Napról napra többen érdeklődnek a külföldi utazásokkal kapcsolatos biztosítások iránt, ami a síelési időszakban nem ritka, ám feltűnően sokan kérdeznek arról, hogy milyen ajánlat van hosszabb időre, esetleg kinti tanulásra – adta hírül a CLB független biztosítási alkusz. Az ügyfelek többsége a lehető leggyorsabban szeretné tudni, melyik biztosítónál mire számíthat – mondta Németh Péter, a cég értékesítési és kommunikációs igazgatója.
A telefonos vagy személyes beszélgetések során kiderül, hogy legtöbben a gyerekeik külföldi tanulásának lehetőségét fontolgatják, azt készítik elő. A korábbiaknál jóval többen kérdeznek a különféle, hosszabb távú gondoskodó konstrukciók iránt is, amit a szakember egyértelműen az oktatásban zajló eseményekhez köt. Tapasztalatai szerint még a kisgyerekes szülők is arra készülnek már most, hogy megteremtsék az anyagi feltételeit egy majdani kinti egyetemi tanulásnak.
A szakértő szerint a külföldi tanulásra az utasbiztosítás a legjobb ajánlat, mert erre a speciális esetre a szokásos 30 nap helyett egy évre is meg lehet kötni, s havi pár ezer forintért a legátfogóbb, legprofibb szolgáltatást nyújtja, minden orvosi beavatkozást és rehabilitációs költséget fedez.
Hamarosan kiderülhet, mi lesz itthon
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának javaslata alapján jövőre jelentősen csökkennének az állami teljes ösztöndíjas keretszámok, 10 480-an vehetnének részt ilyen képzési formában. A tervezet szerint 46 330-an részösztöndíjas felsőoktatási szakképzésben, alapképzésben és osztatlan képzésben kezdhetnék meg tanulmányaikat.
Orbán Viktor tegnap Brüsszelben azt mondta, hogy nem érti a felhorgadást, hiszen még nem hoztak döntést a felsőoktatási keretszámokról, így nincs mit bírálni. Azt kérte a jelenlévőktől, hogy legyenek türelemmel, mert a kormány a jövő héten rendeletet hoz, de arról még folynak az egyeztetések.
Közben Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere közölte: Orbán Viktor miniszterelnök szombaton bejelentést tesz a felsőoktatás struktúráját érintő változásokról