BTel-kötvényt kínálnak évi 14,25 százalékos hozammal
A Business Telecom Nyrt. (BTel) 2011-2012-es kötvényprogramja keretében újabb nyílt kötvénykibocsátást hajt végre, a 14,25 százalékos hozamot (EHM) kínáló, 2014. augusztusi lejáratú BTel-kötvények május 23. és június 6. között jegyezhetők. A cég saját tőkéje 710 millió forint, kötelezettségei 2,2 milliárd forint felettiek, árbevétele és eredménye dinamikusan nőtt.
Harmadik, záró szakaszához érkezett a kecskeméti székhelyű, hazai magántulajdonban lévő Business Telecom Nyrt. 2011-2012 évi hárommilliárd forint keretösszegű kötvényprogramja – írja a cég közleménye. A kötvényprogram keretében kibocsátott, piaci átlag feletti hozamú nyilvános, BTEL 2014/A jelű, 10 000 forint névértékű, 2014. augusztusi lejáratú kötvények intézményi befektetők számára május 23-25. között, magánbefektetők számára május 23-tól június 6-ig jegyezhetők.
A kötvényprogram két megelőző szakaszában tavaly a papírt több mint egy milliárd forint értékben jegyezték le hazai intézményi és magánbefektetők – írják. A kibocsátási dokumentumok szerint a korábbi kibocsátásokkal együtt azonban 1,69 milliárd forintnyi a cég összes kötvénytartozása, összes kötelezettsége pedig 2,26 milliárd. (Ez a 710 millió forintos december végi saját tőke több mint háromszorosa, ami miatt a kötvények kockázata nem elhanyagolható - a szerk.)
A BTel a tőkepiaci forrásokat másfél éven belül megtérülő beruházásokra, saját tulajdonú távközlési hálózatának bővítésére, valamint további piaci akvizíciókra fordítja – folytatja a közlemény. A mindenkori kötvénytulajdonosok egy jövőbeli tőzsdei részvénykibocsátásakor tíz százalék kedvezménnyel juthatnak majd hozzá a társaság részvényeihez.
„A BTel üzleti stratégiájában kiemelt szerepet játszik a társaság rugalmasságát és piaci függetlenségét erősítő saját távközlési hálózat folyamatos bővítése, a teljes távközlési kínálat és a legnagyobb szolgáltatókkal is versenyképes, minőségi szolgáltatás-csomagok kialakítása, és a másfél éves megtérülési idővel tervező beruházási politika. A bevált üzleti modellnek köszönhetően, a társaság 2008-ban még 268 millió forintos árbevétele 2010-re egymilliárd forintra, 2011 végére pedig 1,8 milliárd forintra emelkedett, üzemi eredménye pedig az elmúlt évben megháromszorozódott” – írja magáról a cég.
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Az ÁKK kismértékben átalakította a 2025-re tervezett kibocsátás szerkezetét, a korábbinál nagyobb összegre számít az intézményi piacról, kevesebbre a lakosságtól.
Ritkán látott jelenség figyelhető meg most, az intézményi befektetőknek kibocsátott állampapírok hozama a szabadpiacon meghaladja egyes lakossági kötvényekét. Ez azonban nem jelenti azt, hogy rohanni kell ezeket megvenni, mert a magasabb hozamhoz magasabb kockázat is tartozik. Lehet, hogy mindig azt érdemes venni, aminek a feltételeit az állam épp rontani fogja?
540 milliárd forintos összegű kamatfizetés és lejáró állampapírok mellé még bő 300 milliárd forint értékű állampapír-visszaváltás is jöhet egyetlen hét alatt.
A két számjegyű infláció ugyan egyre mérséklődött, amely miatt a pénzromlást lekövető állampapírok kamata is nagyot esett, a most a világban és nálunk meglévő nagyfokú bizonytalanság miatt továbbra is jó választásnak tűnik – vélte lapunk főszerkesztője, Csabai Károly a Trend FM hétfő délelőtti műsorában.
Az újra 5 százalék fölé emelkedett infláció miatt mégis érdemes lehet megtartani a pénzromlásnál mindig magasabb kamatot fizető Prémium Magyar Állampapírt.