Hírek
Cikkek Tíz éve nem vásároltak ilyen keveset az eurózónában 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 12:32
Tavaly novemberben 1997 óta legnagyobb éves szintű kiskereskedelmi eladáscsökkenést jegyeztek fel az eurózónában - az EU statisztikai hivatala, az Eurostat adatai szerint. Novemberben az éves szintű visszaesés 1,4 százalék, havi szinten 0,5 százalék volt. A szakértők 0,5 százalékos havi és 0,1 százalékos éves szintű emelkedésre számítottak. Az eurón kívüliek rontják el a jókedvet Stagnáló munkanélküliség, szárnyaló árak az eurózónában Belehúzott a feldolgozóipar Csak egy köpésre vagyunk a recessziótól Még lomhább lesz az eurózóna  MTI
Cikkek Jóslatból valóság: Amerika recesszióban! 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 12:10
Már recesszióban van az Egyesült Államok gazdasága az egyik legnagyobb globális befektetési bankcsoport szerint, amely nincs egyedül ezzel a véleményével.
Cikkek 6,5 százalékkel nőtt Lengyelország 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 11:54
Lengyelországban a tavalyi utolsó negyedévben mintegy 6,0 százalékkal, 2007 égészében 6,5 százalékkal nőtt a gazdaság - közölte a lengyel pénzügyminiszter-helyettes. Katarzyna Zajdel-Kurowska a minisztérium előzetes adatai alapján azt is elmondta, hogy decemberben 4,0 százalékos volt az éves infláció, ami az idei első negyedévben tovább nő, majd 2008 második felében jelentősen mérséklődik. A miniszter-helyettes úgy fogalmazott, hogy ha csökkennek az élelmiszerárak, akkor nagy eséllyel 2,5 százalékra mérséklődik az infláció az idei év végére. Katarzyna Zajdel-Kurowska úgy vélte továbbá, hogy a jelentős tőkebeáramlás hatására idén több százalékkal erősödik a zloty. Nem rohannak a lengyelek, ha euróról van szó Vigyázat! Szivárog a versenyképességünk Fordulat előtt Lengyelország? (hanganyag)MTI
Cikkek Két telephellyel erősített az AAA Auto 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 11:40
A használtautó kereskedéssel foglalkozó AAA Auto Group két új telephelyet nyitott, Nyíregyházán és Prágában - közölte a cég. Ezzel a közép-európai piacon tevékenykedő cég telephelyeinek száma 46-ra nőtt. A közlemény szerint a vállalat az idén is folytatja a terjeszkedést, a tervek szerint 2008 februárjában két új értékesítési pontot nyit Szlovákiában. Az újonnan nyílt nyíregyházi egység az AAA Auto nyolcadik magyarországi telepe. Emellett Budaörsön, Fóton, Pécsett, Szegeden, Miskolcon, Székesfehérváron és Debrecenben üzemeltet telephelyeket Az AAA AUTO a hollandiai székhelyű AAA Auto Group N.V. irányítása alá tartozik, amelynek részvényeit a budapesti és a prágai tőzsdén is jegyzik. A Csehországban alakult vállalat Szlovákiában, Magyarországon, Romániában és Lengyelországban is rendelkezik fióktelepekkel. A csoport jelenleg elemzi a volt szovjet tagállamokban továbbá a Balkánon történő megjelenés lehetőségét is.   A csoport 2007 első 9 hónapjában több mint 60 ezer gépjárművet értékesített, ami 32 százalékos növekedés 2006 azonos időszakához képest. Az AAA Auto Group 2007 első háromnegyedévében 350,2 millió euró árbevételt ért el, 40 százalékkal többet mint egy évvel korábban, a cégcsoport bruttó eredménye 35 százalékkal 61,2 millió euróra emelkedett a tőzsdei gyorsjelentése szerint. A magyar leány húzta az AAA Autot Még soha ennyi autót nem adott el az AAA Auto Oroszokhoz is menne az AAA 44 millió euróról álmodik az AAA AutoMTI
Cikkek Kezdik tervezni a Nabuccót 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 11:28
A Nabucco gázvezeték részletes tervezésének koordinálását januárban megkezdi a brit Penspen nevű cég - áll a projekt tervezésére és megépítésére létrejött Nabucco Gas Pipeline International Ltd. közleményében.
Cikkek Új kisebbségi tulajdonos az EnterNetben 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 11:17
Nyúl Sándor, a TriGránit csoport operatív vezérigazgatója magánemberként, illetve egy általa kontrollált cég, a Mogul Consulting LTD. révén 20 százalékos tulajdont szerzett az EnterNet Invest Zrt.-ben - közölte az EnterNet. Az EnterNet Invest Zrt. többek között az EnterNet internet szolgáltató és a 2007-ben megnyílt Proserver szerverterem tulajdonosa. Az együttműködéssel a résztvevők célja a kisebb internet szolgáltató cégek konszolidációja, az EnterNet cégcsoport piaci helyzetének további erősítése. Nyúl Sándor, mint kisebbségi tulajdonos az EnterNet operatív működésében nem kíván szerepet vállalni, azonban mint igazgatósági tag a stratégiai döntések meghozatalában részt vesz. Az EnterNet 2000-ben alakult, azzal a céllal, hogy Magyarországon az internet-hozzáféréssel szemben támasztott egyre növekvő igényeknek eleget tegyen. A cégcsoporthoz tartozó vállalkozások mára az üzletág minden szegmensét (ADSL, telephone, cps, béreltvonali szolgáltatás) lefedik. A vállalatnak több mint 50 ezer internet előfizetője van, és több mint 10 ezer ügyfélnek biztosít telefonszolgáltatást. Tavaly szeptemberben kezdte meg működését a Proserver, amely több mint négyezer szerver üzemeltetésére képes, és amely meghatározó szerepet tölt be a hazai piacon. Partnerei között megtalálható a DELL, a HP, a BT, a T-Com, a Microsoft, az Oracle és a Pantel. Az EnterNet csoport 2007. évi árbevétele az előzetes adatok szerint mintegy 3,2 milliárd forintot ért el, az előző évi 2,59 milliárd forint után. Az EBITDA (kamat, adó és értékcsökkenési leírás előtti) eredménye 340 millió forintot, adózott nyeresége 50 millió forintot tett ki tavaly, szemben a 2006. évi 304 millió és 204 millió forintos eredménnyel. A cég 2008. évi terveiben 4 milliárd forintos árbevétel, 380 millió forintos EBITDA és 200 millió forintos adózott nyereség elérése szerepel. Bekövetkezett: az internet lenyomta a tévét Egyre nagyobb a baj: menekülés a letöltésbe Beolvadnak az Invitelbe a HTCC cégei Nem használjuk ki a netes lehetőségeket (hanganyag)MTI
Cikkek Orosz lesz az első ember a Marson? 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 11:17
Oroszország műszaki tekintetben készen áll arra, hogy a 2020-as évek elején embert küldjön a Marsra - mondta Lev Zeljonij, az Orosz Tudományos Akadémia Űrkutatási Intézetének igazgatója.
Cikkek "Nem sérült a demokrácia Belgiumban" 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 11:10
Biztosította európai uniós kollégáit Guy Verhofstadt ügyvivő belga kormányfő arról, hogy országában a több mint fél éve tartó politikai válság ellenére minden demokratikusan zajlik. Az átmeneti kormányt irányító miniszterelnök erről a La Libre Belgique című brüsszeli napilap keddi számában megjelent interjúban beszélt, kifejezve optimizmusát is, hogy az ország megerősödve kerül ki a tavaly júniusi választással kezdődött válságból. Elmondta, hogy az uniós csúcsértekezletek résztvevői tettek utalásokat a válságra, illetve egyes belgiumi álláspontok bizonyos fokú radikalizálódására. Erre válaszul azonban közlése szerint egyértelműen leszögezte, hogy eddig minden problémát demokratikus módon rendeztek. A korábban nyolc éven át kormányzó Verhofstadt flamand liberális pártja ugyan nem győztesként került ki a választásból, de miután a legerősebb erőnek bizonyult flamand kereszténydemokraták kormányfőjelöltje, Yves Leterme egyelőre nem tudott életképes koalíciót összeállítani, március végéig a távozó miniszterelnök alakította ideiglenes kabinet viszi az ország folyó ügyeit. A válság miatt megfigyelői véleményekben többször felbukkant az, hogy a létrehozása, 1831 óta a két nagy országrész, a holland ajkú Flandria és a francia nyelvű Vallónia örökös rivalizálásától terhelt Belgiumot szakadás fenyegeti. Verhofstadt most hangoztatta azt a véleményét, hogy mind a lakosság, mind a politikusok - köztük a szakadársággal is gyanúsított Flandria közéleti személyiségeinek - többsége ragaszkodik az egységes, föderális belga államhoz. A hagyományok szerint az országban gyakorlatilag nem alakulhat olyan kormány, amely nem foglal magában vallon és flamand pártokat is. A két országrész között azonban egyelőre kibékíthetetlennek létszó ellentét feszül abban a kérdésben, hogy szükség van-e olyan államreformra, amely nagyobb jogköröket ad a régióknak - vallon meglátás szerint a flamandok számára jelentős előnyökkel. Verhofstadt erről úgy nyilatkozott, hogy a reform már több évtizede várat magára, ezért megkerülhetetlen, de olyannak kell lennie, amelyből mindkét régió és maga az államszövetség is a jelenleginél erősebben kerül ki. Úgy vélte, a megoldás egy olyan autonómiakeret meghatározása lehet, amely a kereten belül bizonyos mozgásteret hagy a régiónak. Mint mondta, a belga föderális rendszer működtetését hasonlóképpen képzeli el, mint az euróövezetét, amelyben kötelező előírás a részt vevő országok gazdaságának folyamatos közeledése egymáshoz, konvergenciája, mégis önálló irányításra van lehetőség. Verhofstadt leszögezte, hogy minden politikai erőn érzi az akaratot a válság rendezésére. Az eddigi eredménytelen koalíciós tárgyalásokra utalva értésre adta azt is, hogy "úgy nem lehet kormányt alakítani, hogy nincs meg a politikusok közti bizalmi minimum". Lenyomta az angol a hollandot Brüsszelben Kettészakad Belgium? A zászló már égMTI
Cikkek Schengen óta kisebb az osztrák kapás 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 10:44
Az osztrák belügyminisztérium belső, hivatalosan nyilvánosságra még nem hozott adatai szerint a december 21. és január 7. közötti, tehát a schengeni nyitás óta eltelt időszakban kevesebb illegális - érvényes úti okmányok nélküli - határátlépő akadt horogra a határ menti körzetekben, mint egy évvel korábban.     A schengeni övezet kiszélesítése utáni első hatósági összesítést a Kurier című független osztrák lap keddi számában ismertette kivonatosan, rámutatva: a hivatalos statisztika nem támasztja alá azokat a lakossági félelmeket, hogy a határellenőrzés megszűnése a bűnözés növekedéséhez vezethet. Gyurcsány: Tudjunk is szabadok lenni Határok nélkül, de korlátoltanMTI
Cikkek Tragikus egybeesésen bukhat el az olcsó laptop 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 10:39
A szegénység, a gyenge gazdasági teljesítmény legfőbb oka nem a tőke, hanem a szakértelem, a saját értelmiség, a saját kvalifikált rétegek hiánya - jegyzet
Cikkek Csúcson az aranyár: a kőolaj nyomában 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 10:24
Kedden reggel történelmi csúcsra nőtt az azonnali szállítású arany ára Londonban. A nemesfém drágulását a szakértők a kőolaj árának az emelkedésével magyarázták, illetve azzal, hogy gyengül a dollár az euróhoz képest. A magasabb olajár inflációnövelő hatású, ami rendre kedvez az aranyárnak.  A gyengébb dollár azt eredményezi, hogy a dollárban jegyzett arany olcsóbbá válik a nem dollárral fizetők számára. Kedden reggel az azonnali aranyár unciánként rekord szintre, 874,85 dollárra nőtt - mintegy 12 dollárral haladta meg a hétfői késő esti szintet -, majd később szerényen mérséklődött a napi nyeresége. Az azonnali aranyár korábbi csúcsa 869,50 dollár volt, amit január 3-án állított be. Csúcson az aranyár, jön fel a platina is Majdnem megdőlt a rekord: tovább tart az aranyláz Aranylövés az infláció ellen  MTI
Cikkek Felkapaszkodott a forint a tegnapi lejtőről 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 10:20
Enyhén korrigálta előző napi veszteségét a forint Budapesten. A bankközi devizapiacon kedden reggel kilenc óra után 254,80/255,00 forinton jegyezték az eurót, szemben az előző délutáni 255,10/20 forinttal. Az euró árfolyama 255 forint felett utoljára 2007 november végén járt. A dollár 173,30/50 forinton állt a keddi nyitáskor, hétfőn délután pedig 173,20/30 forinton. Legfrissebb devizaárfolyamokMTI
Cikkek Négyen vinnék az OTP-Garanciát 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 09:14
Négy cég, az amerikai AIG, a svájci Zurich Financial Services AG, a holland Aegon és a francia Groupama pályázik az OTP Garanciára - értesült a Dow Jones.
Cikkek Nagyon enyhe emelkedés a BUX-ban 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 09:03
 A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 117,76 pontos emelkedéssel, 25.593,62 ponton nyitott kedden. A hétfői záró értékéhez képest 0,46 százalékkal erősödött. Friss tőzsdei árfolyamok MTI
Cikkek Többet nyom a latban az érettségi pontszáma 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 08:55
A diákok előtt álló felvételi időszakban jelentősen megnő az érettségi súlya. A 480 pontos rendszerben több pontot lehet szerezni az érettségin, mint az év végi jegyekkel, és az emelt szint megszerzése mellett is több érv szól, mint korábban. A felvételi jelentkezés szempontjából ez stratégiai fontosságú, amelyre a többi érettségi információ mellett a Felvételi Információs Szolgálat (FISZ) térítésmentes Érettségi vizsga-előkészítő napja hívja fel a figyelmet. A január 19-ei fővárosban zajló Érettségi vizsga-előkészítő nap azoknak a diákoknak nyújt segítséget, akik 2008-ban és 2009-ben érettségiznek. A rendezvényen középiskolai tankönyvszerzők, vezető szaktanárok tartanak tantárgyanként 3 órás érettségi vizsgatesztsor elemzést. Ismertetik a típuskérdéseket, a vizsgák felépítését. Szó esik a kétszintű érettségi buktató kérdéseiről, felkészülési praktikákról, az érettségit javító tanárok által elvárt javítási útmutatókról. A felvételiző diákok február 15-éig dönthetik el, emelt- vagy közép szinten érettségiznek majd, a rendezvény ezért kiemelten foglalkozik majd az emelt szint szerepével az új pontszámításban. A térítésmentes Érettségi vizsga-előkészítő napról további információ a www.fisz.hu oldalon kapható. Érdemes tudni, hogy míg a korábbi években a maximális pontszámhoz emelt szintű érettségi mellett nyelvvizsga is kellett, most a maximális többletpont két emelt szintű érettségi megszerzésével elérhető lesz. Orvos, kórház, iskola bukhat a népszavazáson Beszívott gyerekén kaszált a morcos apuka A BME számos felsőoktatási pályázatot megcéloz (FISZ)Privátbankár
Cikkek BUX: kevés kilengést várnak 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 08:49
A nemzetközi tendenciák alapján várhatóan nem lesznek nagy ármozgások kedden a Budapesti Értéktőzsdén. Tapaszti Attila, a Takarékbank elemzője szerint a nemzetközi tőzsdék iránya határozhatja meg a kereskedést a BÉT-en, miután hazai vállalati hírek nem láttak napvilágot. A szakértő nem vár számottevő árváltozásokat, stagnáló, oldalazó ármozgásokat valószínűsít. A leglényegesebb befolyásoló tényező továbbra is az amerikai gazdasággal kapcsolatos recessziós félelmek, amelyek a következő hetekben is hatással lehetnek a tőzsdékre.  Amíg ezzel kapcsolatban nem tisztul a kép, addig nagy volatilitársa lehet számítani a részvénypiacokon - fejtette ki az elemző. A BUX hétfőn 220,67 pontos,0,87 százalékos emelkedéssel, 25.475,86 ponton zárt. A részvénypiac forgalma közel 34 milliárd forint volt, a vezető részvények mindegyike emelkedett. A nap nyertese az OTP volt, amely a teljes napi forgalom 71 százalékát adó, 24 milliárd forintos forgalmat produkált. Friss tőzsdei árfolyamok MTI
Cikkek Ismét fölfelé kúszik az olajár 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 08:44
Kedden reggel emelkedett a kőolaj ára a szabadpiacon, miután hétfőn közel 3 dollárral kétheti mélypontra gyengült. A hétfői erőteljes árcsökkenést a szakértők részben az amerikai gazdaság lassulásával kapcsolatos, mérsékeltebb olajfelhasználást sejtető várakozásokkal magyarázták, illetve azzal, hogy az Egyesült Államok északkeleti vidékén, amely a világ legnagyobb fűtőolaj-felhasználó térsége, a következő napokban az átlagosnál melegebb lesz. A kedd hajnali árnövekedést szakértőknek az a várakozása váltotta ki, hogy a múlt héten már a nyolcadik egymást követő héten csökkent az amerikai olajtartalék. Az ezzel kapcsolatos hivatalos adatot szerdán ismertetik. Kedden reggel a nyugati féltekén irányadó amerikai könnyűolajfajta, a West Texas Intermediate legközelebbi, februári határidőre hordónként (159 liter) 95,75 dollár volt a New York-i árutőzsde (NYMEX) CME Globexen folytatódó elektronikus jegyzésében, 66 centtel drágább a hétfői New York-i zárónál. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj referenciafajta a legközelebbi, februári határidőre hétfőn reggel 94,81 dollár volt az Intercontinental Exchange (ICE) londoni IPE-jegyzésében, ami 66 cent emelkedés a hétfői záróhoz képest. Százon az olaj: Richie Arens a hunyó Emlékszik az olajválságra? Na, akkor tudja mi jön Csak az erős dollár mentheti meg az olajárat (hanganyag) A zűrzavaros helyzet hajtotta fel az olajárat (hanganyag)  MTI
Cikkek Mozgolódás Pakson: sztrájk az erőműnél? 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 08:37
Megkezdődnek a munkáltató és a szakszervezetek közötti tárgyalások kedden a paksi atomerőműben; a Műszakos Dolgozók Érdekvédelmi Szervezete (MÉSZ) hétfő délutáni döntése szerint nem csatlakozott a másik két szakszervezet által az elmúlt héten megalakított sztrájkbizottsághoz. A kedd reggeli tárgyalás a szakértői közreműködés egyeztetéséről szól, ennek előkészítését beszéljük meg a humán igazgatóval - mondta el Lőrincz László, a Paksi Atomerőmű Dolgozóinak Szakszervezete (PADOSZ elnöke. Hozzátette: a tárgyaláson a PADOSZ és a Munkástanács mellett a MÉSZ is részt vesz, hiszen a célok közösek, a megoldás terén van véleménykülönbség a szakszervezetek között. Az érdekvédelmi szervezetek testületei december 27-én fogalmazták meg követeléseiket azzal a céllal, hogy az erőmű vezetése vonja vissza korábbi tájékoztató levelét, amelyben értesítették a dolgozókat a sugárveszélyes munkakörök meghatározásáról, illetőleg az ezzel összefüggő korkedvezményes nyugdíj szabályainak január elsejével életbe lépő módosításáról. Kifejezték továbbá azt az igényüket, hogy tárgyalásos A korengedményes nyugdíjba menetelről ősszel folyt az egyeztetés az atomerőműben a vállalat vezetői és a szakszervezet között, amit szeptemberben azzal függesztettek fel, hogy 2008 elején szakemberek bevonásával folytatják a tárgyalást.  A korábbi gyakorlat egyébként az volt, hogy a sugárveszélyesnek minősített munkakörben dolgozóknak minden ott letöltött öt esztendő után egy évvel rövidül nyugdíj-korhatára. Sztrájkkal fenyegetnek a Kapos Volán dolgozói Visszakapták a jegyárat az utasok Az orvosok "ott fognak betartani, ahol tudnak" A birkák miatt nem bénult meg az ország? MTI
Cikkek Evások figyelem: nagyot fordult a világ 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 07:49
A fordított adózás az új áfatörvény értelmében az ingatlanhoz kapcsolódó különböző szolgáltatások nyújtása esetében alkalmazandó - de mi is számít ide?
Cikkek Devizahitele van? Magabiztos lehet! 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 07:36
Úgy tűnik, idén nem lesz szüksége nyugtatóra azoknak, akik valamilyen devizában adósodtak el - a jelzálogpiaci válság azonban még okozhat kellemetlen meglepetéseket
Cikkek Bértámogatás: hiába kevesebb, szükség van rá! 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 07:08
Nem csökkent a bértámogatással elhelyezkedő álláskeresők létszáma tavaly az első háromnegyed évében
Cikkek Kávét a gyorskaja mellé! 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 06:51
A Starbucks kávéházlánc sikereit elirigyelve a McDonald,s kávézó pultokat létesít gyorséttermeiben. A cég részéről 30 év óta ez lenne a legkomolyabb kínálatbővítés
Cikkek 89 titkos kormányhatározat 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 06:36
Mintegy kilencven titkos, úgynevezett háromezres határozatot hozott a kormány tavaly - derült ki a kormányszóvivői iroda összesítéséből. A 3000-es határozatok nem nyilvánosak.
Cikkek Mindenkinél újraszámolják az adójóváírást 
Privátbankár.hu | 2008. január 8. 06:05
Bár a százalékos mérték megmaradt, a forintosított maximum és az igényelhetőség felső határa is emelkedett
Cikkek Tartja magát az SZDSZ a fővárosban 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 19:52
A kormánypártok elmúlt másfél évben bekövetkezett népszerűségvesztése a fővárosban jóval kisebb volt, mint országosan - derül ki a Medián felméréséből. Kevesebben elégedettek Demszkyvel.
Cikkek Kínai ruha kell az egész világnak 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 19:48
Ötödével növelte textilkivitelét Kína tavaly az első tíz hónapban az egy évvel korábbihoz képest, az export értéke 141,6 milliárd dollár volt. Elsősorban a ruházati cikkek külföldi eladása lendült fel, csaknem 23 százalékkal, és értékben meghaladta a 95,6 milliárd dollárt - közölte a vámadatokat idézve a Kínai Kommunista Párt központi lapja, a Zsenmin Zsipao. Az EU-ba 23,3 milliárd dollár értékben szállított textilipari cikkeket Kína, ez az egy évvel korábbitól 0,4 százalékkal elmaradt. Az Egyesült Államokba 21,1 milliárd dollár értékben exportált, a növekedés 23,3 százalékot ért el. Kínai iparági szövetségi adatok szerint az ország textilipara tavaly, azaz 2007-ben csaknem 22 százalékkal növelte kibocsátását, a nyereség 32 százalékkal nőtt, a kivitel értéke legalább 20 százalékkal meghaladta a tavalyelőttit, és 177 milliárd dollár felett alakult. Ezzel Kína a világ vezető textilexportőre. Az ágazat termelése lassan a magasabb értékű termékek felé mozdul, elsősorban az export szintjén, részint a jüan árfolyamának emelkedése miatt, részint, mert csökkennek az ágazatnak adott kedvezmények. A kivitel növekedését ugyanakkor hátráltatja a nyersanyagok világpiaci árának általános emelkedése. Az iparági szövetség a kivitelnek csupán 15 százalékos értékbeli növekedésére számít az idén. Cipőben jók voltunk, na de ruhában! Nagyító alatt a kínai piacok Nemsokára olcsóbban jönnek a dél-koreai áruk Mérgező színezék a törülközőkbenMTI
Cikkek A szex ára: nem mindegy, milyen a felhozatal 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 19:30
A hím makákó majmok kurkászással hálálják meg a szexet a nőstény egyedeknek - állítja egy nemrég készült tanulmány, mely szerint ezek a főemlősök árucikként tekintenek a nemi életre
Cikkek Lenyomta az angol a hollandot Brüsszelben 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 19:20
Átvette a holland helyét az angol Brüsszelben a második legjobban beszélt nyelvként - derül ki egy közvélemény-kutatásból. A Brussels studies folyóirat (www.brusselsstudies.be) kutatásában megkérdezett 18-70 év közötti lakosok 35 százaléka mondta azt, hogy a francia után angolul tudja legjobban kifejezni magát, és csupán 28 százalék tette a második helyre a másik hivatalos nyelvként használt hollandot. Franciatudásában a helyiek több mint 95 százaléka biztos. A kétnyelvű Belgium jelenlegi belpolitikai válságának egyik oka is a nyelvi különbözőség - ugyanez a múltban már többször szakadással fenyegette az országot. A flamand területen fekvő, de francia nyelvű Brüsszelben mindeddig a holland volt a legelterjedtebb második nyelv. Az angol előretörésében minden bizonnyal szerepe van a külföldiek egyre növekvő jelenlétének a belga fővárosban. A kutatás szerzői mindazonáltal óvatosságra intenek az eredmények értékelését illetően. Ennek elsősorban az az oka, hogy önértékeléses tesztről van szó, és már korábban bebizonyosodott, hogy a megkérdezettek például angoltudásukat hajlamosak magasabbra értékelni a ténylegesnél. Kettészakad Belgium? A zászló már égMTI
Cikkek Albright durván leszólta a Bush-érát 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 19:18
Az Egyesült Államok következő elnöke mindenekelőtt véget kell, hogy vessen a félelemre építő politikának - hangoztatta Madeleine Albright volt külügyminiszter.
Cikkek Jó mélyre kell ásni, ha kiutat akarunk 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 18:52
Rendkívül mélyre nyúlnak a jelenlegi globális likviditáspiaci válság gyökerei, mivel a pénzpiaci rendszer egyre bonyolultabbá vált az elmúlt évtizedben, ezért nem lesz egyszerű kiutat találni a piacokon kialakult helyzetből - áll a Moody"s Investors Service elemzésében. A borúlátást osztják a brit vállalati szféra vezetői is.
Cikkek Már betonozzák a murai hidat 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 18:50
Megkezdték az M7-es autópályát és a horvát A4-es sztrádát összekötő híd pilléreinek betonozását a Murán, Muracsánynál (Gorican) - tájékoztatta az MTI-t a helyszínen a horvát kivitelező. A zágrábi Hidroelektra Niskogradnja d. d. építésvezetője elmondta: a szeptemberben indult alapozási és cölöpverési munkálatokat követően az első pillérek betonozását kezdték meg. A 216 méter hosszú, a leállósávokkal együtt kétszer három sávos közúti átkelő hídfői a horvát és a magyar oldalon is elkészültek már. Josip Forko hozzátette: a két hídfő között négy pilléren áll majd a kétszer 14 és fél méter széles, enyhén ívelő útszerkezet. A három műszakban készülő híd építésének következő fázisában a folyóban, a Mura szintje alatt, vízzáró szerkezetekben végzik a további pillérek betonozását, várhatóan a jövő héttől. Az M7-es autópálya és a horvát A4-es sztráda összeköttetéseként szolgáló híd építését nemzetközi pályázaton nyerte el tavaly a zágrábi cég. A magyar oldalon már elkészült a hídhoz vezető utolsó útszakasz. A horvát oldalon hiányzó 1300 méter megépítésére szóló tender bontása január 25-én lesz - közölte a munkára ugyancsak pályázott Hidroelektra építésvezetője. A sztrádaszakasz és a híd így várhatóan együtt készül el szeptember végére, amikortól Budapest és az Adria partján fekvő Fiume (Rijeka) között teljessé válhat az autópálya-összeköttetés. A nyolcmillió euró értékű hídberuházást fele-fele arányban a magyar és a horvát állam finanszírozza, a terveket az Uvaterv készítette. A zágrábi kivitelező a horvátországi autópályák építésében már jelentős tapasztalatokat szerzett, az útpálya mellett számos híd és alagút építését végezte. Josip Forko beszámolt arról is, hogy várhatóan a Hidroelektra Niskogradnja készíti el a Dubrovnik felé vezető tengerparti sztráda egyik legjelentősebb beruházását, a boszniai tengerpartot a vízen kikerülő hidat. A Peljesac-félszigetnél tervezett híd méreteire jellemző, hogy alatta a legnagyobb tengerjáró hajók is átkelhetnek majd. A megyei rendőrök felügyelik az autópályákat Autópálya-építés kisajátítás nélkül? Hát persze! Autópályák: a korrupcióval kötik össze a beruházásokat (hanganyag)MTI
Cikkek Egész nap gyengélkedett a forint 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 17:26
Gyengült a forint hétfőn Budapesten a bankközi devizapiacon. Az eurót a budapesti bankközi devizapiacon fél ötkor 255,10/20 forinton jegyezték a péntek délutáni 254,10/20 forint után. Már hétfő reggel gyengébben (254,60/70) állt a forint az euróval szemben, és a nap során folyamatosan tovább gyengült, egészen 255,45/65-ig jutott, ahonnan némileg visszakorrigált - mondták el kereskedők az MTI-nek Értékelésük szerint a gyengülés oka elsősorban a nemzetközi piacok kockázatvállalási hajlandóságának gyengülése, a svájci frank és a japán jen erősödése. A trend ugyanakkor egyelőre nem veszedelmesen erős, komolyabb hatásokkal akkor lehetne számolni, ha az euró átlépné a 258 forintos küszöböt - ennek azonban jelenleg igen kicsi a valószínűsége - mondták. A forint így 9,64 százalékra került a beavatkozási sáv közepétől, a péntekivel megegyező mértékben újabb 35 bázisponttal gyengült. A dollár árfolyama a pénteki 172,05/15 és a hétfő reggeli 173,50/60 után, hétfő délután 173,20/30 forint volt. A bankközi forintpiacon emelkedtek a kamatok. Bár a piac külföldi szereplői - a kereskedők elmondása szerint - már ellentétes irányba mozdították volna, a magyar bankok likviditási helyzete miatt hétfő délután 7,40/50 százalékra nőtt az O/N kamat szintje a pénteki 7,20/30 százalékról. Elemzők szerint a csökkenés a keddi kéthetes MNB-aukció után kezdődhet meg. Legfrissebb devizaárfolyamokMTI
Cikkek A szétválás óta gyorsabbak a mentők 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 17:24
A betegszállítás és a mentés szétválasztása óta érezhetően javult a helyzet, mert a mentőkocsik bevethetősége és riaszthatósági aránya is nőtt - közölte az Országos Mentőszolgálat.
Cikkek Az APEH 212 milliárdot szedett be csak büntetésből 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 17:03
Az APEH 2007-ben 8363,7 milliárd forintot szedett be, ami az államháztartás adójellegű bevételeinek 82,4 százaléka - jelentette be Szikora János, az APEH elnöke.
Cikkek Magához tért a BUX 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 16:51
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 220,67 pontos emelkedéssel, 25.475,86 ponton zárt hétfőn. A pénteki záró értékéhez képest 0,87 százalékkal erősödött. A részvénypiac forgalma 33,972 milliárd forint volt, a vezető részvények mindegyike emelkedett a pénteki záráshoz képest. A nap nyertese az OTP volt, amely a teljes napi forgalom 71 százalékát adó, 24 milliárd forintos forgalmat produkált. Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír üzletkötője szerint a várakozásokkal ellentétben, meglepően jól teljesített a magyar értékpiac. Annak ellenére emelkedett a BUX, és a vezető papírok is, hogy az USA piacán negatív hangulat uralkodik, ami előzetesen további gyengülést valószínűsített a magyar részvénypiacon. A pénteki esést az amerikai decemberi foglalkoztatási adatok váltották ki, amelyek az utóbbi négy év legrosszabb munkaerőpiaci adatának számítanak. Az adat nyomán ismét megerősödtek a recessziós félelmek. A New York-i tőzsdeindexek jelentős eséssel zártak, és a csökkenés az ázsiai piacokon is folytatódott. Juhász Richárd szerint hétfőn a befektetők már kezdtek visszatérni az ünnepeket jellemző visszafogott kereskedési passzivitásból, amit a hétfői, csaknem 34 milliárd forintos forgalom is alátámasztott. Emlékeztetett arra, hogy pénteken a BÉT forgalma nem érte el a 20 milliárd forintot. A Magyar Telekommal kapcsolatban megemlítette, hogy a hétfői 1,8 milliárd forintos alacsony forgalom részben annak volt köszönhető, hogy  a cég pénteken kötelező ajánlatot adott be a szlovén telefontársaság privatizációs pályázatára. Ezért a piac egyelőre várakozó álláspontra helyezkedhet a hírrel kapcsolatban, a három versenyben maradt pályázó ajánlatának pontosítására ugyanis január 15-én kerül sor. Juhász Richárd szerint a héten bizonytalan marad a magyar részvénypiac, amelyet továbbra is erősen befolyásolni fog az USA piacán uralkodó depresszív hangulat. A Mol árfolyama 195 forinttal, 0,83 százalékkal 23.600 forintra emelkedett, 4,54 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 110 forinttal, 1,33 százalékkal 8.400 forintra nőtt, forgalmuk 24,222 milliárd forint volt. A Magyar Telekom 2 forinttal, 0,22 százalékkal 912 forintra erősödött, a távközlési társaság részvényei 1,801 milliárd forint értékben forogtak. A Richter papírok árfolyama 600 forinttal, 1,49 százalékkal 41.000 forintra emelkedett, forgalmuk 2,211 milliárd forint volt. Az Egis 305 forinttal, 1,62 százalékkal erősödött, 19.105 forintot ért a kereskedés végén, míg 202,279 millió forintos forgalmat produkáltak. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 38,08 pontos, 1,21 százalékos csökkenéssel, 3.109,06 ponton zárt. Friss tőzsdei árfolyamok Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI
Cikkek Az ír példát kellene előhúzni, na meg kezet fogni 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 16:20
Magyarországon hosszútávon javulhat a befektetői hangulat és fejlődhet az ingatlanpiac, amennyiben az ország a politikai konszenzuson alapuló ír fejlődés útját követi - állítja a Colliers International.
Cikkek Obamát már úgy védik, mintha elnök lenne 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 15:35
Barack Obamának, az amerikai Demokrata Párt elnökjelöltségére pályázó afro-amerikai szenátornak kiemelt személyi védelmet nyújt a titkosszolgálat.
Cikkek A szlovén infláció megszenvedte az euróbevezetést 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 15:21
Tavaly Szlovéniában kétszer akkora volt az euró bevezetésének inflációgerjesztő hatása, mint az Európai Bizottság előzetesen jósolta. Az Európai Bizottság azt becsülte, hogy az áttérés csak 0,3 százalékpontot tesz hozzá az inflációhoz, azonban az euró tavaly januári bevezetésének következményei ténylegesen 0,6 százalékponttal járultak hozzá a teljes dráguláshoz - mondta Janez Jansa szlovén miniszterelnök. A kormányfő szerint a fő ok az volt, hogy a cégek júliusban végleg megszüntették a kettős - tolárban és euróban nyilvántartott - árfeltüntetést, és felfelé kerekítettek a tolárárakat az átváltáshoz. A magas infláció Szlovéniának továbbra is elsőszámú gazdasági problémája - decemberben 5,7 százalékos volt a tizenkét havi infláció, ezzel legmagasabb az euróövezetben -, ehhez az euró bevezetése mellett a magas olaj- és élelmiszerárak is hozzájárultak. Egy évvel korábban, 2006. decemberben a tizenkét havi infláció 3 százalékos volt. Szlovénia az idén 3,5-3,6 százalékos évi átlagos inflációt vár, a tavalyi 3,6 százalék után. A gazdasági növekedést az idén 4,6 százalékra valószínűsítik a tavalyi 6 százalék körüli ütem után. 2006-ban 5,7 százalékkal nőtt a szlovén hazai össztermék. Euró-bevezetés: infarktus kerülgeti a piacokat Felminősítették Ciprust és Máltát Hoppá! Pluszban a szlovén államkasszaMTI
Cikkek Pluszban zártuk a decembert? Holnap kiderül 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 15:13
A Pénzügyminisztérium (PM) nem erősítette meg a sajtóinformációt, miszerint 2007 decemberében az államháztartás pénzügyi mérlege 48 milliárd forintos többlettel zárt, miközben a szaktárca 14 milliárd forintos hiányt prognosztizált. A valódi adatokat kedden teszi közzé a Pénzügyminisztérium -  reagált Pichler Ferenc szóvivő az index.hu hírportál hétfőn megjelent értesülésére, amely szerint pénzforgalmi szemléletben 2007 decemberében az államháztartás a tervezett 14 milliárd forintos hiány helyett 48 milliárd forintos többletet ért el. A szaktárca decemberre - önkormányzatok nélkül - 14 milliárd forint hiányt prognosztizált, 2007. egészére 1.353,4 milliárd forint deficitet, ami a GDP 5,3 százalékával egyenlő. Abban az esetben, ha a decemberi - önkormányzatok nélküli - államháztartási mérleg a novemberi előirányzatnál 62 milliárd forinttal kedvezőbben alakul, akkor az éves deficit 1.291,4 milliárdra módosul, ami GDP-arányosan 5,0 százalékot jelent. Emellett az önkormányzati tételeket is magában foglaló, az európai uniós szabványoknak megfelelő 2007. évi GDP-arányos eredményszemléletű (ESA"95) hiány is a korábban jelzett 6,0 százaléka alá, 5,8 százalékra csökkenne. (A 2007. évi eredeti terv 6,8 százalék volt.) Hoppá! Pluszban a szlovén államkassza Kevesebb injekció kell az államháztartásnak Simor évértékelése: quo vadis, Magyarország?MTI
Cikkek Metrókálvária: az ár és a határidő szentírás 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 14:40
A 4-es metró megtérülési mutatói miatt elengedhetetlen a Fővám téri megálló megépítése - nyilatkozta Nyáry Krisztián, a Főpolgármesteri Kabinet ülését követően.
Cikkek Az eurón kívüliek rontják el a jókedvet 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 14:25
Az eurózóna gazdaságába vetett bizalom nem tört le a múlt év végére: az EU bizottsága által kiadott mutató szerint a gazdasági bizalmi index decemberben 104,7 pont volt a novemberi 104,8 pont után, gyakorlatilag nem változott, bár a fogyasztói bizalommal, az üzleti klímával és az iparral kapcsolatos részindex értéke esett kisebb mértékben. Ugyanakkor a 27 tagországra, azaz az unió egészére számolt gazdasági bizalmi index már kevésbé tartotta magát decemberben: a novemberi 107,5 pontról 107,1 pontra esett vissza, ilyen alacsonyan legutóbb 2006. márciusában állt. Az euróövezet 15 államát nézve az elemzők előzetesen rosszabbra számítottak: becslésük átlagában 104 pontos gazdasági bizalmi indexérték szerepelt. Elemzői vélemény szerint a friss euróövezeti bizalmi indexadat egy még egészséges, két és fél százalék körüli gazdasági növekedésre utal. A TOP-100 egyre derűlátóbbMTI
Cikkek Újra nincs pénz, így használt buszt vesz a BKV 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 14:22
Hatvan használt, csuklós, alacsony padlós autóbusz beszerzésére írt ki közbeszerzési eljárást a Budapesti Közlekedési Zrt. - közölte az MTI-vel a közlekedési vállalat kommunikációs és értékesítési vezérigazgató-helyettese hétfőn. Regőczi Miklós elmondta: a BKV-nak nincs pénze új - egyenként 50-80 millió forintba kerülő - autóbuszok beszerzésére, ezért döntöttek 5-6 éves, jó állapotú járművek vásárlása mellett; a társaság arra számít, hogy az újaknál jelentősen olcsóbban juthatnak használt buszokhoz. A pályázati kiírás 40 százalékos többletvásárlási opciót is tartalmaz, azaz a közlekedési vállalat jó ajánlat esetén nem 60, hanem nyolcvanegynéhány darabot is vásárolhat. Az értelemszerűen az ajánlatoktól függ, mennyit szán a BKV a használt csuklósbuszok megvásárlására - tette hozzá Regőczi Miklós. A járműbeszerzést egyrészt a jelenleg használt autóbuszok magas átlagéletkora (14,66 év) indokolja, másrészt az, hogy az Ikarus beszüntette a gyártást, így a jövőben gondok lehetnek majd az alkatrészellátással. A vezérigazgató-helyettes a távirati irodának elmondta: lehetőleg azonos típusú járműveket vásárolnának, amelyeket egy buszgarázsban helyeznének el. A BKV jelenleg 1.430 autóbuszt tárol összesen öt buszgarázsban; az autóbusz-állomány 18 százaléka 20 évnél idősebb, 43 százaléka 15-20 éves, 30 százalék 10-15 éves. A legújabbak a Volvo-buszok, összesen 150 darab, amelyek átlagosan 2,72 évesek - közölte az MTI-vel a BKV sajtóirodája. A Közbeszerzési Értesítő szerint a pályázat során a maximálisan elérhető 55 pontból 20 pontot lehet szerezni a kedvező ajánlati árral. Szintén 20 pont szerezhető a műszaki tartalommal, ezen belül egyenként 5-5 pont adható a légkondicionáló berendezés, a környezetvédelmi kategória, az utastájékoztató rendszer, és az alacsonybeépítésű ajtók számával. További 10 ponttal jutalmazhatja a kiíró a hosszú élettartamú, korrózióálló vázszerkezeti és burkoló elemek részarányát, míg 5 pont adható a szállítható személyek számára. Bliccelők paradicsoma: nincs büntetés 2 napig Csigatempó: napi 12 millióval hízik a metróbukta Egyre drágul az élet, és még a kocsma is korán zár MTI
Cikkek Szerdán áremelés: marad a dízel előnye 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 14:20
Emeli bruttó 5-5 forinttal a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdától a Mol Nyrt. A cég legutóbb december első felében változtatott az üzemanyagok árán.
Cikkek "Egy csaló próbálja hírbe hozni politikusainkat" 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 14:10
Nem politikusokat érintő botrányról, hanem minden jel szerint csalásról és hamisításról van szó abban az ügyben, amellyel politikusokat akartak hírbe hozni - mondta a kormányszóvivő.
Cikkek Sztrájkkal fenyegetnek a Kapos Volán dolgozói 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 13:20
Sztrájkbizottságot alakított hétfőn a Kapos Volán szakszervezeti bizottsága, miután az eddigi négyfordulós tárgyalássorozaton nem tudtak megállapodni az idei bérfejlesztés mértékéről a munkaadóval - közölte Dobi István, a szakszervezeti bizottsága elnöke. Mint arról beszámolt, múlt év november közepén kezdték el a bértárgyalásokat, azóta nem jutottak egyezségre: a szakszervezet 11 százalékos alapbéremelésével szemben a vállalat vezetése kitart a 4,5 százalékos ajánlat, plusz háromszor hatezer forint adómentes juttatás mellett, ami számukra elfogadhatatlan. Ezért úgy döntöttek - tette hozzá Dobi István-, hogy a munkavállalók számára elfogadható béremelésről szóló megegyezés érdekében, akár munkabeszüntetéssel is nyomást gyakorolnak a munkaadóra. Közölte: kedden egy újabb, hétnapos tárgyalássorozat kezdődik, s amennyiben ez sem hoz eredményt, a szakszervezet sztrájkot hirdet. Ha erre sor kerül, akkor a munkabeszüntetés napján reggel 3.30 óra és 9.30 óra között nem közlekednének a Kapos Volán járatai - tette hozzá a szakszervezeti vezető. Torma Kálmán, a Kapos Volán vezérigazgatója elmondta: túl korainak és indokolatlannak tartja a sztrájkkal való fenyegetést. Február végéig még van idejük a tárgyalások lezárása, s azon vannak, hogy egyezségre jussanak. Mint arról beszámolt, vállalati szinten most folyik az idei tervkészítés, s amíg ezzel nem végeznek, nagyon nehéz véglegesíteni a béreket, noha az eddigi tárgyalások minden fordulójában történtek újabb ajánlások a munkaadó részéről. A vezérigazgató jelezte: a héten - társszervekkel közösen - egyeztető tárgyalást folytatnak az ágazati szakszervezet képviselőivel, s az ott elhangzottak figyelembe vételével folytatják a tárgyalásokat a helyi szakszervezettel. Megjegyezte: a dolgozók bére a somogyi átlagbérnél jelenleg is magasabb. E mellett különböző béren kívüli juttatásokat kaptak és kapnak ezután is - tette hozzá. A bértárgyalások kimenetele mintegy 700 dolgozót érint a Kapos Volánnál. Hiba volt a sztrájk? Bukják a prémiumot a sofőrök Első fokon jogellenes, de sztrájkolnak a buszosok Sztrájk készülődik a Kapos VolánnálMTI
Cikkek A kínai egészségügy nem bírja a dübörgést 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 13:06
Nagy nehézségeket okoz a kínai egészségügynek, hogy lépést tartson az ország gyors gazdasági növekedésével, és nagy kihívást jelent az 1,3 milliárdos lakosság gyógyellátása - jelentette ki Csen Csu (Chen Zhu) egészségügyi miniszter. A hatalmas ázsiai ország már három évtizeddel ezelőtt nekilátott a kiterjedt gazdasági reformoknak, s időközben lemondott a bölcsőtől sírig tartó jóléti rendszerről, nehéz helyzetbe hozva a gyors fejlődésben leszakadt milliókat. "Jelentős még a szakadék a párt és az államtanács követelményei, valamint a nép új várakozásai között" - mondta a miniszter egy pekingi fórumon, óriási feladatnak nevezve az egészségügyi rendszer reformjának kibontatkoztatását. Sok kínai kórház rendkívül magas díjakat számít fel a kezelésért és a receptekért, s a gyógyászati ipar államtalanítása botrányok sorát hozta felszínre túlszámlázástól, hamis gyógyszerek alkalmazásán át a betegek félrekezeléséig. Az orvosi vizsgálatnak vagy a kórházi befekvésnek a költségei sokak számára elérhetetlenek a világ negyedik legnagyobb gazdaságában, s ez - a korrupcióval tetézve - érezhető társadalmi elégedetlenséget okoz. A miniszter mindamellett hangsúlyozta a kormány internetes lapján ismertetett beszédében, hogy "a 2008-as pekingi olimpia nagy lehetőséget ad az ország közegészségügyi fejlődésére". Megjegyezte, hogy a kínai egészségügyi kiadások tavaly 63,1 milliárd jüanra (8,7 milliárd dollárra) nőttek, ami 277 százalékos növekedés 2006-hoz képest. Csen ugyanakkor beszélt arról is, hogy "a közgyógyászati és -egészségügyi intézmények működési mechanizmusa nem igazodik a lakosság szükségleteihez, az egészségügyi személyzet szakképzettsége még alacsony, s az egészségbiztosítási rendszer fejlődése elmarad a várttól". A miniszter egy múlt heti megnyilatkozásában azt is hangoztatta, hogy a piaci erők nem uralhatják a kínai egészségügyi rendszert, mert az csak egyenlőtlenséghez, a nagy és szegény vidéki területek elhanyagolásához vezethet. Ehelyett a kormánynak kell több pénzt költenie az egészségügyre s a reform élére állnia - írta Csen és a minisztérium párttitkára, Kao Csiang (Gao Qiang) a Csiu Si (Az Igazság Keresése) című ideológiai folyóiratban. Hűtést igér a Kínai jegybank: túlpörögnek? Tovább törtet Kína: 11,5 százalékos növekedésMTI
Cikkek Az MDF nem cicózna: lássuk a pártkasszákat! 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 12:55
Magyarországnak a legszigorúbb és legkövetkezetesebb párt- és kampányfinanszírozási törvényre van szüksége - mondta Dávid Ibolya.
Cikkek A PSZÁF rábólintott a nagybevásárlásra 
Privátbankár.hu | 2008. január 7. 12:54
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) engedélyezte, hogy a holland bejegyzésű Generali PFP Holding B.V. négy magyarországi cégben tulajdont szerezzen - a határozatot a felügyelet hétfőn tette közzé a honlapján. A PSZÁF határozata engedélyezi, hogy a Generali Providencia Biztosító Zrt. kizárólagos tulajdonosává váljon a Generali PPF Holding. A cégjegyzék szerint a 4,5 milliárd forint jegyzett tőkéjű társaság kizárólagos tulajdonosa 2001 januárja óta a Generali Holding Vienna AG volt. Az engedély kiterjed arra is, hogy a Generali PFP Holding az Európai Utazási Biztosító Zrt.-ben 61 százalékos, közvetett befolyásoló részesedést szerezzen. A 400 millió forint jegyzett tőkéjű cég több mint 50 százalékos tulajdonosa - a cégjegyzék szerint - 2007. július végétől a Generali Providencia Biztosító Zrt., míg kisebbségi tulajdonos a müncheni székhelyű Europaische Reiseversicherung AG.   A Genertel Biztosító Zrt.-ben (ez a Generali Providencia Biztosító direkt, csak interneten elérhető biztosítója) a határozat szerint 100 százalékos tulajdont szerezhet a Generali PPF Holding. A cégbíróság által múlt év augusztusában bejegyzett biztosító 1,7 milliárd forint jegyzett tőkéjű új biztosító kizárólagos tulajdonosa a Generali Providencia Biztosító Zrt. volt.   Végül a határozatban a PSZÁF hozzájárul  ahhoz is, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Lakáspénztár Zrt.-ben 14,878 százalékos közvetett befolyásoló részesedést szerezzen a Generali PPF Holding. A 2 milliárd 1 millió forint jegyzett tőkével rendelkező társaság tulajdoni viszonyairól nincs adat a cégjegyzékben, viszont felügyelő bizottsági tagként szerepel abban Pálvölgyi Mátyás, a Generali Providencia Biztosító Zrt. elnök-vezérigazgatója. A biztosítók összesített díjbevétele tavaly szeptember utolsó napjáig 680 milliárd forintot tett ki, ami 8,26 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Ebből a Generali-Providencia 96 milliárd forinttal részesült, így a második heléyet tudhatja magának a magyarországi biztosítók között. A kárráfordítások sorrendjében viszont harmadik a  Generali-Providencia 49 milliárd forinttal. A cég piaci részesedése általánosan 14 százalék. Síeljen nyugodtan! Csak egy forralt borba kerülMTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG