A Ferencváros szervezett szurkolói csoportjai a beléptetésre vonatkozó intézkedések elfogadhatatlanságára hivatkozva határozatlan ideig nem látogatják a mérkőzéseket az új stadionban.
Drága is, és még biometrikus adatok is kellenek
"A Ferencváros vezetősége a mai napon egyértelműsítette, hogy ragaszkodik a világ egyetlen más stadionjában, sporteseményén sem szükséges biometrikus adatok begyűjtéséhez, amelyek megadása nélkül ezentúl Fradista nem szurkolhat a helyszínen futballcsapatának" - olvasható a Ferencváros szurkolói csoportjainak közleményében.
A drukkerek szerint az új stadion "az előzetes ígéretek ellenére Magyarország legdrágábban látogatható sportlétesítményévé, csak és kizárólag profit és bevétel alapon működő, jövendő nevével is ezt sugalló futballgyárrá változtatta az egykori Szentélyt, egy új elit játszóterévé téve azt, a B-középnek pedig csak a lelátórész elnevezésében jutott hely".
A szurkolói csoportok hangsúlyozzák, minden olyan futballmérkőzésen jelenlétükkel, hangjukkal kívánják segíteni a Ferencvárost, "ahol azt a külső szabályzók lehetővé teszik".
Nemrég meglátogattuk az Albert Flórián Stadiont (azóta kiderült: lehet, hogy Grouparama lesz), csináltunk pár fotót - az aréna július végén nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt. Fotók a helyszínről >> |
Minek vénalenyomat a szurkolókról?
A sportrendezvények szervezői - ha beléptetőrendszert alkalmaznak - a jövőben jogosulttá válnak arra, hogy a jegy- és bérletvásárlók képmásából, íriszképéből, ujj- vagy tenyérnyomatából generált kódot készíthessenek és kezelhessenek - többek között erről szól az a törvényjavaslat, amelyet két fideszes képviselő nyújtott be a parlamentnek, és amely több szurkolói csoportnál is komoly ellenállást váltott ki.
A sportrendezvények szervezői a jövőben jogosulttá válnak arra, hogy a jegy- és bérletvásárlók képmásából, íriszképéből, ujj- vagy tenyérnyomatából generált kódot készíthessenek és kezelhessenek - többek között erről szól az a törvényjavaslat, amelyet két fideszes képviselő nyújtott be nemrég a parlamentnek. A szervezők a kötelező klubkártya kiváltásának feltételeként meghatározhatják, hogy - személyazonosítás céljából - a kártya tulajdonosának "képmásából, íriszképéből vagy vénalenyomatából generált, vissza nem fejthető, titkosított, algoritmizált alfanumerikus kódot (HASH)" készíthessenek és kezelhessenek.
Merre megy a B közép? |
Az általános indoklásban azt írják, a törvényjavaslatnak az a célja, hogy a szervezők a modern technológia segítségével már a beléptetésnél kiszűrhessék azokat, akik korábbi rendzavarásukkal veszélyeztették a "fair play szellemét a lelátókon".