Az ILO "Nők az üzleti életben és a menedzsmentben" című tanulmánya szerint a 108 vizsgált ország közül 80-ban nőtt a nők aránya a vezetők közt. A vezérigazgatói szinteken az 5 százalékos aránnyal viszont még mindig alulreprezentáltak a nők.
Miért is fontos?
Klub a női vezetőkért Magyar topvállalati vezetők néhány hónappal ezelőtt klubot alapítottak, hogy 2020-ra hazánk ledolgozza némiképp azon hátrányt, hogy a vállalatok irányító testületeiben és felső vezetésében a női vezetők aránya elérje a 20 százalékot. Az EU 40 százalékos arányt határozna meg a tőzsdén jegyzett cégeknél egy tervezett direktívában. Részletek >>> |
"Kulcsfontosságú, hogy minél több nő jusson vezető menedzseri pozíciókba a stratégiai területeken, hogy így kialakuljon egy olyan réteg, amelyek eséllyel pályázhatnak vezérigazgatói vagy más csúcsvezetői pozíciókra" - idézi a tanulmány sajtóközleménye Deborah France-Massint, az ILO munkáltatók tevékenységeivel foglalkozó irodájának igazgatóját. Hozzátette: "még mindig létezik az +üvegplafon+, hogy a nők a munkaügyi, kommunikációs és adminisztrációs területeken koncentrálódnak".
Így állunk mi
Magyarország a 28. helyen áll a női menedzserek aránya alapján, ami 2012-ben 38,6 százalék volt az ILO adatai szerint. A női felső- és középvezetők aránya 35,7 százalék volt ugyanebben az évben Magyarországon.
A tanulmány szerint Norvégiában a legmagasabb a női igazgatótanácsi elnökök aránya, 13,3 százalék, majd Törökország következik 11,1 százalékkal.
A női menedzserek arányában Jamaica vezet világszinten, csaknem 60 százalékos a nők aránya, míg Jemenben csak 2,1 százalék. Az Egyesült Államok a 15. a listán 42,7 százalékkal, az Egyesült Királyság a 41. 34,2 százalékkal, míg Oroszország a 25. helyen áll 39,1 százalékos aránnyal.