyalni! "Lehet tüntetni, de semmi értelme" Orbán Bajnairól: Hol él ez az ember? Bokros szerint érthetetlen az IMF-felvetés Csak néhány hetet adnak a Bajnai-kormánynak Orbán Viktor a legnépszerűbbMTI
Cikkek Járai: pénzt kell nyomni a gazdaságba! 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 18:02
Járai Zsigmond volt jegybankelnök szerint a magas adókat, az óriási bürokráciát és a hihetetlen korrupciót kellene kezelni, illetve pénzt kell nyomni a gazdaságba
Cikkek "Nem mindegy, hogy meddig fog fájni" 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 17:53
Igazságosabb teherelosztást és haladéktalan tárgyalásokat követeltek a szakszervezeti vezetők szombaton a Kossuth téren tartott demonstráción
Cikkek MSZP: egy oldalon állunk 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 17:50
Az MSZP szerint a szakszervezeteknek nemcsak joguk, hanem kötelességük is védeni a munkavállalók érdekeit, és a munkahelyek megőrzéséért való küzdelemben egy oldalon áll velük - mondta Nyakó István, a párt szóvivője. Hozzátette: az elmúlt hónapokban látható volt, hogy a világban, benne Európa minden országában a válság elsősorban a munkahelyek tömeges elvesztésében nyilvánul meg. Mint mondta: ez ellen vonult a Kossuth térre több ezer munkavállaló szombaton. Nyakó István hangsúlyozta: a munkahelyek megőrzéséért való küzdelemben egy oldalon állnak velük, mert ahogyan a dolgozókat képviselő szakszervezetek, úgy az MSZP is a munkahelyek megőrzését tekinti a legfontosabb feladatának a válság közepette. A szóvivő úgy fogalmazott: ahhoz sajnos kétség sem fér, hogy ennek a küzdelemnek ára van, mert csak akkor tudnak fellépni a közös ügy védelmében, ha a gazdasági válság diktálta állami kiadáscsökkentést végrehajtják. A kikerülhetetlen és szükséges változások a szakszervezetek legfőbb céljai eléréséhez, azaz a munkahelyek megőrzéséhez elengedhetetlenek - szögezte le. A szóvivő kiemelte: erről tárgyalni kell, és az MSZP továbbra is nyitott a tárgyalások folytatására a szakszervezetekkel, és továbbra is elkötelezett abban, hogy a gazdasági válság hatása ellenére minél több kenyérkereső állást őrizzen meg. Ezt diktálja az ország érdeke, baloldaliságunk és a józan ész is - mondta Nyakó István. Ön szerint meddig lesz miniszterelnök Bajnai Gordon? Szavazzon! Szakszervezetek: nem sztrájkolni, tárgyalni! "Lehet tüntetni, de semmi értelme" Orbán Bajnairól: Hol él ez az ember? Bokros szerint érthetetlen az IMF-felvetés Csak néhány hetet adnak a Bajnai-kormánynak Orbán Viktor a legnépszerűbb Mélyben az MSZP, Európai Parlamentben az MDF?  EP-jóslat: Orbán Bokros Lajos "főnöke" lehet  Gyurcsány: a bukta után még lejjebbMTI
Cikkek Szakszervezetek: nem sztrájkolni, tárgyalni! 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 17:45
Eredményesnek tartották a szombati szakszervezeti demonstrációt a tüntetésen felszólaló szakszervezeti vezetők
Cikkek "Lehet tüntetni, de semmi értelme" 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 17:35
Az MTI-nek nyilatkozó politológusok szerint a szombati demonstrációnak várhatóan nem lesz közvetlen hatása a Bajnai-kormány programjára, illetve annak konkrét intézkedéseire, ám a társadalmi tiltakozások sora később elbizonytalaníthatják a döntéseket támogató szocialista és liberális képviselőket
Cikkek Felőrli a válság? Védekezzen! 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 14:31
A business coaching technikái többek között arra tanítanak, hogy a legnehezebb időkben is képesek legyünk helytállni, elkerülni a fizikai tünetekkel is párosuló kiégést
Cikkek Kiszárad Afrika? 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 10:42
A legutóbbi szárazság csak ízelítő abból a "megaszárazságól", amely Afrika Száhel-övezetét sújthatja a globális klímaváltozás nyomán
Cikkek Azt rúgják ki, akit kiszavaznak 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 09:17
Valakinek mennie kell címmel indít műsort az amerikai Fox televízió, amelyben létező kisvállalkozások dolgozói egymás között kiszavazással döntenék el, hogy kit bocsássanak el a cégtől - írta a Világgazdaság. A lap pénteki számában megjelent írás szerint az ötlet azonnal sok ellenzőre talált. A sajtóban és az interneten tiltakozó szakértők és laikusok tűrhetetlen lelki terrorról beszélnek. Mike Darnell, a tévétársaság igazgatója viszont azt hangsúlyozta: akik azt tapasztalják, hogy méltatlanul jártak el kollégájukkal szívesen beleszólnának a nehéz döntésbe, és a nézők is sokat okulhatnának a valós helyzetekből. A valós fizetési és egyéb személyes adatok kiteregetése ugyanakkor kényes jogi kérdéseket vet fel, amelyekre nem adott választ a televízió. Egyes szakértők szerint az állás elvesztéséről való döntés túlságosan súlyos és személyes döntés ahhoz, hogy azt - komoly lelki sérülések veszélye nélkül - képernyőre lehessen vinni. Több férfit rúgnak ki, mint nőt Félelem a kirúgástól: betegen is gürizni kell? Rossz üzenet az adókedvezmény megvonása? Világgazdaság
Cikkek Áfabevételekre számít az eü-miniszter 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 08:17
Meghaladja a 16 milliárd forintot az Egészségbiztosítási Alap első negyedéves hiánya, ami nem tesz szükségessé újabb megszorítást, de az egészségügyi miniszter adóbevételek átcsoportosításáért lobbizik a kormányfőnél - értesült a Népszava. A lap szombati számában azt írta, hogy Egészségbiztosítási Alap hiánya a február végi kilenc­milliárd forintról márciusban ugrásszerűen, 7 milliárddal nőtt. Emellett alig három hónap alatt kilenc kórház - a HospInvest Zrt. négy intézménye és öt másik kis kórház - kért finanszírozási előleget kritikus gazdasági helyzete miatt. Kökény Mihály, a parlament egészségügyi bizottságának elnöke a lapnak azt mondta, egyelőre fenntartható a finanszírozás. Szerinte a 30 milliárd forintos kiadáscsökkentés és a negyedévente nyolc­milliárd forintos deficit mellett nincs szükség újabb megszorításra. Míg más országokban drasztikus megszorítások kellettek, idehaza a 30 milliárd forintos kiadáscsökkentés alig több mint kétszázalékos elvonást jelent a kórházaknak, s csupán ugyanennyivel drágultak a gyógyszerek is - tette hozzá kökény Mihály. A Népszava úgy tudja, a leköszönő Gyurcsány-kormány is tervezte, hogy az adóbevételekből csoportosít át az egészségügyre, és Székely Tamás egészségügyi miniszter az új kormányfőnél is lobbizik, hogy a jövedéki- és a forgalmiadó-bevételekből kapjon az egészségügy. Sok patika zárhat be idén - nemcsak a válság miatt Alig figyelnek az orvosok, egyre több a panasz Őszre derül ki, mennyit ér az új kormány  Népszava
Cikkek Ezreket várnak a Kossuth térre 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 07:50
Demonstrációt tartanak ma a szakszervezetek a kormány tervezett válságkezelő lépései ellen; a Kossuth téri rendezvényre az ország valamennyi megyéjéből több ezer résztvevőre számítanak. A szervezők határozottan kijelentették, hogy kizárólag szakszervezeti, munkavállalói tiltakozásról van szó. A demonstrációt a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) szervezte eredetileg április 4-ére, ám a kormányváltás miatt változtattak az időponton. A tüntetésen mind a hat  szakszervezeti tömörülés részt vesz. A rendezvényen Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke mellett, Borsik János, az Autonómok és Kuti László, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT) elnöke is beszédet mond. Ezt követően petíciót nyújtanak át a kormány és a parlamenti frakciók képviselőinek. "Fontosnak tartom, hogy Zalaegerszegtől Záhonyig mindenhonnan jöjjenek el ma a munkavállalók a Kossuth térre megmutatni, hogy szolidárisak vagyunk egymással" - mondta az MSZOSZ elnöke a Népszabadságnak, aki szerint súlyos hiba, hogy a politika fontosabbnak tartja a hatalmi játszmákat, mint azt, hogy az országon segítsen. "Az MSZOSZ nem szorgalmazza az előrehozott választást, mi nem ebben látjuk a bizalom megteremtésének garanciáját. Egy ilyen válsághelyzetre egy ország úgy is reagálhat, hogy a politikai és társadalmi erők összefognak, és az alapkérdésekben igyekeznek megállapodni. Ennek lenne stabilizáló üzenete" - hangsúlyozta a szakszervezeti vezető. "A válságkezeléssel kapcsolatos álláspontunkra a különböző tárgyalóasztaloknál nem kaptunk olyan visszajelzéseket, amelyek azt mutatták volna, hogy eredményt érhetünk el. Ezért gondoltuk azt, hogy elérkezett az idő a nyomásgyakorlás bevetésére" - indokolta a demonstráció szükségességét Pataky. Ugyanakkor leszögezte: tárgyalni akarnak a kormányprogramról, és megállapodásokkal szeretnénk eredményt elérni. Ön szerint meddig lesz miniszterelnök Bajnai Gordon? Szavazzon! Ismeretlen Bajnai-csomag: máris tüntetnek ellene Kiszorítják a tüntetőket a Kossuth térről - készenlétben a vízágyú   Kordon a Kossuth téren! MTI, Népszabadság
Cikkek Tömegesen mennek táppénzre az emberek 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 07:48
A gazdasági válság óta egyre többen döntenek úgy, hogy a munkájuk elvesztése utáni napokban táppénzre mennek, a jelentős emelkedést azonban még csak most várják a szakemberek - írta a Magyar Nemzet. A lap szombati számában azt írja, hogy a tavalyihoz képest nőtt a táppénzre fordított társadalombiztosítási (tb) kiadás összege. Az első két hónapban 16 ezer volt azok száma, akik a munkájuk elvesztését követő 3 napban mentek táppénzbe, tavaly ilyenkor ez a szám 11 ezer volt. Ilyenkor a tb és nem a munkáltató fizeti az ellátást. Ugyanakkor az elmúlt időben némileg csökkent az aktív táppénzre menők száma, januárban 133 ezerre a tavaly januári 145 ezerről. Szakemberek ezt azzal magyarázzák, hogy a biztos munkahellyel rendelkezők féltik az állásukat. Emelkedett az idén az első három hónapban a táppénzre fordított összeg is, 24,4 milliárd forintról 27,6 milliárd forintra. A nyugdíjasokat és a közszférát sújtja Bajnai Táppénz: az ombudsman hatékonyabb tájékoztatást szeretne  Kevesebbet voltunk táppénzen Magyar Nemzet
Cikkek Így lopják az uniós pénzeket 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 07:24
Nagy az érdeklődés az uniós támogatások megszerzése iránt, az erős lobbitevékenység pedig sokszor túlmutat a jogszerűség keretein
Cikkek Hasznos tippek, hogy ne kerüljön Szibériába 
Privátbankár.hu | 2009. április 18. 06:01
Mire figyeljünk, és milyen biztosítékokat kössünk ki a polgári jogi szerződéseink megkötésekor?
Pénzügyi szektor A profit megjelenése még nem a válság vége 
Privátbankár.hu | 2009. április 17. 19:32
A legtöbb amerikai bank első negyedéves teljesítménye mintha azt sugallná, a bankszektor túl van a nehezén. Három hónapja még "lélegeztetőgépen" voltak - túl gyors a felépülés?
Cikkek 30 milliárdot kerestünk a szén-dioxid kvótákkal? 
Privátbankár.hu | 2009. április 17. 18:18
A zöldtárca az Országgyűlés környezetvédelmi bizottságának tájékoztatása után hajlandó nyilvánosságra hozni az ország által értékesített szén-dioxid-kvóta bevételek összegét, az elnök nélküli testület azonban jelenleg nem bizonyult fogadókésznek - közölte a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KvVM) sajtóosztálya pénteken az MTI-vel. A távirati iroda információi szerint ez az összeg 30 milliárd forinthoz közelít. Oláh Lajos a tárca államtitkára az év elején arra tett ígéretet, hogy csak a szakbizottság előtti beszámoló után hozzák nyilvánosságra a karbonbevételeket - fejtette ki a minisztérium. Hozzáfűzték: az MDF frakció felbomlása után elnök nélkül maradó bizottság azonban nem bizonyult fogadókésznek a minisztérium hivatalos megkeresésére. A zöldtárca azt a választ kapta a korábban Katona Kálmán által vezetett testülettől, hogy csak "soraik rendezése" után tudják meghallgatni a tárca beszámolóját. Magyarország 2008-ban - a kiotói jegyzőkönyv alapján - összesen 8 millió tonna szén-dioxidnak megfelelő kibocsátási egységet értékesített Belgiumnak és Spanyolországnak, amelynek ellenértéke az MTI értesülései szerint megközelíti a 30 milliárd forintot. Káosz Budapesten - merre ne menjen vasárnap?MTI
Cikkek Elmondta az APEH, mennyi lesz a benzin 
Privátbankár.hu | 2009. április 17. 18:13
Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) közzétette a május 1-je és május 31-e között, a fogyasztási norma szerinti üzemanyagköltség-elszámolással kapcsolatban alkalmazható üzemanyagárakat. A 95-ös ólmozatlan motorbenzin literenként 267 forinttal, a gázolaj 262 forinttal, a keverék 291 forinttal, az autógáz pedig 157 forinttal számolható el a jövő hónapban. Ha a személyi jövedelemadó törvény hatálya alá tartozó  magánszemély az üzemanyagköltséget a közleményben szereplő árak szerint számolja el, nem szükséges az üzemanyagról számlát beszereznie. Válságos 2009: mennyit kaszált eddig az APEH?  Számlával, vagy számla nélkül? Segítünk!  Cégautóadó: elindult a visszaszámlálás  MTI
Makro / Külgazdaság Orbán Bajnairól: Hol él ez az ember? 
Privátbankár.hu | 2009. április 17. 18:03
Orbán Viktor szerint a GDP visszaesése a 8%-ot is eléri, nem érti miért számol az új kabinet 5,5-6%-os recesszióval. Az egykori kormányfő szerint a most zajlik cirkusz, de az emberek átlátnak a "reménytelenség koalícióján"
Cikkek Újabb márkáktól szabadul a GM 
Privátbankár.hu | 2009. április 17. 17:46
A Hummer, a Saab és a Saturn márkától való megváláson túl valószínűleg a GMC-járművek gyártását is fel kell majd adnia a legnagyobb amerikai autógyárnak, a túlélésért küzdő General Motorsnak - írta a pénteki The Wall Street Journal. Az üzleti napilap értesülései szerint a GM már hozzáfogott, hogy leválassza magáról a veszteséges Hummert, Saabot és Saturnt, de az Obama-kormány részéről nagy nyomás nehezedik rá, hogy a GMC-től is megváljon. A GM - amely az említett márkákon kívül még Chevrolet, Pontiac és Buick járművekkel van jelen a piacon - elsősorban kisteherautó és városi terepjáró modelleket gyárt GMC márkanév alatt. A detroiti központú autógyárnak - amely eddig 13,4 milliárd dollár szövetségi hitelt kapott - június 1-jéig kell végrehajtania a gyökeres átszervezést, máskülönben a kormány csak május végéig biztosítja a működéshez szükséges forgótőkét. A GM eredetileg azonban nem akarta feladni a GMC-t, azt tervezte, hogy egyesíti a Buick, a Pontiac és a GMC értékesítési hálózatát, de megtartja mindhárom márkát. (A Saturn megvásárlására állítólag több érdeklődő is jelentkezett, és márciusban a Hummerre is kaptak ajánlatot.) Az a kormányzati szakértői bizottság azonban, amelyet Barack Obama jelölt ki a csőd közelébe került amerikai autóipar átszervezésének felügyeletére, megkérdőjelezi az értelmét annak, hogy a GM szinte ugyanolyan teherautókat és terepjárókat bocsásson ki Chevrolet és GMC márkanévvel is. Az Egyesült Államokban 2133 GMC-márkaképviselet működik, a GM márkák közül ezt csak a Buick, a Pontiac és a Chevrolet előzi meg, utóbbi vezet 3812 képviselettel. Ingyen adják a Saabot, csak vigyék Hátramenetben az autópiac  Pénzt szimatol az Opel  Több száz embert kirúg a SaabMTI
Cikkek Nem mindig az elbocsátás az első lépés 
Privátbankár.hu | 2009. április 17. 17:42
A munkáltatók kivárnak a jelenlegi gazdasági helyzetben, nem válnak meg a kvalifikált munkaerőtől, inkább átmenetileg a részmunkaidős foglalkoztatást választják
Makro / Külgazdaság Nem rohanunk az Unióba munkáért 
Privátbankár.hu | 2009. április 17. 17:36
Nem várható nagy áttörés a külföldi munkavállalásban azzal, hogy már Dániába is mehetünk korlátozás nélkül - az EU-ban amúgy is a munkaképes magyaroknak csak 2,5%-a dolgozik más tagállamokban
Cikkek Lejtmenetben a forint - nem tudni miért 
Privátbankár.hu | 2009. április 17. 17:25
Folyamatosan  gyengült a forint pénteken, a bankközi piacon délután fél ötkor 294,68 forint volt az euró árfolyama a csütörtöki 291,83 forint után. Délelőtt még az előző napihoz hasonló szinten alakult az árfolyam, negyed tízkor 291,77 forinton jegyezték az eurót, ám később lassú, fokozatos, de folyamatos gyengülési irányzat bontakozott ki. A piacon jelentős túlsúlyba kerültek az euró-vételi ajánlatok, eladók csak mutatóba akadtak. A gyengülő trend pénteken magyar sajátosság maradt, mivel a régiós devizák közül a lengyel zloty és a cseh korona is viszonylag szűk sávban hullámzott. A piaci szereplő ugyanakkor semmi olyan különleges okot nem tudtak megnevezni, amivel az alulteljesítést magyarázni lehetne. Korábbi elemzéseikben azonban már utaltak arra, hogy az elmúlt napok gyors felfutása akár kissé túl is lendíthette a forintot jelenlegi "reális" árfolyamszintjén, és a 290 forint alatti euró egyelőre még "túlzás". A forint a dollárral szemben is gyengült; az amerikai deviza árfolyama 224,51 forint a csütörtöki 221,45 forint után. A dollár kissé erősödött az euróval szemben is: a csütörtöki 1,32 körüli euró/dollár jegyzések után péntek reggel 1,3110 volt az árfolyam, ám péntek délután már 1,3045-ön kereskedtek. A svájci frank jegyzése 193,51 forint a csütörtöki 193,13 forint után, 100 japán jent 228,26 forinton jegyeznek a csütörtöki 223,65 forint után. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG