.jpg)
Kiemelte: Magyarország most is egy újabb átalakulási folyamat kellős közepén van, jelenleg a tudás alapú társadalmat és a környezetbarát gazdaságot építi ki, amely pontosan az a két folyamat, mellyel most az Európai Unió is szembe néz.
Günter Verheugen emlékeztetett rá: az EU reformfolyamatának legfontosabb területei közé a klímaváltozás elleni harcot, a kis- és középvállalkozások fejlesztésének időszerű kérdéseit, a közigazgatás reformját és az állami szabályozás javításával kapcsolatos kezdeményezéseket lehet sorolni, és idetartozik az innováció kérdésköre is. Hangsúlyozta: fontos, hogy a makrogazdasági kiigazítás, stabilitás nélkül Magyarország nem tudná végigvinni reformjait, a magyar gazdaság jövője "nem lenne túl fényes" a stabil makrogazdasági egyensúly nélkül.
Elmondta, hogy Bajnai Gordonnal való megbeszélése része annak a folyamatnak, amellyel előkészíti az Európai Unió Tanácsának jövő heti találkozóját, amikor is az unió vezetői, államférfijai áttekintik az integrációban résztvevő tagállamok helyzetét, egész Európa reformfolyamatait.
Bajnai Gordon kifejtette: az Európai Bizottság alelnökével részletesen megvitatták a kis- és középvállalkozások fejlesztését célzó európai folyamatot. A miniszter kiemelte: az unióban ismert, úgynevezett Jeremie program során az unió 27 tagállama közül elsőként Magyarország indította el a mikrovállalkozások hitelezését.
Bajnai Gordon kiemelte: az Európai Bizottság egyúttal kezdeményezte, hogy a Lisszaboni Program keretében felgyorsuljon az egyes uniós országokban a vállalatalapítás, egyszerűsödjön a vállalati adminisztráció. Ezzel kapcsolatban a miniszter hangoztatta: Magyarországon egy éve még 37 napot vett igénybe egy új cég létrehozása, ez év elejétől az alapítás időtartama egy napra csökkent, és idén július 1-től pedig egy óra lesz egy új vállalkozás alapításának időtartama. "Ezzel az EU élvonalba kerülünk, csak Portugália és Észtország lesz előttünk, ahol 55 percet vesz igénybe egy új cég megalapítása" - mondta a miniszter.
Bajnai Gordon kiemelte: "sok európai ország példája mutatja, hogy azok az államok, amelyek végigmennek a reformokon, nem fordulnak vissza félúton, csak azok képesek tartósan stabil növekedési pályára állni, majd pedig asz európai élvonalba kerülni. Magyarországnak is ez a célja, erről szól az EU Lisszaboni Programja."
Lecsapnak az alkalmi köntösbe bújt dolgozókra
Nincs esély az egykulcsos adóra?
FT: Magyarország elismerte vereségét
Utitársakat keres a kormány Lisszabonba
Elapadhatnak az ország pénzforrásai?
MTI